>

+ کتلت گوشت

کتلت همون طوری که از اسمش پیداست غذای ایرانی نیست،  و فکر می کنم حدود ۵٠ ،‌۶٠ سال پیش باید به ایران اومده باشه و رواج پیدا کرده، من یادم می آد، بچه که بودم،‌ ساندویچ فروشی ها همیشه به جز سوسیس و کالباس،‌همیشه الویه و کتلت داشتند! ما هیچ وقت نمی خریدم چون بابایی بهترین کتلت رو تو خونه درست می کردند. کتلت های سربازی بابایی تو فامیل و دوستای ما معروف ه. کتلت های بابایی اینقدر انداره هم شکل همند که آدم فقط دلش می خواد نگاهشون کنه. مال من بخوبی مال بابایی نیست، ولی به یاد اون کتلت ها، اینم کتلت من:


مواد لازم برای ۴ نفر:

گوشت چرخکرده___________________________________ ٣٠٠ گرم

سیب زمینی _____________________________________ ٣٠٠ گرم

پیاز درشت_____________________________________ ١ عدد

تخم مرغ ________________________________________ یک تا دو عدد

آرد سوخاری (آرد نان) ______________________________ به مقدار لازم

نمک و فلفل و ادویه (زردچوبه و ادویه ی گوشت)__________ به مقدار لازم

طرزتهیه:

سیب زمینی رو می پزیم،‌ پوست می کنیم، رنده می کنیم و می گذاریم کمی خنک شود. پیاز رو رنده می کنیم، آبش رو می گیریم (‌ از تنظیف ردمی کنیم). گوشت و پیاز رو مخلوط می کنیم. بعد سیب زمینی رو مخلوط می کنیم. مواد رو ورز می دهیم. نمک و فلفل و ادویه رو اضافه می کنیم،‌ یکی دو قاشق غداخوری آردسوخاری به مخلوط اضافه می کنیم. بعد یک تخم مرغ اضافه می کنیم،‌ و خوب مخلوط می کنیم. اگر مایع دست هم نبود یه تخم مرغ دیگر اضافه می کنیم.(تخم مرغ برای چسب مواد به هم اضافه می شه و گرنه تلت خرد می شه)

روی تخته آشپزخونه کمی آردنان می پاشیم‌،‌ مقداری از مایه کتلت رو برمی داریم،‌ و به شکل نون سنگک کوچک شکل می دهیم،‌به همین ترتیب همه کتلت ها رو آماده می کنیم.

 

مقداری روغن توی ماهیتابه مناسبی و دو طرف کتلت ها رو دو سه تایی سرخ می کنیم.

برای سرو با سس گوجه فرنگی ، گوجه فرنگی و خیارشور سرو می کنیم. (من گوجه و خیارشور نداشتم سس خردل و مایونز داشتم)

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٦
    پيام هاي ديگران()   لینک