>

+ فوندوی پنیر

باز هم سال نو رو به همه عزیزان تبریک می گم و امیدوارم که این چند روز خیلی خوش گذشته باشه و یه شروع فوق العاده عالی بوده باشه واسه یه سال شاد و شیرین.

این دفعه هم قصدم معرفی فوندوهستش و یه فوندوی ساده رو توضیح خواهم داد، ان شالله که فرصت بشه و بعداً ها مدل های مختلف فوندو رو بذارم.

مدتهای مدید فوندو برای من اسم یه غذایی بود تو کتاب خاله رزا که می دونستم مامانی درست نمی کنند!خونده بودمش اونجا ولی هیچ موقع درست حسابی نفهمیده بودم چیه.

وقتی اومدم اینجا دیدم توی هلند خیلی رایج ه و خصوصاً‌ نزدیک های کریسمس. من هم وسوسه شدم و وسایلش رو خریدم واسه خودمون. و از همون موقع می خوام بنویسم و نشده...

 

فوندو به معنی آب شده، ذوب شده هست که از کلمه فرانسوی fondre مشتق شده به معنی آب شدن. یه غذای سنتی سویسی هستش به این صورت که یه دیگ چدنی رو روی چراغ روغنی یا الکی می گذارند و مایعی تویش در حال آرام جوشیدن هست (این مایع بسته به نوع فوندو متغیره) بعد افراد دور میز می نشینند و قطعه های کوچک غذا رو به چنگال هاشون می زنند،‌ و توی مایع جوشان فرو می کنند و بعد از مدت کوتاه در می آورند،‌با سس خاصی یا خالی می خورند.


اگر فوندو فوندوی شکلات باشه، که نوعی دسر هستش، شکلات آب شده توی ظرف می ریزند، و توت فرنگی یا میوه مشابهی رو به چنگال می زنند، و توی شکلات فرو می برند و می خورند، شکلات به توت فرنگی می چسبه و جامد میشه،‌و بعد توت فرنگی شکلاتی رو می خورند. این میشه فوندوی شکلات!

اگر توی ظرف مایه ای برپایه ی آب مرغ/گوشت باشه،‌ قطعات ریز خرد شده و مارینه شده (مزه دار شده) مرغ/گوشت رو به چنگال می زنند،‌و توی آب مرغ/ گوشت جوشان نگه می دارند مثلاً‌ یک دقیقه بعد با سس خردل یا ... می خورند. این میشه فوندوی مرغ/گوشت.

هر جور ترکیب مشابهی با ماهی،‌ قارچ و سبزیجات دیگه که شما دوست داشته باشین ممکنه !

مواد لازم برای فوندوی پنیر برای دونفر:

پنیر فوندو ________________________________ ۴٠٠ گرم

آبلیمو __________________________________ ٢ قاشق غذاخوری

ریحان خشک ____________________________مقداری (‌یا سبزی معطر دیگه)

نان تست _______________________________ حدود ٢٠٠ گرم

طرزتهیه:

فوندوی پنیر شاید سنتی ترین نوع فوندو محسوب بشه. برای آماده کردن فوندو ابتدا نان ها رو مربعی کوچک خرد می کنیم،

بعد پنیر فوندو رو توی شیرجوشی می ریزیم، و روی حرارت تند حدود ١ دقیقه به هم می زنیم تا آب بشه. بعد آبلیمو و سبزی معطر داخلش می ریزیم و سریع داخل دیگچه ی فوندو می ریزیم و روی چراغ الکی یا روغنی کوچکی می گذاریم،‌ حرارت رو تنظیم می کنیم طوری که پنیر مذاب بمانه.

 

حالا هر کسی غذای خودش رو خودش باید درست کنه،‌ هر کسی از ظرف نان یه قطعه به چنگال می زنه

 

نانش رو توی پنیر می گرداند، و بعد نوش جان می کنه! به نظر من فوندوی پنیر نیاز به سس دیگه ای نداره... بازم میل خودتون ه. من و پوآن قارچ خردشده هم به چنگال می زنیم و با پنیر می خوریم،‌ شمام می تونید امتحان کنید.

 

پنیری که ما می گیریم مارکش Emmiهستش اینم سایتش

نویسنده : کویریات ; ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۳
    پيام هاي ديگران()   لینک