>

+ پودینگ مرغ

چند وقتی ه خبری از خاله خانم نیست و من هی نگران و نگرانتر میشم و همه اش آرزو می کنم که خوب و خوش باشند و اینکه دیگه به روز نکردن بخاطر مشکل خاصی نباشه.

یه کتلت مرغ خاله خانم داشتند که من هی دوست داشتم درست کنم هی هر روز یه چیزی اش رو نداشتم آخر تصمیم گرفتم چیزی مابین اون و پودینگ گوشت یه چیزی با مرغ درست کنم که اتفاقاً بسیار مورد پسند خودم و پوآن واقع شد.

 

واااای شرمنده من هی دو سه روز این صفحه جلوم بازه و اصلاً وقت نمیشه کامل کنم دستور این غذا رو... به زودی می ذارم. گرچه به خواهرم قول دادم قبل عید نان نخودچی رو هم بذارم و اصلاً وقت نشده بنویسم. زودی می نویسم اون رو که بد قول نشم. این رو به زودی کامل خواهم کرد.

بالاخره طرزتهیه این غذا رو نوشتم. اگرچه احساس می کنم خوب ننوشتم و ممکن ه بعداً‌ ویرایش کنمش. ولی کلاً‌ آماده اس. به خاطر تاخیر ببخشید.


مواد لازم برای دو نفر:

سینه مرغ ___________________________________‌١ عدد (حدود ۵٠٠گرم)

پیازکوچک ___________________________________ 1 عدد

تخم مرغ ____________________________________ 2 عدد

پیاز کوهی یا دم پیازچه _________________________ حدود 50 گرم(‌خردشده)

هویج متوسط ________________________________ 2 عدد

سیب زمینی متوسط __________________________ 1 عدد

روغن مایع __________________________________ 1 قاشق غذاخوری

ماست سفت ________________________________ 2 قاشق غذاخوری*

آردسیب زمینی ______________________________ 1 قاشق غذاخوری

جعفری خرد شده ____________________________ 3 قاشق غذاخوری

پنیرگودا ___________________________________ 150 گرم

نمک و فلفل و ادویه __________________________ به میزان لازم

* می توانیم به جای ماست اینها رو جایگزین کنیم :

شیر _____________________________________ ٢ قاشق غذاخوری

آرد نان ___________________________________ ٣قاشق غذاخوری

بکینگ پودر _______________________________ 1 قاشق مرباخوری


طرزتهیه:

مرغ رو با پیاز و نمک و فلفل و ادویه چرخ کنید ( من یه بار مرغ رو تنها چرخ کردم بعد یه دور دیگه باپیاز). سیب زمینی و هویج رو من باهم توی خرد کن خرد کردم خیلی ریز. میشه هر دو رو رنده کرد. زرده و سفیده تخم مرغ رو جدا می کنیم‌،‌زرده رو کاملاً‌می زنیم تا سفید بشه،‌ بعد مرغ و پیاز و توی رزده تخم مرغ می ریزیم و مخلوط می کنیم. بعد سیب زمینی و هویج رو،‌بعد  روغن مایع و ادویه و پنیر گودا رو اضافه می کنیم. پیاز کوهی و جعفری رو هم حسابی ریز خرد می کنیم و اضافه می کنیم در این قسمت ماست رو اضافه می کنیم. مواد رو حسابی مخلوط می کنیم. سفیده تخم مرغ رو به مواد اضافه می کنیم.

اگر از شیر و آرد نان استفاده می کنید آرد رو توی شیر حل کنید. بعد با مخلوط پیاز و مرغ مخلوط می کنیم.

مواد رو توی ظرف مناسب فر که کف آن رو با کاغذ روغنی پوشانده ایم می ریزیم و رویش رو با فویل می پوشانیم. روی حرارت ٢٠٠ درجه سانتی گراد به مدت حدود یک ساعت قرار می دهیم. حدود ١۵ دقیقه آخر پخت کاغذ آلمینیوم رو از روی ظرف برمی داریم تا روی پودینگ مون طلایی بشود. برای سرو پودینگ ها رو برش می دهیم با سبزی جات دلخواه سرو می کنیم.

*: به نظر من خیلی توی مواد این غذا میشه دست برد. تنها کافیه دقت کنید که سفتی و چسندگی مواد کافی باشه. میشه به اندازه و انواع سبزی جات داخل مواد دست برد. و نیز میشه زرده و سفیده تخم مرغ رو جدا نکرد. در این صورت ممکنه کمتر پف کنه مواد. ولی صاف تر می شود.

**: من شاید مقدار کمی فلفل دلمه ای هم با هویج داخل خرد کن خرد کنم. و به مخلوط اضافه کنم. (البته توی این عکس ها این کار رو نکرده بودم.)

نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱٢/٢٦
    پيام هاي ديگران()   لینک