>

+ آش گشنیز

هفته پیش گلو درد داشتم و بالاخره گلو درد ه بر من پیروز شد و حتی بر پوآن. خلاصه صدام گرفته بود و اینها،‌اینجا هم که دکتر رفتن عذاب ه! داشتم با خواهر کوچکم حرف می زدم‌، دید مریضم پیش مادر شوهرش بود،‌ مادر شوهرش گفتند آش گشنیز درست کنم که واسه گلودرد خوبه! من هم چون خیلی حرف گوش کنم،‌ یه دسته گشنیز تازه گرفتم و درست کردم.

فرداش گلو دردخودم و پوآن خوب شده بود! پوآن می گفت هر روز آش گشنیز درست کن!‌

 


مواد لازم برای سه نفر:

عدس _____________________________________ یک پیمانه

برنج ______________________________________ یک پیمانه

لپه _______________________________________ یک پیمانه (در صورت تمایل)

پیاز _______________________________________ ٢ عدد متوسط

گوشت چرخکرده _____________________________ ٢٠٠ گرم

گشنیز ____________________________________ یک دسته*

ادویه (من زیره و تخم گشنیز آسیاب شده استفاده کردم) _ به مقدار لازم

 

*فکر کنم خردشده اش بشه حدود ۵ تا ۶ پیمانه خیلی مقدارها حساس نیست

طرزتهیه:

یکی از پیاز ها رو خرد می کنیم و توی روغن خیلی کم یه چرخش می دهیم،‌ بعد لپه اضافه می کنیم، دو سه لیوان آب می ریزیم و می گذاریم نیم پز بشه.  وقتی نیم پز شد، برنج و عدس رو اضافه می کنیم.

(میشه حبوبات رو جدا با نمک پخت و پیاز خرد شده رو بهش اضافه کرد،‌من ترجیح دادم که پیاز داغ کنم اولش.)

بعد در این فاصله که بنشن ها داره می پزه،‌ اون یکی پیاز رو رنده می کنیم و آبش رو می گیریم،‌ با گوشت مخلوط می کنیم و کمی ورز می دهیم،‌ ادویه بهش اضافه می کنیم (پودر سیر،‌ تخم گشنیز، و زیره) (ادویه ها کاملاً‌دلخواه هستش. من خواستم خیلی تند و تیز نباشه این دفعه). بعد یه کم ورز می دهیم گوشت رو وقتی کامل مخلوط شد،‌گلوله های به قطر ١ تا ١.۵ سانتی ازش برمی داریم و قلقلی ها رو کف ماهیتابه می چینیم،‌

 

بعد که همه رو آماده کردیم توی ماهیتابه خیلی خیلی کم روغن می ریزیم و می گذاریم روی حرارت. یه ذره که سرخ شد دورش،‌ اندازه نصف استکان آب می ریزیم و می گذاریم بپزه. کمی که پخت،‌ به حبوبات پخته اضافه می کنیم.

حدود ٢٠ دقیقه مونده به سرو کردن، گشنیز آش رو اضافه می کنیم. مقدار پخته شدن سبزی کمی سلیقه ای ه من خودم خیلی دوست ندارم سبزی تازه باشه،‌ ولی میدونم این کار خوبی نیست که هرچی داره،‌ موقع پخت از دست بده! خلاصه،‌ نمک و ترشی آش رو (من آبلیمو ریختم) و اندازه می کنیم و سرو می کنیم.


 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۱٢/۱۳
    پيام هاي ديگران()   لینک