>

+ خوراک ساده مرغ با سس کاری و قارچ

اینقدر حرص می خورم وقتی هوا تاریک میشه و امکان نور درست در آشپزخانه و گاهی در کل خانه ما نیست تا عکس غذاها به خوبی خودشون بشه!‌لازم نیست بهتر بشه!

اما!‌این غذا رو خواهر کوچکم کشف کرده بود از کتاب "هنر آشپزی" خانم منتظمی که من به کتاب و نویسنده از بچگی گفتم  و حالا هم می گم "خاله رزا". من اول فکر کردم وااا این که همون خورشت کاری خودمون ه! ولی بعد فهمیدم نه همچینم نیست... پس من هم درست می کنم! بعد کلی هم خوب بود! زود هم آماده میشه. مجموعاً‌ شاید ۴٠ ،‌۴۵ دقیقه!‌بستگی به مرغش داره!

 


مواد لازم برای دو تا سه نفر:

مرغ _______________________________ ۵٠٠ گرم ( من یه سینه کامل استفاده کردم)

قارچ ______________________________ ٢۵٠ گرم

کره ______________________________ ٧۵ گرم

آرد ______________________________ ١ تا دو قاشق غذاخوری

پودر کاری ________________________ ١ تا ١.۵ قاشق غذاخوری

پیاز متوسط _______________________ ١ عدد

شیر یا خامه _______________________ دو قاشق غذاخوری در صورت تمایل

نمک و فلفل و ادویه _________________ به میزان لازم

تخم خرفه یا کنجد __________________ در صورت تمایل برای تزیین

برنج یا سیب زمینی یا سبزی جات پخته برای کنار غذا

طرز تهیه:

حدود ٣٠ تا ۴٠ گرم کره رو توی قابلمه یا ماهیتابه گودی آب می کنیم،‌ بعد مرغ رو تویش سرخ می کنیم تا طلایی بشود. بعد پیاز رو خرد می کنیم توی مرغ می ریزیم با حدود ١ لیوان آب روی حرارت ملایم می گذاریم کاملاً‌ بپزد. جوری که وقتی پخت حدود نیم لیوان آب داشته باشه (نمکش رو اندازه می کنیم). من سینه مرغ بدون استخوان داشتم حدود ٣٠ دقیقه ای پخت. در این فاصله قارچ ها رو شسته ورقه ورقه می کنیم.

بعد مرغ رو تکه تکه کرده توی ظرفی که قراره سرو کنید غذا رو قرار می دهیم. (در کشوی گرمکن اجاق گاز یا روی حرارت ۴٠ تا ۶٠ درجه سانتی گراد فر قرار دهید که گرم بماند)

 

آب مرغ رو صاف می کنیم و پیازها رو دور می ریزیم و آب مرغ رو نگه می داریم. باقی مانده کره رو توی شیرجوشی نسبتاً‌بزرگی آب می کنیم،‌ قارچ ها رو تویش تفت می دهیم من اینجا معمولاً کمی نمک و آبلیمو اضافه می کنم. بعد آرد رو اضافه می کنیم و با قارچ تفت می دهیم. بعد پودر کاری و آب مرغ رو اضافه می کنیم. بهم می زنیم تا یکدست بشه. می گذاریم سس جوش بیاد. اگه دوست دارین شیر بریزید می تونین همزمان با آب مرغ شیر رو اضافه کنید. پیشنهاد من واسه اینکه کاملاً‌ سس یکدست بشه و آرد توی آب مرغ حل بشه و گلوله گلوله نشه اینه که آب مرغ رو کم کم اضافه کنید. روی حرارت ملایم و هم بزنید وقتی مخلوط شد باز مقداری آب مرغ و الخ.

وقتی سس جوش آمد و غلیظ شد،‌ از روی حرارت برمیداریم . اگر از خامه استفاده می کنید در این جا حدود ٣٠ گرم خامه توی سس می ریزیم و بعد سس رو روی مرغ ها می دهیم و همراه سبزیجات پخته یا هرچی دوست داریم سرو می کنیم. من پوره سیب زمینی گذاشتم دورش و رویش کمی کنجد پاشیدم. این بستگی به سلیقه و محتویات خونه خودتون داره!

نوش جان!

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱٢/۱
    پيام هاي ديگران()   لینک