>

+ اسکرمبل مدل ما

این دفعه به قول پوآن پست وبلاگم در حد نصف پست باید شمرده بشه. تازه پوآن می گفت این چیه ننویس!‌زشته آدم نیمرو روکه تو وبلاگش نمی نویسه. ولی من چون دوست دارم هرچی دلم می خواد بنویسم پس این رو هم می نویسم.  خوب واضح ه که به تخم مرغ همزدنی (‌به قول ملایری ها خاگینه*)،‌  به انگلیسی میشه scrambled egg. ولی توی خانواده ما وقتی اینجوری درستش می کردیم می گفتیم به اش اسکرمبل!

*:‌در مورد خاگینه مامانم اینها به تخم مرغی که زده شده باشه با کمی آرد و شیر و رویش شکر پاشیده شده باشه و احیاناً دارچین و برگردونده شده باشه و اون ورش هم شکر و دارچین پاشیده شده باشه ،‌خاگینه می گویند!‌ ولی بابام اینها به هر تخم مرغ هم زدنی که فکر می کنم درست هم هست!

 


مواد لازم برای یک نفر:

تخم مرغ ______________________________________ ٢ عدد

شیر یا آب _____________________________________ ٢ قاشق چایخوری

آبلیمو _______________________________________ یک تا یک و نیم قاشق غذاخوری

کره و نمک و فلفل ______________________________ به میزان لازم

طرز تهیه:

توی یه کاسه تخم مرغ ها رو می زنیم تا کمی صاف بشوند،‌ بعد شیر رو اضافه می کنیم (‌کلاً‌ توی املت و خاگینه و امثال اون آب یا شیر واسه پف کردن ه). بعد ماهیتابه رو می گذاریم داغ بشه ، کره رو تویش آب می کنیم. تخم مرغ رو تویش می ریزیم اگه دوست داشتین خرده خرده باشه، وقتی یه کم خودش رو گرفت شروع کنید با قاشق چوبی یا چیز مشابه، هی هم بزنید. بعد که داشت آماده میشه،‌آبلیمو رو اضافه کنید،‌ مقدار آبلیمو کمی به ترشی آبلیمو و ذائقه خودتون بستگی داره مثلاً‌خواهر کوچک من خیلی ترش می خوره. من متوسط. خودتون اندازه کنید. ماهیتابه رو از روی حرارت بردارید. نمک و فلفلش رو اندازه کنید.! نوش جان.

 

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۱۱/٢٩
    پيام هاي ديگران()   لینک