>

+ کیک پنیر با شکلات خردشدهChocolate Chunk Cheesecake

بازم کیک پنیر!! این کیک پنیر رو خیلی وقت پیش ها درست کردم هی فرصتش پیش نمی آمد که بذارمش اینجا. در واقع این هوس همسایه مون بود، همون همسایه پاکستانی مون که الآن باهم کلی دوستیم.

اینجوری بود جریان که اومد خونه ما گفت تو کیک پنیر بلدی؟ گفتم آره. بعد من که می خواستم با after eight کیک پنیر درست کنم هی فکر می کردم بگم بیاد خونه مون ولی اون موقع خیلی دوست نبودیم نگفتم. بعداً به اش گفتم آره من کلی یادت بودم داشتم کیک پنیر درست می کردم. اونم گفت بیا یه کیک پنیر شکلاتی با شکلات حسابی درست کنیم. که این رو انتخاب کردیم.

 


موادلازم:

برای نان زیر کیک:

بیسکویت شکلاتی* ______________________________ ۴٠٠ گرم

کره ___________________________________________ ١٢۵ گرم

*:‌بیسکوییت شکلاتی منظور از اونهایی ه که تویش و رویش تکه های شکلات داشت من یادمه تو ایرانم بودو بسته اش شبیه های بای شیرین عسل بود ولی هرچی می گردم تو اینترنت سایت های ایران ندارند عکس درست و حسابی. ولی چیزی شبیه این عکس پایینی. اگر نبود همون ساقه طلایی خودمون + یک قاشق غذاخوری شکر+ دو قاشق غذاخوری پودرکاکائو.

مواد لازم برای قسمت پنیری کیک:

پنیر خامه ای _____________________________________٨٠٠ گرم

شکر ___________________________________________ ١ لیوان (٢۵٠ سی سی)

آرد ___________________________________________ ۴ قاشق غذاخوری

وانیل __________________________________________ ٢ قاشق چایخوری

تخم مرغ _______________________________________ ۵ عدد

شکلات شیری __________________________________ ٢٠٠ گرم

برای تزیین:

کرم تازه همون (crème fraîche)_____________________١۵٠ سی سی

پودرقند _______________________________________ ١ قاشق غذاخوری

وانیل _________________________________________ ١ قاشق غذاخوری

شکلات تخته ای*_______________________________ ١٠٠ گرم

*: منظور ازاین شکلات هاس که آب می کنند واسه روی کیک و ... cooking chocolate. در این مرحله من و همسایه مون فکر کردیم نارگیل هم بریزیم تویش بنابراین ٢ قاشق غذاخوری نارگیل هم ریختیم توی شکلات ولی من توصیه نمی کنم چون سفت میشه و اگه دوست دارین شکلات روی کیکتون خوشگلتر شکل بگیره نریزید. ما دوست داشتیم مزه نارگیل هم بده!

طرزتهیه:

اول بیسکویت ها رو توی خرد کن حسابی خرد می کنیم بعد کره رو آب می کنیم با بیسکویت خردشده مخلوط می کنیم ته قالب کمربندی که با کف آن را با کاغذ قنادی پوشاندیم خمیرحاصل شده رو پهن می کنیم. (قالب ٢۴ سانتی خوبه ). در کناره های ظرف خمیر رو بالا می آریم. ظرف رو میگذاریم توی تخچال که خنک بشه و خودش رو بگیره.

پنیر خامه ای ، دو قاشق از آرد ، وانیل و شکر رو باهم مخلوط می کنیم تا صاف و یکدست شوند. بعد تخم مرغ ها رو دانه دانه به مواد اضافه میکنیم و هر بار خوب مخلوط می کنیم.شکلات شیری رو تکه تکه می کنیم و با باقیمانده آردمخلوط می کنیم. بعد ان هارو به مخلوط پنیر و ...اضافه می کنیم.

مایه رو روی مخلوط بیسکویت می ریزیم و توی فر روی حرارت 175 درجه سانتی گراد روی پنجره وسط می گذاریم تا کاملاً خودش رو بگیره (حدود 75 دقیقه). در صورتی که احساس کردین داره روی کیک قهوه ای میشه ولی هنوز کامل نبسته، روی کیک رو با کاغذ یا فویل بپوشانید.

وقتی کیک کامل پخته شده، می گذاریم سرد بشه وقتی از حالت داغی درآمد، حداقل  4 ساعت میگذاریم توی یخچال باشه (اگر عجله ندارین بذارین یه شب تا صبح بمانه).  بعد کیک رو از قالب در می آوریم به آرامی کاغذ شیرینی رو ازش جدا می کنیم و توی بشقاب می گذاریمش.

برای تزیین روی کیک، اول کرم تازه (crème fraîche) رو با پودر قند و وانیل مخلوط می زنیم، و کرم بدست آمده رو روی کیک می مالیم. حالا شکلات رو آب می کنیم و هر طرحی دوست داریم روی کیک با شکلات درست می کنیم. کیک رو می گذاریم توی یخچال تا رویش ببندد.

 

همون طوری که دیده میشه ما چون نارگیل ریخته بودیم و شکلاتمون سفت شده بود مجبور شدیم مخلوط کنیمش با کرم تازه ، ولی اگه این کار رو نکنید می تونید طرح های بهتری با شکلات درست کنید.

منبع

نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱۱/۱۸
    پيام هاي ديگران()   لینک