>

+ خوراک مرغ با سس چیلی

اول از همه یه معذرت خواهی بکنم بخاطر تاخیر در به روز کردن و دوم هم در اینکه این مدت که مسافرت هستم تقریباً‌ اصلاً‌ وقت نکردم که به کسی سر بزنم و یا جواب کامنت ها رو بدم. گرچه سعی کردم هر موقع اینترنت پیدا کردم یه جوابهایی به سوالهای آسون بدم.

خوراکی که این بار می خوام بنویسم، در واقع چیزی شبیه به ماهی آزاد با سس چیلی هستش ولی با مرغ این بار. من خودم که خیلی خوشم اومد از این خوراک مژه چون هم خوش بو ه هم کمی تند ه هم خیلی سرخ کردنی نیست!

 


مواد لازم برای دو نفر:

سینه مرغ (بدون استخوان) _____________________________ ٣ تا ۴ تکه

سس چیلی شیرین __________________________________ ١ لیوان

شیر ______________________________________________ نصف لیوان

برای کنار غذا:

برنج یا سبزی جات پخته من ازذرت و نخود و لوبیا و هویج استفاده کردم جمعاً‌ ۵٠٠ گرم. ولی این کاملاً‌ دلخواه هستش. میشه گل کلم ،‌کلم بروکلی یا هر سبزی دیگه ای استفاده کرد.

طرز تهیه:

من هر تکه مرغم نصف یه سینه مرغ بود و حدود ٧۵٠ گرم مرغ بود. روی سینه مرغ نمک و فلفل تازه آسیاب شده می ریزیم و با بیفتک کوب (‌یا پشت چاقو افقی و عمودی) به مرغمون ضربه می زنیم ولی نه در حدی که به بافت مرغ آسیب برسونه. فقط در حدی که مرغ نرم شود و کمی نازک. برای طرف دیگه مرغ همین کار رو تکرار می کنیم. بعد حدود یه قاشق غذاخوری روغن توی ماهیتابه می ریزیم و مرغ ها رو دو طرفش رو توی روغن کمی سرخ می کنیم. در این حالت که روغن خیلی کم باشه مرغ بیشتر کباب میشه تا سرخ.( حرارت نسبتاً‌ بالا باشه) وقتی سرخ شد حرارت رو ملایم می کنیم،

 

بعد سس چیلی رو کنار ماهی تابه می ریزیم و شیر رو هم اضافه می کنیم و کاملاً مخلوط می کنیم. که سس یکدستی بدست بیاد. درب تابه رو می بندیم و حدود ۴٠ دقیقه می گذاریم مرغمون کاملاً‌ بپزد و سسش غلیظ بشه. اگر خیلی سس غلیظ بود میشه کمی شیر یا مخلوط شیر و سس چیلی یا آبجوش اضافه کرد. و اگر سس زیاد بود چند دقیقه می گذاریم با درب باز بجوشه که غلیظ بشه.

بعد با سبزی جات پخته سرو می کنیم.

 

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۸:٠۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۱۱/۱٤
    پيام هاي ديگران()   لینک