>

+ خورشت مرغ سفید white chicken karahi

این همسایه پاکستانی ما همسن و سال خودم ه و دوست های خوبی واسه هم شدیم. از وقتی شروع کردیم باهم آشپزی کردن و کیک و پیتزا و لازانیا و... باهم پختیم من هم به اون گفتم تو باید به من غذاهای پاکستانی یاد بدی! غذاهاشون خیلی شبیه ماست پلو و خورشت و ... و فقط ادویه هاش بیشترند. که اصلی ترین نقش رو گرام ماسالا، زردچوبه و چیلی ادارند. از زنجفیل و گشنیز و زیره و انواع فلفل هم مکرر استفاده می کنند.

توی تعطیلات کریسمس یه شب ما خونه شون بودیم و بنده خدا دست تنها کلی غذاهای خوشمزه درست کرده بود. و واقعاً همه اش خوب بود. یکی از غذاها همین خورشتی بود که می خوام اینجا بنویسم.  کلاً انگار مثل ما نیستند که فرضاً‌ خورشت خاصی رو با برنج خاصی بخورند مثلاً‌ قورمه سبزی حتماً باید با پلو سفید باشه. اون شب نخودپلو بود با این مرغ و یه مدل کوفته که به ما می گفتند این مرغ یا اون کوفته رو روی نخود پلو بریزید بخورین! البته من هرکدوم رو خالی خالی خوردم. ولی فکر کنم این خورشت هم با پلو خوب بشه هم با نون من با نون یا حتی خالی خالی دوست تر دارم.

به زبان اردو سفید همون سفید میشه. مرغ رو هم چیکن می گویند هم مرغ اینجوری که من فهمیدم. کراهی هم که ئ آخرش از اون ئ هاس که ما تو فارسی نداریم و ر هم روش یه ط داره! اینجوری مثلاً .


مواد لازم برای دونفر تا ٣ نفر:

مرغ _______________________________ ۵٠٠ گرم (هر قسمتی که دوست دارید)

کره ________________________________ ۵٠ گرم

خمیر زنجفیل و سیر*__________________ ١ قاشق چایخوری

ماست ____________________________ ١ پیمانه

پودر نارگیل ________________________ ١/٢ تا ٣/۴ پیمانه (کمتر از یک پیمانه)

فلفل سفید _______________________ ٢ قاشق چایخوری

چیلی سبز ،‌گشنیز و نمک ____________ به میزان لازم

*: خمیر زنجفیل و سیر چیزی ه که تو مغازه های پاکستانی و هندی حتماً‌ پیدامیکنید. ولی اگر ندارین می تونید یه کوچولو زنجفیل تازه رو ریز رنده کنید حدود ٢ تا ٣ حبه سیر رو هم رنده کنید و این دو تا رو باهم مخلوط کنید. یا باهم زنجفیل و سیر رو توی خردکن یا آسیاب بریزید چیزی مثل پستوی ایتالیایی ها! خلاصه سخت نیست!

طرز تهیه:

کره رو توی تابه گود یا قابلمه ( به قول خود پاکستانی ها کراهی ) می ریزیم. می شه دو قاشق روغن هم اضافه کرد که خیلی کف نکنه و بشه تویش مرغ ها رو سرخ کرد بعداً.

وقتی کره آب شد مخلوط زنجفیل و سیر رو می ریزیم و کمی تفت می دهیم. مرغ ها رو تکه تکه می کنیم. ( من چون فقط سینه مرغ داشتم خردتر کردمش ولی چیزی که من دیدم توی مهمونی تکه های معمولی نه خیلی ریز بود مثل مرغ زرشک پلو!). توی روغن سرخ می کنیم. (حدود ٢ تا ٣ دقیقه). وقتی روی مرغ سفید رنگ شد

 

ماست رو اضافه می کنیم. ماستی که استفاده می کنیم نباید خیلی شل یا سفت باشه. ( کاش یه عددی واسه گرانروی بود!!‌من فیزیکی نمی تونم بدون یکا زندگی کنم!!) خلاصه اگه سفت بود با آب رقیقش کنید. شعله رو ملایم می کنیم.

نمک و فلفل سفید و پودر نارگیل رو اضافه می کنیم و به هم می زنیم. می گذاریم آروم آروم بجوشه و مثل فسنجون به روغن بیفته. وقتی مرغ ها پخت حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت بسته به اینکه فشار هوا اونجا چقدرباشه ( اینجا زود می پزه ما شاید کمی بیشتر از ١ اتمسفر باشیم!!) خلاصه وقتی پخت سرو می کنیم.

 

!:‌عکس اول با فلاش بوده این عکس ه بدون فلاش!‌ من یادم رفته حساسیت رو ببرم بالا! واسه همین ه که به اندازه کافی سفید بنظر نمی رسه! ولی ما خوردیم سفید بود!

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۱٠/٢٤
    پيام هاي ديگران()   لینک