>

+ قلقلی هلندی Bitterballen

توی کلوب شمشیربازی ما توی نروژ یه پسر نروژی بود که خیلی پایه ی غذاخوردن و نوشیدن بود. همه کشورهایی که می رفت به عشق غذای جدید بود. از کلی کارخونه های آب -جو سازی و بازدید کرده بود و خلاصه خیلی تخصصی دنبال می کرد مسئله غذاخوردن رو. وقتی من گفتم که دارم از نروژ می رم هلند زندگی کنم، هیچی از اسیاب بادی و سبزی و هموار بودن زمین و دوچرخه و ... نگفت تنها چیزی که به نظرش از هلند مهم بود این بود که این کشور از لحاظ هله هوله (junk food) تو دنیا خیلی معروف ه. و راست هم می گفت. تو خیابون ها و ایستگاه های قطار هلند قدم به قدم از این دستگاه های هله هوله فروش خودکار هست که پول می اندازی تویش و "سوفله پنیر"‌، "کروکت" حتی "همبرگر"‌و خلاصه چیزهایی از این دست تحویل آدم می ده.

 

من کلی دنبال یادگرفتن غذاهای هلندی بودم. از یه خانم چاق هلندی یک دفعه پرسیدم شما غذای سنتی تون چیه که خیلی هلندی باشه...گفت همه اش سیب زمینی داره!

اینجا بسته های سیب زمینی همیشه تو بسته بندی های ۵ و ١٠ کیلویی ه. میشه تصور کرد چقدر سیب زمینی می خورند. بگذریم...

یه غذایی که من دیدم بچه های شمشیربازی هر موقع بعد کلاس می رند توی بوفه می گیرند و باهم می خورند این کوفته قلقلی های هلندی ه. ازشون که می پرسیدم اینها تویش چیه؟ می گفتند آشغال. ولی بالاخره یادگرفتم درست کردنش رو و نسخه حلالش رو درست کردم! خوبه امتحانش بد نیست!

 


مواد لازم برای تقریباً 2 نفر (اگر به عنوان شام مصرف می کنید):

گوشت چرخکرده __________________________________ 250 گرم

پیاز متوسط _____________________________________ 1 عدد

هویج متوسط ___________________________________ 1 تا دو عدد

آرد ___________________________________________ 5 قاشق غذاخوری

آبگوشت یا شیر_________________________________ 1 پیمانه

جعفری خرد شده _______________________________ 2 قاشق غذاخوری

آبلیمو ________________________________________ 1 قاشق غذاخوری

کره __________________________________________ 4 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل و جوزهندی _________________________ به میزان لازم

تخم مرغ _____________________________________ 1 عدد

آرد سوخاری ___________________________________ حدود نصف پیمانه

روغن سرخ کردنی ______________________________ به میزان لازم

طرز تهیه:

پیاز و هویج رو ریز خرد می کنیم (من از خرد کن استفاده کردم). یک قاشق کره رو توی تابه می ریزیم و پیاز و هویج وگوشت رو تویش سرخ می کنیم به حدی که گوشت رنگش از قرمز به قهوه ای تغییرکنه و هویج ها هم نرم شوند. من مقادیری پودر سیر اضافه کردم که بوی گوشت رو بگیره! مخلوط رو آبکش می کنیم تا کاملاً روغنش بره. و بعد توی کاسه نسبتاً بزرگی منتقل می کنیم.آبلیمو و نمک و فلفل و جوزهندی و جعفری خرد شده رو اضافه می کنیم و به هم می زنیم.

با 3 قاشق کره باقیمانده توی شیرجوش کوچکی برشتوک درست می کنیم. به این ترتیب که کره رو روی حرارت آب می کنیم و آرد رو به اش اضافه می کنیم  و مرتب به هم می زنیم. حدود 2 الی 4 دقیقه حرارت می دهیم تا بوی خامی آرد گرفته بشه و توی روغن سرخ شود. بعد آب گوشت یا شیر رو اضافه می کنیم و روی حرارت ملایم هم می زنیم تا جوش بیاد و حسابی غلیظ بشه .

برشتوک رو به مخلوط گوشت اضافه می کنیم و خوب به هم می زنیم. این مخلوط رو برای حداقل 3 ساعت توی یخچال می گذاریم تا سفت بشه.

 

توی یه کاسه تخم مرغ رو می زنیم تا صاف بشه می تونیم یه قاشق آب به تخم مرغ اضافه کنیم. توی ظرف گود دیگه ای آرد سوخاری می ریزیم.

بعد از سه ساعت که مخلوط گوشت حسابی سفت شد شروع می کنیم ازش گلوله های به قطر دو تا دو و نیم سانتی درست می کنیم*. هر گلوله رو اول توی آرد سوخاری بعد توی تخم مرغ بعد توی آرد سوخاری می غلطانیم. گلوله ها رو حداقل برای نیم ساعت توی یخچال می گذاریم.

بعد از نیم ساعت توی شیرجوش به ارتفاع دو تا سه سانت روغن می ریزیم که وقتی گلوله ها رو می خواهیم سرخ کنیم رویشون رو روغن بگیره. گلوله ها رو دو ،سه تا دو سه تا سرخ می کنیم (اگر تعداد زیاد رو باهم توی شیرجوش بریزید روغن سرد میشه و خوب سرخ نمی شوند). وقتی گلوله ها سرخ شد با سس خردل سرو می کنیم.

هلندی ها این غذا رو با سس خردل می خورند من دوست دارم سس گوجه فرنگی و خردل و مایونز رو باهم قاطی کنم! شما هم هرکاری دوست دارین بکنید! و نوش جان.

 

*: مایه کروکت هلندی هم دقیقاً همین ه فقط به جای گلوله لوله های دراز درست می کنند و سرخ می کنند به طول 4 ، 5 سانت.

منبع: دوستان هلندی+ اینجا و اینجا

!: من مدلی که من اینجا گفتم مخلوطی از دو منبع بالاس بیشتر و کمی تغییر! بیشتر شبیه به منبع دوم.

در حالت دیگه برشتوک درست می کنیم آبگوشت رو می ریزیم و گوشت و جعفری و... رو توی آن می ریزیم و می گذاریم بجوشه ... مراحل بعدی یکسان ه. میشه پیاز و هویج رو کلاً حذف کرد.

 

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۱٠/٢۳
    پيام هاي ديگران()   لینک