>

+ وُک Wok

شاید خنده دار باشه ولی من اولین بار وک رو تو ایران خوردم! رستوران رفتاری! چند باری بود هی اونجا دعوت می شدیم و من همه غذاها رو خورده بودم و واسم تکراری شده بود. اولین باری بود که از نروژ مسافرت رفته بودم ایران و هی تو اون 5 هفته همه مارو چلوکباب دعوت کرده بودند. من تصمیم گرفتم توی رفتاری غذای چینی بخورم. اصلاً هم خوشمزه نبود!

بعد توی اسلو و اینجا تو آیندهوون مشتری وک شدیم حسابی! و خودم هم کم و بیش تو خونه درست می کردم. اولین بار باز تو ایران درست کردم. بعدش هم اسلو و اینجا و... خلاصه چیز خوبیه از این جهت که خیلی جای ابتکار و تغییر داره! یه جورهایی خیلی غذای عامی ه!

 

اول یه توضیح بدم واسه کسانی که شاید تاحالا وک (به ضم واو) نرفته باشند. یه سری رستوران ها هست که چینی ه و گاهی فقط توش وک می فروشند. این رستوران ها به بوفه باز دارند که همه جور سبزی که فکرش رو بکنید خرد شده تویش پیدا میشه و توی کاسه های بزرگ جداجدا ریخته شده. یه قسمت این بوفه باز مواد پروتینی هستش. که این ها باز خردشده و تکه تکه شده توی همون کاسه های بزرگ ولی معمولاً توی یخچال یا یخ وجود داره که این مواد اعم از خردهای ماهی های مختلف مثل ماهی آزاد، میگو در رنگ و اندازه های مختلف، فیله مرغ، برشهایی از گوشت گاو و گوسفند و خوک و چیزهای دیگه مثل پای غورباقه و ... هستش. یه قسمت دیگه هم هست که مواد نشاسته ای تویش هست که اعم از نودل های مختلف و برنج کته شده و گاهی سیب زمینی پخته و ... هستش.

هر کس بشقابی بر میداره و از هر سبزی و پروتینی و نشاسته ای که دوست داره تویش پر می کنه و می ره میده واسش سرخ کنند. این سرخ کردن خیلی سریع با روغن کم و خیلی داغی توی تابه های گودی صورت می گیره و شما انتخاب می کنید که چه سسی می خواهید که سس می تونه به سادگی سس گوجه فرنگی (کچاپ) باشه یا سس های عجیب و غریب چینی و آسیای شرقی کلاً. گاهی خیلی تند و گاهی معمولی و کمی شور. خلاصه این میشه وک شما!

به همین خاطر اندازه سبزی جات نوع و مدلشون و همچنین نوع گوشت کاملاً بستگی به خودتون داره. ولی من یه مدلی که با مواد تو خونه مون درست کردیم اخیراً رو اینجا می نویسم.


مواد لازم (برای دو نفر)

پیاز متوسط خلالی شده _______________________________ 1 عدد

فلفل دلمه ای خلالی شده ____________________ نصفی از هر رنگی

جوانه گندم _______________________________ 100 گرم

قارچ ورقه شده_____________________________ 200 گرم (از هر مدل قارچی که داشتین)

کلم بروکلی خرد شده____________________________ 300 گرم

هویج خلال شده _______________________________ 2 عدد متوسط

سینه مرغ خلالی خرد شده________________________ نصف سینه کامل

سس چیلی شیرین* ___________________________ یک سوم لیوان

سس سویا شور_______________________________ حدود یک سوم لیوان

آبلیمو و نمک و فلفل ___________________________ به میزان لازم

نودل** _______________________________________ 2 بسته یک نفره

روغن برای سرخ کردن

*:اگه نداشتین اشکالی نداره!

**: منظور از نودل همون رشته های آسیای شرقی ه. تو ایران مدتی با نام "توژی" تولید میشد و من میدونم که سوپرها مدل های تایلندی و ... اش رو دارند.

 

طرزتهیه:

وقتی همه مواد خرد شده و آماده اس 2 تا کار میشه کرد یکی اینکه به هر کسی تو خانواده گفت بیاد ماهیتابه وک کوچک خودش رو بردار و روی اجاق یا چراغ الکی کوچک سهم خودش رو سرخ کنه و با سس دلخواه بخوره! کار دیگه اینه که یکی بیاد همه این کارها رو بکنه و همه یه غذا با مزه واحد بخورند!

ما چون فقط دونفریم کار دوم رو کردیم ولی دقت کنید اگه ماهیتابه تون کوچیک ه همه مواد رو باهم نریزید و تو چند نوبت سرخ کنید.

اول پیاز رو توی روغن داغ یه تفت می دهیم بعد مرغ رو می ریزیم مرغ اول سرخ میشه و اون روغن کم ماهیتابه رو جذب می کنه بعد رویش کم کم برشته میشه و انگار کباب شده تو این حالت سس چیلی رو اضافه کنید. من ترجیح میدم اینجای کار یه ماهیتابه جدید بردارم و بقیه مواد رو هی سرخ کنم و بریزم روی اینها. 

پس فلفل دلمه ای ها رو سرخ میکنیم. بعد کلم بروکلی ، هویج، بعد قارچ و جوانه گندم. نودل ها با توجه به دستور روی بسته توی آبجوش آماده کنید و آبکش کنید.

مواد که مجموعاً حدود 10 دقیقه سرخ شدند و همه باهم مخلوط شدند رو با نودل های پخته مخلوط می کنیم (اگه لازم بود یه قیچی به نودل ها می زنیم) بعد من از مخلوط سس سویا و سس چیلی و آبلیمو خوشم می آد واسه سسش. این مخلوط رو به مواد اضافه می کنیم و یه دقیقه روی حرارت می گردونیم. توی بشقاب می ریزیم و سرو می کنیم.

نویسنده : کویریات ; ساعت ٤:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱٠/۱٥
    پيام هاي ديگران()   لینک