>

+ جوجه برشته ماستی

می خواستم به مناسبت شب سال نوی میلادی سالاد والدرف رو اینجا بذارم که سنت نروژی ها و فکر کنم برخی ممالک دیگه باشه که شب سال نو بوقلمون درسته با سالاد والدرف می خورند. ولی فرصت نشد این چند روز درست کنم که عکس بگیرم. واسه همین فعلاً‌ یه غذای خوشمزه واسه اونها که نگرانی کالری غذاها رو دارند ولی مرغ سوخاری دوست دارند!

 


مواد لازم برای دونفر:

سینه مرغ ______________________________________ ١ عدد کامل*

ماست نسبتاً‌غلیظ _______________________________ یک لیوان

سیر __________________________________________ ٢ تا ٣ حبه

جعفری تازه خرد شده ____________________________‌ ٢ قاشق غذاخوری

آبلیمو ________________________________________ ٢ قاشق غذاخوری

آرد نان (‌آرد سوخاری) ____________________________ به میزان لازم

کره __________________________________________ حدود ٧۵ گرم

نمک و فلفل و ... _______________________________ به میزان لازم

*:‌در مورد مرغ می تونید هم ران مرغ استفاده کنید هم سینه هم بال اگه دوست دارید. من سینه بدون استخوان رو به قطعه های نسبتاً کوچیک تقسیم کردم چون ترجیح می دادم زودتر بپزد. اگه از ران استفاده می کنید به تعداد نفرات کمی بیشتر در نظر بگیرید و مدت پخت ممکنه حدود ١۵ تا ٢٠ دقیقه طولانی تر بشه.

طرز تهیه:

سیر رو پوست کنده ریز خرد می کنیم. جعفری خرد شده و سیر و آبلیمو رو با ماست مخلوط می کنیم.آرد سوخاری رو توی ظرف لبه داری می ریزیم ( همه رو باهم نریزید. مثلاً‌ حدود ١ لیوان اول بریزید اگه لازم بود اضافه کنید) می تونید با نمک و فلفل کمی آرد سوخاری رو مزه دار کنید. مرغها رو شسته و خشک می کنیم. بعد آنها رو  توی ماست می غلطانیم بعد توی آرد سوخاری می غلطونیم.

همه مرغ ها رو توی ظرف مناسب فر که کمی چرب کردیم می چینیم. کره رو ورقه ورقه می کنیم و روی هر قطعه مرغ قطعه کوچکی کره قرار می دهیم. روی ظرف رو با فویل می پوشانیم.

فر رو حدود یک ربع تا ٢٠ دقیقه قبلش گرم می کنیم. بعد مرغ ها توی فر با دمای ٢٠٠ درجه سانتی گراد به مدت ٧۵ دقیقه می گذاریم. بعد از ۶٠ دقیقه ، فویل رو از روی ظرف برمی داریم و ١۵ دقیقه آخر رو بدون فویل می گذاریم تا روی مرغ ها طلایی بشه.

بعد من بخاطر اینکه طرف دیگر مرغ ها حالت خمیری شکل پیدا نکنه مرغ ها رو برگردوندم و حدود ١٠ تا ١۵ دقیقه روی گریل گذاشتم.

 

منبع

نویسنده : کویریات ; ساعت ٤:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱٠/۱۱
    پيام هاي ديگران()   لینک