>

+ گل کلم سوخاری

یه موقعی بود من ابتدایی بودم هنوز. خاله ام اینها و همکاراشون یه جور مهمونی هایی داشتند که هر دفعه کسی غذایی در حد میان وعده درست می کرد و می آورد سرکار یا همچین چیزی. یکی از این دفعات یکی از همکارهای خاله ام یه غذایی درست کرده بودند به نام "شنیتسل گل کلم". خاله ام این رو یادگرفتند و مامانم دیگه خیلی درست می کردند.

ما همه خیلی دوست داشتیم. و گاهی برای شام فقط همین رو می خوردیم. در حقیقت به نظرم من واسه کنار مرغ و میگو و غذاهایی از این قبیل گذاشتن همچین چیزی خیلی خوب و هیجان انگیزه (شبیه قارچ سوخاری یا حلقه های پیاز). من خودم خالی خالی می تونم فقط همین گل کلم ها رو بخورم و سیربشم. حتماً امتحان کنید.

نمی دونم چرا من فکر می کنم به جای کلمه شنیتسل گل کلم ترجیح می دم بگم گل کلم سوخاری ولی خلاصه خیلی فرقی نمی کنه می خوام طرز تهیه این رو بنویسم:

 


مواد لازم:

(خیلی گفتن مقدار دقیق نیست واسه همچین غذایی ولی حدوداً):

گل کلم _______________________________________ ١ عدد متوسط (حدود ۵٠٠ گرم)

آرد سفید _____________________________________‌۶ تا ٧ قاشق غذاخوری

آرد سوخاری __________________________________ ٧ تا ٨ قاشق غذاخوری

تخم مرغ _____________________________________ ٣ تا ۴ عدد

روغن سرخ کردنی _____________________________ به میزان لازم

نمک و فلفل و ادویه ___________________________ به میزان لازم

سرکه ______________________________________ ٣ قاشق غذاخوری

طرزتهیه:

ابتدا گل کلم هارو خرد می کنیم اندازه گل گل. خیلی خیلی ریز نه. بعد خوب می شوییم. یه قابلمه آب (حدود ١.۵ لیتر)‌می گذاریم جوش بیاد. وقتی جوش آمد کمی نمک و سرکه به اش اضافه می کنیم. و وقتی دوباره جوش آمد گل کلم هارو تویش می ریزیم.

حدود ٨ تا ١٠ دقیقه گل کلم ها باید توی آب بجوشه تا کمی بپزد. نه که خیلی له بشه ولی قابل خوردن بشه. ( سرکه برای اینه که بوی کلم گرفته بشه).

بعد گل کلم هارو آبکش می کنیم می گذاریم خنک بشه و خشک بشه.

توی ٢ تا بشقاب گود (مثلاً‌خورشت خوری) مقداری آرد سفید و در دیگری آرد سوخاری می ریزیم. توی کاسه دهانه گشادی هم تخم مرغ رو خوب می زنیم. گل کلم ها رو دانه دانه اول توی آرد سفید بعد توی تخم مرغ و بعد توی آرد سوخاری می غلطانیم.

من اینجا آرد سوخاری که ادویه داشت استفاده کردم. در صورتی که شما از آرد نان الک شده یا آرد سوخاری ساده استفاده می کنید توصیه من اضافه کردن مقدار مناسبی کاری ادویه چیلی و فلفل قرمز و نمک به آرد هست.

روغن رو توی شیرجوش گودی می ریزیم و می گذاریم کاملاً‌داغ بشه روغن باید به قدری باشه که وقتی گل کلم ها رو می ریزید کاملاً‌رویش رو بگیرد. گل کلم ها رو دانه دانه یا دو تا دوتا توی روغن سرخ می کنیم و توی آبکش استیل می گذاریم تا روغن اضافی آن گرفته بشه (‌ترجیحاً‌ روی کاغذ خشک کن یا دستمال آشپزخانه این کار رو بکنید. خشک تر میشه و بهتره).

* اگه روغن به حد کافی داغ باشه و به موقع گل کلم ها رو در بیاورید از روغن رنگشون خوب میشه و خیلی روغن به خودشون نمی گیره.

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٤
    پيام هاي ديگران()   لینک