>

+ کرم سوپ رومانسکو

رومانسکو یه نوع کلم ه که من خودم اولین باری که خریدیم و خوردم اصلاً نمی دونستم چیه. توی نروژ بودیم از یه مغازه ترک خریدیمش با خاله. و توی سالاد خوردیمش. من عاشق این شکل منظم و مرتبشم.اینم شکلش

یه زمانی فکر می کردم فرکتالی ترین موجود طبیعی که می بینیم گل کلم ه ولی وقتی رومانسکو دیدم در حیرت شکل خوشگل و منظمش ماندم! بعد دیگه تو هلند زیاد دیدم. تقریباً‌ سوپرمارکت های معمولی اینجا هم دارند رومانسکو. و اصلیتش ایتالیایی ه. من نمی دونم باهاش چی ها می پزند. مخلوط رومانسکو و آناناس پخته رو دیدم به عنوان سبزیجات کنار غذا هم ایتالیایی ها سرو می کنند هم بقیه. این کرم سوپی که اینجا می نویسم رو از خودم درآوردم و به نظرم چیز خوشمزه ایه.


مواد لازم برای دو تاسه نفر:

رومانسکو  ___________________________________________ ٣٠٠ گرم

قرص سوپ /آب مرغ یا گوشت ____________________________ ١ عدد/٢لیوان

پیاز متوسط __________________________________________٢ عدد

آرد سفید ______________________________________ ٢قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی ________________________________________ ١عدد

کره ____________________________________________ ۵٠گرم

خامه ___________________________________________ ١٠٠گرم

آبلمیو و جوزهندی  و آویشن ______________________________ به میزان دلخواه

جعفری خرد شده برای تزیین _________________________________ مقداری

طرزتهیه:

کره رو توی قابلمه آب می کنیم و پیاز رو که نگینی کردیم تویش می ریزیم وقتی پیاز نرم شد آرد رو تویش می ریزیم و تفت می دهیم که بوی خامی اش گرفته بشه. بعد آب مرغ رو تویش می ریزیم . در صورتی که از قرص سوپ استفاده می کنید آن رو توی ٢ لیوان آب  حل می کنیم. رومانسکو و گوجه فرنگی مونو خرد می کنیم و تویش می ریزیم اگر خیلی سفت بود تا 2 لیوان آب بهش اضافه می کنیم و میذاریم 12 تا 15 دقیقه بجوشه می تونیم در صورت تمایل کل مواد رو بریزیم توی مخلوط کن تا صاف بشه. بعد دوباره سوپ رو می ذاریم رو حرارت تا گرم بشه آبلیمو و آویشن و جوزهندی رو اضافه می کنیم. سوپ آماده است. توی ظرف مناسبی سوپ رو می ریزیم و سه چهارم خامه رو می ریزیم تویش و به هم می زنیم بعد بقیه خامه رو روی سوپ می دهیم و جعفری خرد شده رو هم روی اون می ریزیم.

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ٦:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک