>

+ میگو پلو نوع اول

من اولین باری که میگو پلو دیدم تو دوره راهنمایی بود که یکی دو تا دوست خوزستانی داشتم. ما میگو پلو هیچ موقع نمی خوردیم و مامانم هیچ موقع درست نکردند. ولی بعداً ها تو دبیرستان هم باز دوست جنوبی داشتم و خونه شون میگو پلو خوردم و دوست داشتم و به نظرم اصلاً هم بوی بدی نمی داد. و حالا که پوآن خوزستانی ه! و به طبع احساس میکنم تو خونه من و پوآن میگو پلو میشه چیز روتینی باشه.

من درست کردن میگو پلو رو از مامان پوآن یادگرفتم.البته تلفنی. و خودم دسپخت ایشون رو نخوردم. ولی این هم خوشمزه بود و اصلاً بوی بدی نمی داد!


مواد لازم برای دو تا سه نفر:

میگو ریز پلویی (پاک کرده) ________________________________________ 400 گرم

رب گوجه فرنگی _______________________________________________ 25 گرم

برنج آبکش کرده _______________________________________________ 3 پیمانه

پیاز متوسط ___________________________________________________ 1 عدد

ادویه (ادویه پلویی + زردچوبه و کاری ) __________________________ به میزان لازم

سرکه  (در صورت تمایل) _________________________________ 2 قاشق غذاخوری

طرزتهیه:

یه کاری رو از خودم درآوردم واسه اینکه ترسیدم میگو پلوم بو بد بگیره و اون اینکه آب رو گذاشتم جوش بیاد بعد سرکه ریختم تویش و میگو ها رو ریختم تویش یه جوش زد و ریختمش تو آبکش. در این حالت میگو ها جمع میشه. واسه همین من خودم 600 گرم میگو استفاده کردم که کم نشه.

توی ماهیتابه پیاز داغ درست می کنیم و زردچوبه رو به اش اضافه می کنیم.  میگو رو می ریزیم و یه چرخش می دهیم. رب گوجه فرنگی (25 گرم تقریباً 2-3 قاشق رب میشه) رو اضافه می کنیم  و نمک و فلفل هم بهش می زنیم.

این مایه آماده شده رو قاطی برنج دم می کنیم. ( یه لایه مایع یه لایه برنج بعد آب روغن و سوراخ سوراخ ایجاد می کنیم تو برنج می گذاریم رو حرارت بالا تا بخارش بیاد بالا. بعد دم کنی و حرارت پایین و بعد هم تا دم بکشه و نوش جان! )

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱۱
    پيام هاي ديگران()   لینک