>

+ کیک پنیر با شکلات After Eight

پس از استقبال گسترده ای که از کیک پنیر ساده شد و همه یوهو برخلاف تصور من گفتند کیک پنیر دوست دارند من دو بار دیگه کیک پنیر پختم و هردو بسی خوشمزه شد. این اولیش.

خیلی خوشمزه است این طعم خنک نعناع after Eight باعث میشه من نفهمم چیزی که دارم می خورم چقدر خفن ه و یه کیک گنده رو بیش از 80% اش رو من در یک لحظه خوردم بقیه رو هم پوآن. اگه After Eight دوست دارید حتماً امتحان کنید.


مواد لازم:

برای قسمت زیرین کیک:

بیسکویت گندم کامل( ساقه طلایی) ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۱۸۰ گرم (حدود ۱۲ عدد)

کره ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۷۵ گرم

برای قسمت اصلی کیک:

پنیر خامه ای ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ٨۰۰ گرم (مثلاْ‌ فیلادلفیا)

شکر ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۲.۵ دسی لیتر (۱ لیوان)

آرد ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۲ قاشق غذاخوری

وانیل ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۲ قاشق چایخوری

تخم مرغ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۴ عدد

شکلاتAfter Eight  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۱ بسته ۲۰۰ گرمی

طرز تهیه:

شکلات After Eight که معرف حضور همه هستش و تو ایران هم پیدامیشه:

اول کره رو آب می کنیم. بیسکویت ها رو هم توی خرد کن حسابی خرد می کنیم. بعد بیسکویت و کره رو باهم مخلوط می کنیم. مخلوط رو کف یه قالب (ترجیحاْ‌ گردکمربندی با شماره ۲۲-۲۴) که کف آن رو کاغذ قنادی گذاشتیم پهن می کنیم. و با پشت قاشق یا لیسک روش رو صاف می کنیم. می گذاریم خنک بشه.

بعد پنیر خامه ای بدون نمک رو با شکر با همزن می زنیم بعد مخلوط آرد و وانیل رو اضافه می کنیم و می زنیم و سپس تخم مرغ ها رو دونه دونه به مواد اضافه می کنیم. (یه دونه رو اضافه می کنیم می زنیم و بعد بعدی رو ).

مواد رو نصف می کنیم. یه نصفه رو توی قالب کیک روی بیسکویت ها می ریزیم و روی پنجره پایینی فر با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد ۲۰ دقیقه می پزیم. روی کیک کمی می بندد.

بعد کیک رو از توی فر در می آریم ۸ قطعه از شکلات ها رو رویش می چینیم تا وقتی گرم هستش و شکلات ها کمی آب میشه. بقیه مایه کیک رو رویش می ریزیم و ۴۰ دقیقه دیگه می پزیمش.

وقتی پختیم و تمام شد از فر در می آریم و ۸ تا ۹ قطعه دیگه شکلات می ذاریم رویش. کیک رو با قالب توی یخچال می گذاریم یه شب بمونه (حداقل۶ ساعت).

وقتی کاملاْ‌ کیک خنک شد کمربندی دور قالب رو باز می کنیم و دورش رو با چاقوی تیزی می بریم. من این دفعه دور قالب هم کاغذ قنادی گذاشتم ولی اگه بخواهید دور کیک کاملاْ صاف باشه این کار رو نکنید و بعد با چاقو دورش رو ببرید و از قالب جدا کنید.کاغذ قنادی رو به آرامی از ته کیک جدا کنیدو کیک رو توی بشقاب مناسبی قرار بدهید.

بقیه شکلات ها رو توی کاسه توی میکرو آب می کنیم و روی کیک می دهیم. دوباره چند دقیقه کیک رو توی یخچال بگذارید.

!: توجه کنید که ممکنه سطح کیک توی فر ترک بخوره این اشکالی نداره. می تونید بعد با شکلات آب کرده اون رو پر کنید.

!!: کیک توی فر کمی پف می کنه و بالا می آد. ولی بعد دوباره موقع سرد شدن پفش می خوابه و مشکلی نیست.

منبع

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٥
    پيام هاي ديگران()   لینک