>

+ بهترین کیک دنیا verdens beste kake

بهترین کیک دنیا اسم یه کیک ه نروژیه که شاید نروژی ترین خوراکی دنیا باشه. به قول خودشون و خودم کیک ملی نروژ‌محسوب میشه و موجود بسیار خوشمزه ایست.

من یه دفعه از نروژ که رفتم ایران دستور این کیک رو که از دوست خوبم میترا خانم یادگرفته بودم بردم و تو ایران واسه اولین بار تنهایی درست کردم و خودم می دونستم که اصلاً به خوبی ماله میترا خانم نشده ولی همه اینقدر تعریف کردند و انگشت هاشونو با کیک خوردند و... خلاصه کار به جایی رسید که من هرجا می رفتم باید یه دونه از این کیک ها درست می کردم و با خودم می بردم. در مورد این کیک از پسرخاله جمله ای به یادگار مونده که می گوید:"‌این شیرینی نروژی یکی از راه های رسیدن به خداست!". خلاصه امتحان کنید و حالش رو ببرید.


مواد لازم:

برای قسمت زیرین کیک:


آرد _________________________________________________۱۰۰ گرم

زرده تخم مرغ __________________________________________۴ عدد

وانیل ________________________________________________۱ قاشق چایخوری

شکر_________________________________________________ ۱۰۰ گرم

کره___________________________________________________ ۱۰۰ گرم

شیر________________________________________________ ۴ قاشق غذاخوری

بکینگ پودر __________________________________________ ۱ قاشق چایخوری

برای تهیه مرنگ روی کیک:

سفیده تخم مرغ _______________________________________ ۴ عدد

شکر ________________________________________________ ۱۶۰ گرم

بادام خرد شده یا پرک _____________ بسته به اندازه سینی فر: حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم

برای تهیه کرم وسط کیک:

اگر در نروژ یا سوئد یا جایی که کرم وانیلی به صورت آماده هست زندگی می کنید که می تونید به راحتی آماده آن رو یا پودرش رو تهیه کنید ولی اگر کرم وانیلی در دسترس ندارید برای تهیه کرم وانیلی از دستور زیر استفاده کنید:
برای کرم وانیلی:

زرده تخم مرغ _______________________________________۲عدد

شیر یا خامه ________________________________________ ۲ دسی لیتر

آرد ذرت (نشاسته ذرت ) _______________________________ ۱.۵ قاشق غذاخوری

شکر ______________________________________________ ۱ قاشق غذاخوری

اسانس خامه _______________________________________ ۸ تا ۱۰ قطره

___ برای خامه:

خامه ________________________________________________ ۲.۵ دسی لیتر

شکر ________________________________________________۲ قاشق غذاخوری

طرزتهیه:

قسمت اول لایه زیرین کیک:

۱۰۰ گرم شکر و کره را خوب می زنیم تا سفید شود ( کره نباید آب شود ) . زرده تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه می کنیم و می زنیم. مواد خشک رو باهم مخلوط می کنیم (آرد- بکینگ پودر و وانیل) و به کره و تخم مرغ  اضافه می کنیم . بعد شیر را اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم. مواد آماده شده را روی کاغذ روغنی ، روی سینی فر پهن می کنیم.

قسمت دوم لایه بالایی کیک (مرنگ):

برای این قسمت ۴ عدد سفیده ی تخم مرغ رامی زنیم تا کاملاً سفت و سفید شود بعد ۱۶۰ گرم شکر  را اضافه کنیم و می زنیم تا کاملاً سفت و سفید شود. مواد آماده شده را روی خمیر قبلی ، پهن می کنیم. و یک مشت بادام را روی آن می پاشیم.

با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه در طبقه ی وسط فر ( حرارت بالا و پایین) می گذاریم.( سفیده تخم مرغ (مرنگ) کمی برشته می شود و پف کرده بالا می آید).

وقتی آماده شد  میگذاریم توی فر کمی بماند تا خنک بشه بعد بیرون می آوریم تا کم کم به دمای محیط برسد.  کیک را از کاغذ جدا می کنیم و از وسط نصف می کنیم.

قسمت سوم کرم وسط کیک:

زرده تخم مرغ رو با خامه/شیر و آرد ذرت و شکر مخلوط می کنیم تا مخلوط کاملاً یکنواختی بدست بیاید. بعد روی حرارت ملایم می گذاریم تا جوش بیاد و غلیظ بشود. در طول این مدت مرتب به هم می زنیم. سپس کرم رو می گذاریم خنک بشه و وقتی سرد شد با اسانس مزه دارش می کنیم.

خامه را با ۲ قاشق شکر جداگانه می زنیم تا فرم بگیرد. بعد خامه و کرم وانیلی رو باهم مخلوط می کنیم. یکی از قسمت های کیک رو توی ظرف مناسب قرار می دهیم و کرم آماده شده رو روی آن می ریزیم بعد قسمت دوم کیک رو رویش قرار می دهیم. کیک را درون یخچال می گذاریم و قتی کاملاً سرد شد ، میل می کنیم!!!

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/٢٧
    پيام هاي ديگران()   لینک