>

+ کیک پنیر ساده

کیک پنیر من رو در درجه اول یاد قنادی کاسکو توی تجریش می اندازه ! من هر موقع از اونجا رد می شدم یکی می خریدم و می خوردم و ۴ تا هم می خریدم تو جعبه که ان شالله برسم خونه بخورم! همیشه از همه مزه هاش می خریدم. وانیلی داشت و صورتی و شکلاتی.  یه مدل هم داشت که اصلاً موس شکلات بود. بعداً‌ها سالهای بعدش که همین اخیر ها باشه با بسکین رابینز و بستنی های خداش آشنا شدم منظورم سال ٨۵ ه. و از اونجا هم چندباری کیک پنیر خوردم و خوب بود. ولی دیگه درست درمون ایران نبودم که هر موقع هوس کردم بخورم.

کیک پنیر همون طوری که لابد تجربه کردید ٢ گونه متفاوت داره یکی که پخته میشه و بعد سرد میشه و گونه دیگه که باید عقلاً‌در دسته کیک بستنی ها قرار بگیره. گونه دوم معمولاً‌ یک عامل ژلاتنینی اعم از ژله لیمو یا برگ ژلاتین یا امثال اون داره.

کیک پنیری که الآن می خوام اینجا بنویسم باز هم از بنفشه خوبم دستورش رو گرفتم. و اینجوری که من دیدم این ور اون ور این اسمش کیک پنیر نیویورک هستش! چراش رو نمی دونم! این کیک از نوع کیک پنیر پختنی می باشد!

 


مواد لازم:
بیسکویت ساده با گندم کامل (ساقه طلایی یا دایجستیو...) _________ ٢۵٠ گرم

کره نرم شده ______________________________________________ ۱۲۰گرم

تخم مرغ _________________________________________________ ۳ عدد

پنیر خامه ای بی نمک (فیلادلفیا) ______________________________ ۷۵۰ گرم

شکر____________________________________________________ ۲۲۰ گرم

خامه ___________________________________________________۱۸۰گرم

آبلیمو __________________________________________________ ۶۰ میلی لیتر

آب پرتقال ____________________________________________ ۱ قاشق غذاخوری

وانیل یا رنده پوست لیمو ترش ___________________________ ۲ قاشق چای خوری

طرزتهیه:

بیسکوییت ها رو با دستگاه خرد کن حسابی خرد و نرم کنید . وقتی کاملا نرم شدن کره رو به بیسکوییت ها اضافه کنید و دوباره با دستگاه حسابی مخلوطشون کنید . آب پرتقال رو به خمیر اضافه کنید. خمیر نرمی که به دست میاد رو ته قالب گرد بیست و دو سانتیمتری که کف آن را با فویل پوشانده اید پخش کنید و با پشت قاشق جوری خمیر را پخش کنید تا کف و دیواره های قالب رو بپوشاند . قالب را نیم ساعت در یخچال قرار دهید
فر را روشن کنید و روی درجه خیلی کمی بگذارید گرم شود .
تمام مواد باقی مانده را به کمک همزن الکتریکی با هم مخلوط کنید تا مایع نرمی به دست آید . این مخلوط را داخل قالب بریزید و به مدت یک ساعت در فر با درجه کم(۱۷۵ درجه سانتی گراد) قرار دهید . بعد از یک ساعت فر را خاموش کنید و در آن را نیمه باز بگذارید و اجازه دهید کیک همانجا خنک شود . وقتی کیک خنک شد آنرا برای یک شب تا صبح در یخچال قرار دهید و بعد از قالب در بیاورید.

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۳:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۱٠
    پيام هاي ديگران()   لینک