>

+ ماهی آزاد با سس چیلی

ماهی آزاد یا Salmon به نظر من یکی از خوشمزه ترین گونه های ماهی است که بهترینش به نظرم گونه نروژی اشه. نروژی ها به اش می گن Laks و گوشتش نارنجی رنگ ه و بسیار لذید.

من خامش رو خوردم و دوست دارم. ولی خوب پخته اش هم خوبه سرخ کرده اش هم خوبه! کلاً خوبه!

این غذایی که اینجا می خوام بذارم در واقع حق بود که تو دسته غذاهای فوری می ذاشتمش چون واقعاً پختنش اصلاً وقتی نمی گیره مثلاً نیم ساعت! اما خوب تیپش به غذای فوری نمی آد!

!!: نکته ماهی آزادی که من اینجا داشتم نروژی نبود!‌نمی دونم کجایی بود ولی خلاصه گوشتش لطیف و ترد تره. من از هلند خریدم!


مواد لازم برای دو نفر:

فیله ماهی آزاد ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۲ عدد (تقریباً‌۴۰۰گرم)

سس چیلی شیرین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۱ لیوان

شیر ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۱ لیوان سرخالی 

فلفل دلمه ای ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ مقداری

کلم بروکلی ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ حدود ۴۰۰ گرم

پاستا ( مثلاْ فتوچینی) ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ به اندازه دو نفر!

روغن ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۲ قاشق غذاخوری

طرزتهیه:

روی یک طرف فیله ماهی نمک و فلفل و ادویه می ریزیم و توی روغن سرخ می کنیم. روی طرف دیگرنمک و فلفل و ادویه می ریزیم و فیله ماهی رو بر می گردونیم و اون طرف رو هم سرخ می کنیم. وقتی هر دو طرف سرخ شد (با حرارت زیاد حدود ۲ دقیقه) سس چیلی رو توی ماهی تابه می ریزیم و شیر رو هم بلافاصله اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم که سس یکدست بشه.می گذاریم بپزد ( حدود ۲۵ تا ۳۵ دقیقه بستگی به ضخامت فیله ماهی تون داره)

درهمین فاصله دو تا قابلمه آب رو می ذاریم جوش بیاد و بروکلی و پاستا رو جداگانه توی آب می پزیم. ( حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه). بروکلی و پاستا رو آب کش می کنیم.

توی بشقاب برای هر نفر پاستا بروکلی فیله ماهی و مقداری فلفل دلمه ای خرد شده می ریزیم و روی ماهی رو مقداری سس می دهیم.

منبع:اینجا

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۳٠
    پيام هاي ديگران()   لینک