>

+ وافل نروژی معمولی

وافل یه جور شیرینی یا بعضی اوقات چیزی بین کیک شیرینی و بیسکوییت ه که من خیلی مدل های متنوعی ازش دیدم. و بیشتر جاها یه جور سنتی ش رو دارن !

من از بین وافل هایی که تا حالا خوردم واقعاً‌ وافل نروژی رو به بقیه ترجیح می دم و در مقام های بعدی به ترتیب هلندی، بلژیکی ،‌ سوئدی (با بستنی) ،‌ و نوع دیگر وافل بلژیکی (معروف به وافل بروکسل) و آخر همه هم وافل امریکایی قرار دارند.

من کلاً‌ وافل رو با مربا ترجیح می دم. بعد با توت های گرم و بستنی!‌ و خلاصه... اینجا هم سعی می کنم اونهایی که میشه درست کرد رو درست کنم و دستورش رو بذارم. این وافلی که اینجا می خوام بذارم وافل معمولی و متداول نروژی ه. و البته وافل سنتی شون محسوب نمیشه!‌ من این نوع رو ترجیح می دم.


مواد لازم برای ۱۴ تا ۱۵ عدد وافل:

تخم مرغ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۴ عدد

شیرـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ۳ لیوان (۷.۵ دسی لیتر)

کره ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۱۰۰ گرم

شکر ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ۴ قاشق غذاخوری

آرد ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ۳ لیوان

بکینگ پودر ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۲ قاشق چایخوری

طرزتهیه:

زرده و سفیده تخم مرغ رو جدا می کنیم. زرده ها رو با شکر کاملاْ می زنیم. کره رو آب می کنیم و در شیرحل می کنیم (۳۷ درجه) و با مخلوط شکر و زرده تخم مرغ قاطی اش می کنیم. بکینگ پودر و آرد را هم با هم مخلوط می کنیم و به این مخلوط اضافه می کنیم. سفیده تخم مرغ رو کمی می زنیم که فقط از لختگی دربیاد (لازم نیست بزنید تا سفید بشه) و با مواد مخلوط می کنیم. اصطلاحی هست بین خود نروژی ها که مایه وافل هر چی بیشتر بمونه وافل خوشمزه تر میشه! مثلاْ‌یه شب تو یخچال بمانه! ولی خوب یه مقداری هم بزنید و بگذارید ۱۰-۱۵ دقیقه بمونه کافیه! اگه موند و سفت شد با یه کم شیر رقیقش کنید. (کلاْ‌غلطتش باید مثل ماست باشه و یکدست باشه)

بعد تابه وافل رو گرم می کنید وقتی کاملاْ‌داغ شد به هر رو طرف تابه ( بالا و پایین) کره می مالید و بعد با ملاقه توی تابه وافل می ریزیم و دونه دونه وافل ها رو می پزیم.

داغ داغ با مربا یا شکر یا... سرو می کنیم!

!: توجه کنید که اگر تابه وافل به اندازه کافی داغ نباشه وافل اول شهید میشه!‌ ولی خوب بعدی ها انشالله خوب درمی آد!

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٩
    پيام هاي ديگران()   لینک