>

+ غذای نگار (خوراک مرغ و چیپس)

از خواهرکمان خبر رسید که دوستش غذایی پخته که خوشمزه بوده! من هم خوشحال و معطل که غذای جدیدی از سمتی برسه و من از خودم تویش تغییرات بدم و بپزمش!

اما این دفعه تغییرات خیلی زیاد بود!شاید اصل قضیه تغییرکرده باشه! بهرحال این دستوری که توی ادامه مطلب می آد چیزی ه که خودم درست کردم. سعی می کنم چیزهایی که نگار هم تو غذا می ریزه تو دستور بگم که در واقع یک تیر و دو نشون بشه!

 


مواد لازم برای 3 تا 4 نفر:

سینه مرغ ___________________________________________ یک عدد کامل

پیاز متوسط __________________________________________1 عدد

کرم تازه (نگاه کنید به توضیح)_____________________________ 150 میلی لیتر

ذرت پخته شده _______________________________________ 3 قاشق غذاخوری

چیپس با طعم دلخواه __________________________________ 300 گرم

قارچ ________________________________________________ 200 گرم

کره _________________________________________________ 50 گرم

پستوی سبز و قرمز ____________________________________ 2 قاشق مرباخوری

آبلیمو ______________________________________________ به میزان دلخواه

فلفل دلمه ای خرد شده ________________________________ 1 فنجان

پنیر پیتزا رنده شده ____________________________________ 200 گرم

کالباس خلالی شده  (در صورت تمایل ) ___________________ 100 گرم

 

طرزتهیه:

سینه مرغ رو با پیاز می گذاریم بپزه. وقتی پخت ریز خرد می کنیم و کنار می گذاریم.

قارچ رو هم خرد می کنیم و توی کره تفت می دهیم و کنار می گذاریم. فلفل دلمه ای رو هم توی روغن تفت می دهیم و کنار می گذاریم.

بعد مرغ و قارچ و فلفل و ذرت رو با هم مخلوط می کنیم.( در این جا در نسخه اصلی غذای نگار سوسیس خرد شده و سرخ شده هم می ریزیم. و یا تن ماهی) نمک و فلفل و ادویه و پستو ها رو هم به مواد اضافه می کنیم.

کرم تازه یا خامه ترش رو با موادی که بالا گفته شده مخلوط می کنیم. ( در نسخه اصلی غذا به جای کرم تازه مخلوط سس مایونز و خامه استفاده شده) مقداری آبلیمو به آنها می زنیم می گذاریم چند دقیقه (مثلاً 15 دقیقه) بماند تا خامه به خرد مواد برود.

توی بسته چیپس یه سوراخ ریز درست می کنیم و با ورنه از روی پلاستیک چیپس رو خرد می کنیم ( یا با دست که خرد خرد بشه). مخلوطی که آماده کردیم توی ظرف پیرکس می ریزیم. یه کم از پنیر پیتزا رو رویش می ریزیم بعد نیمی از چیپس رو می ریزیم یه کم پنیر پیتزا دوباره می ریزیم در اینجا اگر بخواهیم می تونیم کالباس خلالی شده رویش بپاشیم. بقیه چیپس رو می ریزیم و رویش رو کاملاً با پنیر پیتزا می پوشانیم.

اگر از فر برقی (با المنت ) یا فر گازی استفاده می کنید روی حرارت 200 درجه به مدت 20 دقیقه بگذارید روی پنجره بالا تا روی پنیر طلایی بشه.

اگر از فر میکرو با گریل استفاده می کنید یا از دکمه ترکیبی میکرو -گریل روی توان 300 به مدت 15 دقیقه استفاده کنید. یا فقط 20 دقیقه روی گریل بگذارید.

بعد هم توی همون ظرف سرو کنید!

!! توضیح!!: کرم تازه یاCream Fraiche من نمی دونم به فارسی چی میشه! اصلاً هم نمی دونم توایران پیدا میشه یا نه ولی خوب اینجا ها خیلی چیز عادی هستش و با خامه ترش تفاوت اندکی داره ولی تو این غذا میشه از خامه ترش هم استفاده کرد.

!!!: برای تهیه پستو اینجا رو ببینید.

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢۸
    پيام هاي ديگران()   لینک