>

+ کلوچه یه شیلینگی! Skillingsboller

این یه جور نون یا نون شیرمال یا کلوچه یا هر چی شما اسمش رو می ذارید هستش که باز از برکات سالهای زندگی در نروژ من می باشد!

توی نروژ مدل های مختلف Boller وجود داره و شیلینگ بُلر یکی از اینهاس. صبح ها موقعی که مردم می روند سر کار یا مدرسه بلیط فروشی ها و سوپرمارکت ها این نان رو که تقریباً شبیه یک نوع نون شیرمال است دارند و مردم معمولاً همراه قهوه می گیرند و تو قطار و مترو و... می خورند تا برسند سر کار! این البته چیزی است که من تو اسلو دیدم.

البته اسم این کلوچه علی الظاهر از قدیم ندیم رویش مونده والا الآن هیچ هم یه شیلینگ نیست حدود ده تا بیست کرون ه  بستگی داره از کجا بخرین!


مواد لازم برای خمیر:

کره_____________________________________________150 گرم

 آرد ____________________________15 دسی لیتر(6 لیوان -تقریباً 800 گرم)

شیر__________________________________________ 5 دسی لیتر

شکر _________________________________________ 1.5 دسی لیتر

مایه خمیر ________________________________________ 50 گرم

هل ________________________________________ 1 قاشق چایخوری

مواد لازم برای داخل نان ها:

شکر ___________________________________________ 100 گرم

کره ___________________________________________ 100 گرم

دارچین ____________________________________ 2 تا 3 قاشق غذاخوری

مواد لازم برای تزیین:

شکر ترجیحاً دانه درشت

نکته: من اندازه ها رو از روی این سایت دیدم ولی اینجا در دستور تهیه کشمش استفاده نکرده بود. من توی نروژ همیشه با کشمش دیده بودم واسه همین خودم اضافه کردم!

طرزتهیه:

کره رو آب می کنیم و با شیر گرم مخلوط می کنیم دمای مخلوط باید حدود 37 درجه باشه. کمی از آرد رو جدا نگه می داریم وبعد همه مواد خشک رو مخلوط می کنیم (من از مایه خمیر خشک استفاده کردم) و شیر و کره رو با آنها مخلوط می کنیم خمیر رو ورز می دهیم و آن رو توی ظرف بزرگی می گذاریم و رویش رو می پوشانیم می گذاریم حدود 1 ساعت بماند و کاملاً ور بیاد. (حجمش دو برابر می شه).

 مقداری از آرد رو کف تخته می پاشیم  نیمی خمیر ور آمده رو روی تخته باز می کنیم به شکل مستطیل 35×35. کره ای که برای لایه نان داشتیم رو آب می کنیم و با قلم مو روی خمیر می دهیم بعد رویش رو دارچین و شکر می پاشیم می تونیم مقداری کشمش هم رویش بپاشیم. از سر خمیر حدود 1 سانتی متر رو کره و دارچین و شکر نمی پاشیم. از طرفی که دارچین و شکر داره شروع می کنیم خمیر رو لوله کردن و کیپ و محکم لوله می کنیم. 1 سانتی متر آخر خمیر رو با آب خیس می کنیم ( با قلم مو آب می زنیم) و سر خمیر رو به لوله می چسبانیم. استوانه ای که درست کردیم رو با چاقو 2 ، 3 سانتی می بریم.

اینجوری:

و قطعه های بریده شده روبا فاصله روی کاغذ قنادی قرار می دهیم میگذاریم 30 دقیقه بمانند. نان ها مقداری پف می کنند. بعد از نیم ساعت روی نان ها دانه های شکر درشت می پاشیم و توی فر با حرارت 220 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه طبخ می کنیم.

نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٢
    پيام هاي ديگران()   لینک