>

+ ژله با میوه و سس

من توی نروژ دیدم معمولاً پودینگ شکلات و ژله رو با سس وانیلی سرو می کنند مثلاً اگر توی کاسه و تک نفره باشه ژله روی هر ظرف حدود 1 سانتی متر سس وانیلی می ریزند. و اگر در مهمانی باشه روی ژله مقداری سس می دهند و توی سس خوری مقدار بیشتری سس می ریزند تا هرکس به اندازه دلخواه روی ژله خودش سس بریزد. نمی دونم جاهای دیگه هم این متداول هست یا نه.
من اینجا بیشتر هدفم دستور درست کردن سس وانیلی بوده وگرنه ژله رو کم و بیش همه بلدیم! من خیلی وقته ندیدم کسی خودش ژله درست کنه با آب میوه و ژلاتین. با این قوطی ها ی پودر ژله آماده هم که دیگه کاری نداره!


مواد لازم:


پودر آماده ژله _______________________________________ ۱ پاکت

میوه دلخواه __________________________________________ مقداری


*: نکته بهتره میوه متناسب با اسانس ژله تون رو بریزید ولی من توی هلند فقط ۲ مدل ژله دیدم توت فرنگی و یه جور توت دیگه! که خوب نداشتم میوه متناسبش رو! موز ریختم!
مواد لازم برای سس وانیل:

زرده تخم مرغ _________________________________________ ۱عدد

شیر___________________________________________ ۲ دسی لیتر

خامه ___________________________________________ ۲ دسی لیتر

شکر________________________________________ ۲ قاشق غذاخوری

آرد ذرت ___________________________________ یک و نیم قاشق غذاخوری

اسانس وانیل _____________________________________ ۱۰ تا ۱۲قطره

طرزتهیه:

ژله رو طبق دستور روی پاکت درست میکنیم (معمولاً پودر رو در آبجوش حل می کنیم و ممکن است بقیه آب رو آب سرد اضافه کنیم و در ظرف دلخواه می ریزیم. و داخل یخچال می گذاریم.میوه های دلخواه رو که می خواهیم توی ژله بریزیم خرد کرده و آماده می کنیم بعد از۲۰ دقیقه که ژله کمی بست با کارد میوه خوری سطح ژله رو باز می کنیم و میوه ها رو قطعه قطعه داخل ژله فرو می کنیم برای فرو کردن میوه ها می تونیم دوباره از چاقو استفاه کنیم. دوباره ژله رو توی یخچال میگذاریم.

اما طرز تهیه سس وانیلی:

همه مواد به جز اسانس رو با هم مخلوط می کنیم و روی حرارت می گذاریم تا جوش بیاد و کمی غلیظ شود. (از ماست کمی شل تر-مثل سس سالاد سس هزاز جزیزه در اون حد سفت باشه!) بعد می گذاریم سرد شود. بعد اسانس وانیل یا خامه رو به آن اضافه می کنیم.

می شه به جای خامه در دستور بالا مقدار شیر رو دو برابر کرد و از خامه استفاده نکرد

نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٢
    پيام هاي ديگران()   لینک