>

+ نوعی غذا با قارچ

قارچهای خوشگل گنده خریده بودیم و منم هوس ابتکاری غذا سر هم کردن کرده بودم! واسه همین این چیزی که می بینید رو پختم! پوآن کلی دوست داشت و خورد و به اش گفت دلمه قارچ که خوب خیلی اسم خوب و با مسمایی هستش!

نکته:‌من بعداً‌ها توی وبلاگ روی میز آشپزخانه اینجاش دیدم همچین غذایی رو ولی تا قبل از این که خودم درست کنم نه جایی دیده بودم نه شنیده بودم! البته دلمه قارچ من خیلی هم شبیه ماله ایشون نیست! ولی خوب در ساختار کلی شبیه اند!


مواد لازم برای ۲ تا ۳ نفر:


 نوعی مایع شبیه داخل پیراشکی __________________________ ۱۰ قاشق مربا خوری

نوعی سس گرم به دلخواه __________________________________________ ۲ پیمانه

پنیر پیتزای رنده شده _____________________________________________ ۲۰۰ گرم


مایع داخل قارچ ها:

برای تهیه مایع داخل قارچ ها می توان از یکی از چند مایع پیشنهادی زیر استفاده کرد با مایع مشابه دیگری به دلخواه تهیه کرد:

  1.  مایع با سینه مرغ/ ماهی تن/ گوشت چرخ کرده:مرغ/ ماهی تن/ گوشت چرخکرده را در مقداری پیاز داغ سرخ می کنیم و به آن فلفل دلمه ای خرد شده و هویج ریز شده و گوجه فرنگی خرد شده/ رب گوجه اضافه می کنیم. نمک فلفل و ادویه دلخواه خود را اضافه میکنیم.
  2.  مایع با کالباس یا سوسیس ریز شده :سوسیس/ کالباس رو ریز خرد می کنیم و در روغن تفت می دهیم مقداری پنیر موزاذلا زنده شده با آن مخلوط می کنیم. ممکن است کمی  کنسرو ذرت و نخود فرنگی هم به مواد اضافه کنیم.
  3.  مایع با تخم مرغ: 1 تا 2 تخم مرغ را سفت می پزیم. تخم مرغ ها را رنده می کنیم و با جعفری ریز شده مخلوط می کنیم. ممکن است کمی پیاز داغ به آن اضافه کنیم.

سس گرم:


می توان از سس سفید ( آرد شیر کره نمک و فلفل) یا سس قهوه ای (سس قهوه ای سوئدی) یا سس گوجه فرنگی استفاده کنیم.
سسی که من استفاده کردم:

2.5 قاشق غذاخوری آرد نخودچی را در 50 گرم کره آب شده تفت می دهیم و ادویه دلخواه خود را اضافه می کنیم.( من از جوزهندی استفاده کردم). 1.5 شیر به آن اضافه می کنیم و 5 دقیقه روی حرارت ملایم می پزیم. حدود 100 گرم پنیر گودای رنده شده  به آن اضافه می کنیم تا مزه دار و کش دار شود.


 طرز تهیه:

پایه قارچ ها را جدا می کنیم و در حفره ایجاد شده در قارج مایع آماده شده را با قاشق مربا خوری فرو میکنیم.

تا جایی که کاملاً پر شود. همه قارچ ها را در ظرفی می چینیم ممکن است پایه های قارچ را در فواصل خالی بین قارچ ها جای دهیم تا پخته شوند. حال سس گرم آماده شده را روی همه قارچ ها می دهیم. می توان در لابلای قارچ ها قطعه های کوچک کرده قرار داد مقداری آبلیمو روی همه مواد می ریزیم.

 و روی ظرف را با پنیر پیتزا می پوشانیم.

ظرف را به مدت 20 تا 30 دقیقه روی حرارت 180 تا 200 درجه سانتیگراد روی پنجره پایین فر قرار می دهیم. اگر از فر با پنکه استفاده می کنید حرارت 160 کافی است. سپس روی غذا را 10 دقیقه در پنجره بالای فر گریل می کنیم.

نویسنده : کویریات ; ساعت ٦:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک