>

+ حلیم بادمجان

من اصلاً‌بادمجون دوست ندارم و لب نمی زنم ولی این حساب کشک بادمجون و حلیم بادمجون جداست واقعاً! از قضا پوآن هم بادمجون بخور نیست! ولی یه روز با یه حسرتی تو گفت کی میشه بریم ایران رو زمین بشینیم یه کشک بادمجون بخوریم! و این من رو برآن داشت که اینجا بادمجون بخرم و درست کنم! و خلاصه چون روزی که مهمون داشتیم خواستم درست کنم واسه اینکه یه نمه مجلسی تر باشه به جای کشک بادمجون حلیم بادمجون پزیدیم!

 


موادلازم برای ۲ تا ۴ نفر

بادمجان (پوست گرفته و سرخ شده) _________________________________ 3 عدد

گوشت (من گوشت خورشتی داشتم) ______________________________ 200 گرم

عدس _____________________________________________________نصف پیمانه

برنج _________________________________________________ سه چهارم پیمانه

پیاز ____________________________________________________ 2 عدد متوسط

نعناع _______________________________________________ 2 قاشق سوپخوری

مغز گردو ( خردشده یا چرخ شده) _________________________ 2 قاشق سوپخوری

کشک ______________________________________________________1.5 لیوان

سیر ________________________________________________________ 4 حبه

!:من منطورم از پیمانه پیمانه پلوپزه!

 !!:  نعناع خشک موردنظر من بوده

!!!: کشک سفت نجوشیده منظورم بوده

!!!!: بادمجانی که من اینجا در دسترسم هست بادمجون های بزرگ و گوشتی است ولی بادمجان معمولی توی ایران کشیده و قلمی بود در اون صورت 6 تا بادمجان بریزید

طرز تهیه:

گوشت رو با یک پیاز می ذاریم کاملاً بپزد (با 2 لیوان آب) وقتی کاملاً پخته شد پیاز ها رو در می آوریم و دور می ریزیم. عدس رو توی گوشت می ریزیم و آبش رواندازه میکنیم و میگذاریم بپزد. وقتی عدس نرم شد برنج و  بادمجان رو باهم می ریزیم و مرتب به هم می زنیم تا مواد کاملاً له شوند وقتی همه موادکاملاً پخته شد  از روی حرارت بر میداریم با گوشت کوب می کوبیم (میشه همین طورکه روی حرارت ملایم هست با گوشت کوب برقی مرتب به هم بزنیم) بعد دوباره مواد رو روی حرارت می ذاریم ونیمی از نعناع داغ و گردوی خرد شده رو توی آن می ریزیم و به هم می زنیم. کشک رو با نصف لیوان تا یک لیوان رقیق می کنیم و میذاریم 20 دقیقه بجوشد بعد حلیم بادمجان رو از روی حرارت برمی داریم و کشک رو کم کم داخلش می ریزیم و به هم می زنیم. یک مقدار از کشک رو نگه می داریم. پیازدیگر رو خلالی خرد می کنیم و پیاز داغ درست می کنیم تا کاملاً طلایی و خشک شود. بعد سیر رو هم ریز خرد میکنیم و در روغن سرخ می کنیم روی حلیم بادمجان رو با کشک سیرداغ نعناع داغ و پیاز داغ تزیین می کنیم.( می تونیم مقداری پیاز داغ و سیر داغ همراه نعناع داغ داخل حلیم بادمجان بریزیم.

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک