>

+ آش شله قلمکار

ماه رمضون هر سال عمو اینهای ما از طبقه بالا وسمون آش شله قلمکار می آوردند از اون آشها تند و تیز و کلی کش می آمد و گوشه قاشق آدم گوشت جمع می شد پر و پیمون. ما ماه رمضون امسال واسه اینکه بی آش شله قلمکار نمونیم من این آش و از اینجا دستورش رو دیدم و با کمک های تلفنی مامانی و ... خلاصه درست شد ولی واقعاً‌ سخت نیست. من به هرحال از مامانی و خاله خانم کمال تشکر رو دارم!


مواد لازم برای ۲ تا ۳ نفر

گوشت ( من از گوشت خورشتی بدون استخوان استفاده کردم) __________ ۲۰۰ گرم

سبزی آش ( من از سبزی خشک استفاده کردم) _________________ حدود 1 مشت

سبزی های معطر ( نعناع، شوید، ریحان، ترخان، مرزه ) باز هم من همه شون رو خشک داشتم) _ کلاً  1 مشت

لوبیا چیتی ______________________________________________ نصف پیمانه

نخود _____________________________________________________ نصف پیمانه

لوبیا قرمز ______________________________________________ یک چهارم پیمانه

عدس و برنج ________________________________________ روی هم نصف پیمانه

پیاز متوسط ____________________________________________________ 3 عدد

نعناع و روغن برای نعناع داغ _________________________________ به میزان دلخواه

طرز تهیه:

خود و لوبیا چیتی و لوبیا قرمز رو از شب قبل توی آب خیس می کنیم گوشت و با یکی از پیازها با 4 -5 لیوان آب می گذاریم بپزد. سبزی ها رو توی آب خیس می کنیم (اگر مثل من از سبزی خشک استفاده می کنید  وگرنه حدود  300+300 گرم سبزی تازه کافی است) بعد که گوشت پخت آبش رو صاف می کنیم و کنار میگذاریم و مقداری از گوشت رو ریش ریش می کنیم و برای تزیین کنار می گذاریم و بقیه گوشت رو کاملاً می کوبیم و کنار می گذاریم.

درقابلمه آش یکی از پیاز ها رو نگینی خرد میکنیم وبه پیاز داغ آماده شده مقداری زردچوبه می زنیم نخود و لوبیا ها رو تویش می ریزیم و چند دقیقه تفت می دهیم.بعد آب گوشت رو تویش می ریزیم و میگذاریم با حرارت ملایم بپزند. (همیشه برای حبوبات از حرارت ملایم و مدت پخت بالا استفاده کنید). بعد از اینکه حبوبات نیم پز شدند عدس و برنج رو اضافه کنید ( درصورت تمایال می تونید نصف پیمانه بلغور گندم هم اضافه کنید) وقتی برنج و عدس پخت مقداری از حبوبات رو خارج می کنیم و با گوشتی که کوبیده شده بود مخلوط می کنیم. و دوباره می کوبیم این کار باعث کش دار شدن آش میشه که برای آش شله قلمکار خیلی مهم است! بعد مخلوط به دست آمده رو کنار میگذاریم. وقتی همه حبوبات کاملاً پخته شد سبزی ها رو از روی آب گرفته توی آش می ریزیم نمک و فلفل آش رو اندازه می کنیم. آش شله قلمکار باید کمی تند باشه! وقتی رنگ سبزی ها تغییر کرد مخلوط حبوبات کوبیده شده وگوشت رو داخل آش می ریزیم و مرتب به هم می زنیم. با یک پیاز باقی مانده پیاز داغ آماده می کنیم و مقداری هم نعناع داغ درست می کنیم (تقریباً دو قاشق سوپخوری). آش رو مرتب به هم می زنیم تا جا بیفتد. وقتی جا افتاد و غلیظ شد نیمی از نعناع داغ رو تویش می ریزیم و هم می زنیم. چند دقیقه بعد آش اماده است نمک و فلفلش رو اندازه می کنیم و توی ظرف مناسبی می کشیم. روی آش رو با برش های گوشت که کنار گذاشته بودیم و نعناع داغ و پیاز داغ تریین می کنیم.

نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک