>

+ کلم پلوی شیرازی

من خیلی کلم پلو دوست دارم. خیلی آدم ها که کلم پلو دوست ندارند همیشه خیلی به تعجب به من میگفتند چه جوری دوست داری خیلی بودی بدی داره! من هم همیشه زودی می پرسیدم ماله شما چه رنگی ه؟ قرمز؟ یا سبز! چون کلم پلویی که مامانم درست می کرد از بابام یادگرفته بود و بابام هم در زمان مجردی در شیراز یا گرفته بود و واقعاً‌خوشمزه اس و اصلاً‌بودی بد نمی ده!

 

 


موادلازم برای ۲ تا ۳ نفر:

کلم برگ متوسط ______________________________________________ نصفی

گوشت چرخکرده ___________________________________________ ۳۰۰ گرم

ریحان خشک خرد شده _______________________________۴ تا۵ قاشق غذاخوری

پیاز متوسط ______________________________________________ ۲ تا ۳ عدد

برنج ___________________________________________ ۳ پیمانه ( آبکش کرده)

طرزتهیه:

ول پیاز پیازها رو نگینی خرد می کنیم و کلم هارو هم خیلی ریز (ساتوری) می کنیم جداگانه.(من می ریزم توی خردکن تا خیلی ریز بشه) بعد پیاز ها رو توی روغن سرخ می کنیم بعد گوشت چرخکرده رو داخل پیاز داغ مون سرخ می کنیم و ادویه و نمکش رو می زنیم. بعد کلم و ریحان رو به موادمون اضافه می کنیم و همه مواد رو می ذاریم خوب سرخ بشوند. در این مرحله مایع آماده شده رو مثل همه پلوهای مخلوط با برنج می ذاریم دم بکشه به این صورت که لایه لایه برنج آبکش کرده میریزم و لایه بعدی مقداری از مایه. آخر از همه رویش رو دارچین می پاشیم و آب روغن می دهیم و بعد می ذاریم دم بکشه. این غذا به خاطر ریحون فراوانش اصلاً بوی بد کلم رو نداره و خیلی خوش خوراکه :)

توضیح یا اصلاحیه: این غذا رو بابام وقتی در زمان مجردی شیراز بودند یاد گرفتند از آقاهای مجردی شیرازی شون و مسلماْ‌ مردونه یادگرفتند. یکی از خوانندگان عزیز پیشنهاد اصلاحیه ای دادند که من اینجا موارد رو ذکر می کنم چون در مورد سبزی اش خودمم جاهای دیگه دیدم به جز ریحون ترخون هم می ریزند. ایشون گفتند.سبزیهاش شامل ریحان و ترخون و شوید هستش.گوشت رو هم به صورت کوفته قلقلی درست و سرخ می کنیم و موقع سرو روی برنج میدیم.من .در ضمن کلم پلو جزو معدود غذاهایی هست که با سبزی خشک خیلی بهتر می شه.

در مورد سبزی خشک من هم بگم که همیشه دیده بودم سبزی خشک مامانم مصرف کردند

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک