>

+ خورشت آرام پز شده ی برابانتی(Stoofvlees)

ما منشی جالبی داریم، خیلی نمی تونم توصیف کنم چطور جالب ه،  گاهی آدم رو متعجب می کنه ، دقیقاً جایی که انتظار نداری میاد و یه چیزی میگه یا چیزی میده بهت که نشونه ی یه توجه ویژه اس. مثلاً برای پسرم مدرسه پیدا می کنه، یا یوهو دلش برای دخترم در مهد می سوزه. در حالیکه اصلاً فکر نمی کنی ... باید بشناسینش که بفهمین چرا این جای تعجب داره. یه روزی از این روزهای معمولی من داشتم از جلوی دفتر منشی مون عبور می کردم که صدام کرد و گفت یه چیز دارم واست و یه دستور غذایی رو از روی یه روزنامه بریده بود برام و کپی کرده بود که بهم بده. اون غذا "ستوف فلیس" یا گوشت آرام پز شده بود. کلی شاد شدم. غذای هلندی جدید! من از این آشپزخونه هلندی تو این نزدیک نه سالی که اینجا زندگی می کنم چیز زیادی ندیدم. و کلی علاقه مند شدم و رفتم راجع به این غذا خوندم. ابتدای این دستور این جور شروع میشد که:" در این که دست پخت مادرهامون معجزه آساس تردیدی نیست. ولی دیگه برای ستوف فلیس برابانتی اش گویی خود فرشته از بهشت اومدن پایین." 

با گشتن تو سایت های مختلف متوجه شدم که هزاران گونه ستوف فلیس وجود داره، مثل اینکه بگی مرغ زرشک پلو با مرغ روش پختش چیه. خوب هرکی خودش هزار تا راه داره درستش کنه و اونی که مامان آدم درست می کنه همیشه یه چیز دیگه اس. اینه که بیشتر آدم ها اون جور ستوف فلیسی دوست دارن که مامانشون درست می کنه. با خوندن هفت هشت تا دستور ستوف فلیس کلی ایده به ذهنم رسید که من می تونم چطور درست کنم که بیشتر دوست بدارم. ولی برای بار اول ترجیح دادم تا حد ممکن به دستور از منشی مون رسیده وفادار بمونم. به جز اندکی تخطی.  در عین حال متعجب موندم چطور تو این همه سال متوجه این غذا نشده بودم.


مواد لازم برای 6 نفر

گوشت خورشتی گاو (کاملاً بدون چربی*)_____________750 گرم

کیک ادویه ایی هلندی **________________________2 برش بزرگ

پیکالیلی *** ________________________________ 1 شیشه کوچک (230 گرم تقریباً)

نمک و فلفل _________________________________ به میزان لازم 

روغن و کره __________________________________ به میزان لازم برای سرخ کردن

سیب زمینی ****_____________________________ به میزان دلخوا برای دورچین

من اضافه کردم:

پیاز متوسط ___________________________________ یک عدد

آبجو (ترجیحاً سیاه)______________________________ یک لیوان تا 300 سی سی

*: گوشت بین دنده ولی کاملاً بدون چربی بریده شده در قطعه های مکعبی 2-3 سانتی

**: هلندی ها دو تا کیک دارن یکی pepperkoek که کیک بسیار چگالی هست که تویش پر از اودیه هست و طعم میخک تویش کاملاً غالب ه. و یکی دیگه هست که بهش میگن کیک صبحانه ontbijtkoek ;که خیلی به پپرکوک شبیه هست فقط چگالی اش کمی کمتره و نرم تره

***: پیکالیلی یه چاشنی اقتباس شده از چاشنی های هندی هست که در گونه هلندی اش از گل گلم و هویج و خیارشور، خردل و کمی شکر و سرکه و زردچوبه تشکیل شده. 

****: به صورت سنتی این غذا با سیب زمینی سرخ کرده یا پوره سیب زمینی یا سیب زمینی پخته سرو میشه.

طرزتهیه:

یه قاشق کره و یه قاشق روغن رو توی تابه ای گرم می کنیم و گوشت ها رو کمی از هر طرف توی این روغن سرخ می کنیم .

پیاز رو نگینی خرد کرده تو ی مخلوط کره و روغن تفت میدیم تا عسلی بشه. پیاز و گوشت رو توی قابلمه (ترجیحاً چدنی) میریزیم .

کیک ادویه رو خرد می کنیم ،

همراه پیکالیلی و نمک و فلفل به مخلوط گوشت و پیاز اضافه می کنیم.

مقداری آب جوش یا آبجو بهش اضافه می کنیم در حدی که کمی سطح گوشت رو بگیره (نه بیشتر).  همه چیز رو خوب مخلوط می کنیم. روی شعله کم خورشت رو می ذاریم که خیلی آروم پخته بشه.

هر چی طولانی تر بهتر. حدود 2 تا 4 ساعت می ذاریم خوب روی شعله کم جا بیفته. گاهی گداری هم هم می زنیم اگه احیاناً خیلی غلیظ شده بود و آبش خیلی کم شده بود کمی آب جوش اضافه می کنیم.

میشه برای بهتر کردن طعم خورشت مقداری کلم قرمز و سیب (این نوع) و میخک بهش اضافه کرد. 

در این حین که خورشت آماده میشه می تونین پوره سیب زمینی همراه جوز هندی یا سیب زمینی سرخ کرده رو آماده کنید. 

خورشت رو همراه سیب زمینی ها سرو می کنیم.

نکته اول: این دستوربه احتمال زیاد برای خیلی هایی که تو ایران زندگی می کنن درست کردنش بخاطر در دسترس نبودن مواد اولیه ناممکن بنظر برسه ، ولی در واقع با مخلوط  خردل و ادویه هایی مثل هل و دارچین و میخک و سرکه و شکر میشه تا حد خوبی جایگزین طعم و مزه ی کیک ادویه و پیکالیلی رو داشته باشین. برای اینکه به این بافت برسین خوبه وقتی پیازداغ درست کردین مقداری آرد تویش سرخ کنین و به قول خودمون برشتوک درست کنین. اینجوری با تقریب بسیار خوبی همین ترکیبات رو خواهیم داشت. حالا اگه دوست دارین ترشی یا شور مخلوط هم میتونید کمی بهش اضافه کنین دیگه عیشمون تکمیل هست!

نکته دوم: بعضی ها بجای آب از شراب قرمز استفاده می کنن.

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٥/۱٢/٤
    پيام هاي ديگران()   لینک