>

+ کیک پنیر سوئدی Ostkaka

خیلی اینجا اهل نوشتن خوراکی مربوط به مناسبت ها نیستم. نه که دوست نداشته باشم، بیشتر اوقات فرصت نمیشه که به موقع چیزی که ربط داره بنویسم. ولی امروز که می خواستم بیام سر به این وبلاگم بزنم دیدم 17 ربیع الاول ه تصمیم گرفتم از بین چیزهایی که رو دستکتاپ گذاشتم که آپ کنم یکی از شیرینی هاشو بذارم.

این کیک پنیر سوئدی غیر کیک های پنیر دیگه است. مثل بیشتر کیک های پنیر که با پنیر خامه ای درست میشن نیست، بعلاوه سرد هم سرو نمیشه.

پنیر این کیک پنیر روستایی یا کاتج چیز ه و کیک رو ولرم سرو می کنند. همراه مربا (مثلاً توت فرنگی یا تمشک) و/یا خامه فرم گرفته.

یکی از علت هایی که تصمیم گرفته بودم چهار سال پیش که این کیک رو تو وبلاگم بذارم این بود که دیده بودم کاله کاتج چیز تولید می کنه و اون موقع خیلی دوست داشتم چیزهای جدیدی که میشه تو ایران درست کردرو اینجا بذارم. بماند که از اون موقع تا حالاوقت نشده بذارم این کیک رو... حالا هم بیشتر چیزها تو ایران بالاخره به یه نحوی پیدامیشه... من هم دیگه اون قدری که چهارسال پیش شور خوراکی های اسکاندیناوی رو داشتم الآن ندارم! بهر حال هیچی از لطف خوردن یه کیک با طعم و بافت متفاوت این کیک پنیر کم نمی کنه...

یه خاطره ی دیگه هم که من از این کیک دارم اینه که اولین باری که خواستم درست کنم از روی این دستور اشتباهاً مقدار شیر رو به جای 50 سی سی 500 سی سی ریختم بعد یه اخلاقی هم دارم که هیچی رو دلم نمی آد بریزم دور شروع کردم آرد و شکر اضافه کردن به مایه ی کیک که غلظتش درست بشه کل دارایی ه آرد خونه رو ریختم تویش باز خیلی شل بود، دیگه آرد نخودچی و ... هرچی فکر کنید ریختم آخر پختمش مزه ی نون میداد تا مزه ی کیک و سفت بود مشکل دیگه اش این بود که خیلی زیاد شده بود و چون بد بود باید خودمون می خوردیمش و نمیشد به کسی داد... خلاصه یک هفته ای ما این مثلاً کیک رو می خوردیم و تمومی نداشت!  حالا شما تو اندازه ها دقت کنید که اینجوری نشه.

بریم سراغ این svenska ostkaka


مواد لازم:

پنیر  خرده بی نمک روستایی (کاتج چیز)____________600 گرم

تخم مرغ درشت __________________________ 4 عدد

شکر ________________________________ 60 گرم

آرد سفید ______________________________30 گرم

وانیل ________________________________ 1 قاشق چایخوری

کرم تازه  ______________________________150 سی سی (1.5 دسی لیتر)

شیر ________________________________50 سی سی (0.5 دسی لیتر)

 رنده ی پوست لیموترش ____________________پوست 1 عدد لیمو

بادام بونداده ___________________________100 سی سی

کشمش _____________________________100 سی سی

 طرزتهیه:

اول کاتج چیز یا همون پنیر روستایی مون رو توی غذاساز می ریزیم

و می زنیمش تا صاف و یکدست بشه. اگه غذاساز نداشتین می تونید از صافی رد کنید.

شکر و تخم مرغ رو باهم می زنیم تا کرم رنگ و کشدار بشه. آرد و وانیل رو به این مخلوط اضافه می کنیم.

این مخلوط رو به پنیر اضافه می کنیم.

کرم فِرِش و شیر و رنده پوست لیمو ترش رو اضافه می کنیم و با همزن می زنیم تا کاملاً یکدست بشه.

بادام رو ریز خرد می کنیم و کشمش و بادام رو به مخلوط کیک اضافه می کنیم.

حالا مخلوط رو توی قالب کمربندی شماره 24 که کف آن رو کاغذ قنادی گذاشتیم می ریزیم. اگه هم خواستین می تونید توی ظرفی که بشه تو فرگذاشت و مناسب سرو کردن هست بریزین.

توی طبقه ی وسط فری که از قبل با حرارت 175 درجه سانتی گراد گرم شده به مدت یک ساعت می پزیم.

اگه تو ظرفی که می خواستین سرو کنید کیک رو پختین که همون طوری می تونید سرو کنید. اگه تو قالب کیک پختید اول کیک رو بذارین حسابی سرد بشه تا راحت تر از قالب جدابشه. چون کلاً بافت مرطوبی داره و خیلی منسجم نیست. بعد چند ساعت که تو یخچال کاملاً خنک شد، از قالب در بیارید و کاغذ قنادی رو از ته اش جدا کنید.توی ظرف مناسبی که بشه تو فر یا میکرو گذاشت بذارین و قبل از سرو کیک رو گرم کنید و ولرم با مربا و خامه سرو کنید.

منبع

!: الآن حس می کنم عکس ها هیچ خوب نیست مال 4 سال اینهای پیش ه تو خونه ی قبلی تو آشپزخونه ی قدیمی با دوربین قدیمی... همزن قدیمی... ولی خوب شاید بد نباشه همین جوری نگهش دارم :) یاد اون روزها

نویسنده : کویریات ; ساعت ٤:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۱۱/۱٠
    پيام هاي ديگران()   لینک