>

+ لوبیا پلو

همه فکر کنم لوبیا پلو زیاد خوردن و دیدن! به نظر من هم یه غذای خیلی عادی و روزمره می آد... ولی همیشه با یاد خاله خوبم که وقتی کلاس سوم بودم فوت کردند همراه بوده. لوبیا پلو های اون خاله ام واسه همه معروف بود. خونه خاله ام با همه مهربونی هاش بیسکوییت و چایی شیرین و ... فکر کنم آخرین شامی که خونه اون خاله ام خوردیم و خاله بود لوبیا پلو بود... خدا بیامرزدتش که یادش واسه ما همیشه زنده اس!


مواد لازم برای دونفر:
گوشت قیمه ای ___________________________________125 گرم
هویج ___________________________________________ 2 عدد
لوبیا سبزخرد کرده (و سرخ شده )_______________________125 گرم
رب گوجه فرنگی _____________________________________ 70گرم
پیاز متوسط _________________________________________ 1عدد
برنج آبکش شده _____________________________________ 2 پیمانه
دارچین _____________________________________1.5 قاشق مرباخوری

طرزتهیه:

اول پیاز رو خرد می کنیم و توی روغن سرخ می کنیم مقداری زردچوبه بهش اضافه می کنیم ویه چرخ میدهیم. بعد گوشت رو می ریزیم کمی که رنگش تغییر کرد 1 لیوان آب می ریزیم و میگذاریم بپزه. وقنی گوشت پخت لوبیا رو اضافه می کنیم میگذاریم که آب مایه مان جمع بشه وقتی لوبیا ها پخت هویج رنده شده رو بهش اضافه می کنیم و رب رو توی مایه می ریزیم . نمک . فلفل مایه رو اندازه می کنیم و از روی حرارت برمیداریم.

آب روغن آماده شده برای دم کردن برنج رو نصف می کنیم و ته دیگ دلخواه رو کف دیگ می ذاریم بعد یه لایه برنج و یه لایه از مایه مان رو می ریزیم و همین جور این کار رو ادامه می دهیم تا برنج و مایه تموم بشه. می تونیم واسه اینکه کل برنج رنگ نارنجی (یا قرمز رب رو به خودش بگیره آب روغن رو ته ظرفی که مایه مان تویش بود بگردانیم و بعد آب روغن رو روی برنج بدهیم.) دارچین رو روی برنج می پاشیم، چند سوراخ توی برنج ایجاد می کنیم (مثلاً با دم قاشق یا کف گیر)و برنج رو با حرارت بالا روی شعله می گذاریم (درب قابلمه رو میذاریم) وقتی بخار کرد دم کنی می ذاریم و شعله رو کم می کنیم میذاریم به مدت 45 دقیقه تا 1 ساعت دم بکشه.

نکته: لوبیا پلو رو میشه با گوشت چرخکرده ام درست کرد که خوشمزه هست و سریع هم هست. ولی من کمتر دوست دارم!

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک