>

+ نوعی خورشت قارچ

وقتی داشتم نوشته ی قبلی رو آپ می کردم اهواز بودم... از اون روز انگار خیلی می گذره... کلی اتفاق ها افتاده... ولی هر موقع یاد وبلاگ آشپزی ام افتادم دوستش داشتم و دلم می خواسته که زود به زود بهش سر بزنم. وبلاگ آشپزی ام یکی از چیزهایی از زندگی ام ه که با وجودی که من وقت کمی به نسبت رویش می ذارم چیز زیادی بهم بر می گردونه، حس خوب، ارتباط های خوب، و ایده های خوب. 

خیلی آخر هفته ها تصمیم جدی گرفتم که دیگه حتماً اینجا رو "به روز" کنم، و هی نشده. امروز همتی شد...

این خورشت قارچی که می خوام بذارم چیز خیلی خاصی نیست، یکی از مخلوط های گوشت و قارچ ه که هر کسی می تونه از خودش تو آشپزخونه دربیاره! اینی هم که من عکس هایش رو دارم مال کی باشه خوبه؟ فکر می کنم مرداد ماه هشتاد و هفت! ولی گذاشته بودمش روی desktopکه یادم بمونه بذارمش. چون دوستش داریم.


مواد لازم برای دو نفر:

قارچ __________________________250 گرم

پیاز ___________________________1 عدد متوسط

سیر___________________________1-2 حبه

زعفران دم کرده__________________نصف استکان

فلفل دلمه ای ___________________1 عدد (میشه نصف از هر رنگی استفاده کرد)

گوشت خورشتی ________________250 گرم

رب گوجه فرنگی __________________2 قاشق غذاخوری

روغن یا کره______________________ به میزان لازم

آبلیمو (یا گردغوره) ________________ به میزان دلخواه

نمک، فلفل، ادویه دلخواه_____________ به میزان لازم.

طرزتهیه:

اول پیاز و سیر رو ریز خرد می کنیم و توی روغن تفت می دیم، بعد گوشت رو اضافه می کنیم. و تفت می دیم. زردچوبه و ادویه دلخواه می ریزیم. 

برای ادویه من پیشنهادم گرام ماسالاست یا مخلوطی از تخم گشنیر، دارچین، زنجفیل، پودر میخک، پودر سیر و جوزهندی. کلاً این چیزهای سلیقه ای ه. هر کدوم رو دوست ندارین می تونید حدف کنید.

وقتی گوشت خوب تفت داده شده دو لیوان آب اضافه می کنیم تا خوب بپزه.

حالا قارچ ها رو ورقه ای یا مکعبی (هرجوری دوست دارین) خرد کنید، فلفل دلمه ای رو هم همین طور.  توی کره یا روغن یه تفت بدهید. 

من معمولاً رب رو جداگونه تفت می دم که رنگش خوشگلتر بشه. پس یه ماهیتابه ی کوچک هم برمی داریم، تویش گی(Ghee) یا کره می ریزیم وقتی آب شد، رب رو تویش تفت می دیم وقتی رنگش خوشگل و قرمز شاد شد می ریزیمش تو گوشتی که پخته.

قارچ و فلفل دلمه ای هم اضافه می کنیم. زعفران دم کرده رو هم اضافه می کنیم. می ذاریم کمی خورشتمون جا بیفته و مزه ی همه چی بره تو هم. نمک و فلفل و ترشی اش رو اندازه می کنیم. و از روی حرارت برمی داریم.

با برنج زعفرانی سرو می کنیم.

منبع: ایده از قارچ پلوی کتاب آشپزی سحر و افطار صفحه ی 30.

ISBN:987-964-2657-72-8

نویسنده : کویریات ; ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٤/۱۸
    پيام هاي ديگران()   لینک