>

+ تزیین کیک با مارزپان رنگی

وقتی دوست گلم اینجا بود یه روزش تولد همکار پرتغالی ام بود که معرف حضور همگی هستش، و قرار بود ۵ تا از همکارهام تو اون روز تولدشون رو توی دانشگاه جشن بگیرند و کیک بیاورند. همکار پرتغالی ام می خواست ٢ تا کیک شکلاتی درست کنه (یکی شکلاتیِ ِ شکلاتی و یکی دیگه هم هویج و شکلات) و من هم دوست داشتم واسه تولدش یه کاری کرده باشم گفتم کیک درست می کنم. از طرفی همکار هندی ام هم که اونم تولدش بود گفته بود که حسابی از این فلاهای هلندی خسته شده و دوست داره واسه تولدش کیک باخامه و آناناس بخوره! اینم رفت توی برنامه که لای کیک خامه و آناناس بذارم و تزیین کیک هم شد یه شب تا صبح (حدود ساعت یک ربع به ۴ صبح) خوش گذشتن و تفریح من رو دوستم که نتیجه اش این شد!

 


طرزتهیه (تزیین):

مواد و وسایل لازم:

کیک ساده اسفنجی _____________________________١ عدد با ٨ تخم مرغ

خامه _________________________________________۵٠٠ سی سی

شکر _________________________________________۵ قاشق غذاخوری

کمپوت آناناس __________________________________١ قوطی کوچک

مارزپان _______________________________________۴٠٠ الی ۵٠٠ گرم

رنگ خوراکی___________________________________به تعداد دلخواه از هر کدام چند قطره

خاکه قند_____________________________________ مقداری

آب _________________________________________ یه کم

وسایل:

قالب شیرینی پزی _______________________________ به دلخواه

وردنه و چاقو ،‌نخ قرقره

طرزتهیه:

کیک رو می پزیم و از مقطع عرضی دو نیم می کنیم (من چون چاقوی خیلی بزرگ >٣٠ سانتی متر ) ندارم دو تا کیک اسفنجی ۴ تخم مرغی درست کردم که لازم نباشه نصفشون کنم. شما می تونید اینکار رو نکنید و کیک رو نصف کنید.

می گذاریم روی توری فر کیک خنک بشه. خامه رو با شکر می زنیم تا فرم بگیره. کیک رو از قسمتی که نصف شده روی تخته می گذاریم یعنی سطوح بریده شده رو به بالا. حالا با آب کمپوت آناناس کیک رو تر می کنیم. بعد یه لایه از کیک رو روی ظرفی که کیک در نهایت باید رویش سرو بشه می ذاریم و مقداری رویش خامه می دهیم. حالا آناناس ها رو ریز خرد می کنیم و می چینیم روی خامه باز یک لایه خامه حالا نیمه ی دوم کیک رو روی نیمه اول می ذاریم روی کل کیک رو خامه می دهیم. و کمی صاف می کنیم. (نگاه کنید به اینجا).

حالا کیک رو بذارین توی یخچال. مارزپان رو روی تخته باز کنید. زیر مارزپان رو کمی خاکه قند می پاشیم که نچسبه. و با وردنه یه دایره به قطر حدود ٣٨ سانت باز می کنیم. لازم نیست دایره خیلی خوشگل و تمیز دایره باشه همین که بشه روی کیک و کناره هاش رو باهاش پوشاند کافیه.

حالا کیک رو از تو یخچال در می آریم،‌رویش رو کمی خاکه قند می پاشیم. با نخ یا با کاردک (همونهایی که واسه خامه صاف کردن ازش استفاده میشه) مارزپان رو از سطح تخته جدا می کنیم. و به کمک دوست گلمون روی کیک قرار می دهیم. اضافه های مارزپان رو از کناره های کیک جدا می کنیم

 

و حالا باقی مانده مارزپان رو رنگ می کنیم.

 

یکی دو قطره رنگ می ریزیم و مثل خمیربازی تو آمادگی ورز می دهیم تا رنگی اش یکنواخت بشه. من رنگ آبی و سبز و قرمز و زرد داشتم . تصمیم گرفتیم یه خورشید و چندین تا گل درست کنیم.

خورشید رو با یه دایره قالب زدیم و دورش مثلث چیدیم. یکی دو قاشق غذاخوری آب رو با یکی دو قاشق غذاخوری خاکه قند مخلوط می کنیم  تا خاکه قند کاملاً حل بشه. هر تکه ای از مارزپان رو که قالب زدیم،‌ با قلمو پشتش رو تر می کنیم با این محلول،‌ و روی کیک می چسبانیم. و طرحی که دوست داریم رو در می آوریم.

 

 

گل ها رو هم با قالب بیسکوییت و شیرینی.

 

اگر هم دوست دارین کیک های این دوست پرتغالی ام (ل. ب) رو ببینید ،‌اینم کیک های دوستم که هر دو تاش خیلی خوشمزه بود.

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱۱/۱۱
    پيام هاي ديگران()   لینک