>

+ کریسمس در گروه ما

من دوباره تنبل شدم و داره دیر میشه آپ کردن هام. نمی خوام دلیل و بهانه هام رو اینجا بشمارم که چرا و ... ولی به هر حال الآن که روز آخری که تو سال 2010 اومدم سر کار، شب کریسمس ه و هیچ کس هیچ کس تو اتاق بزرگمون نیست و بیرون داره گوله گوله برف می آد دوست دارم یه چیز کریسمسی بذارم اینجا.

بعد فکر کردم شاید بهتر باشه این جور پستی بذارم...

تو گروه ما برخلاف گروه های دیگه دانشگاه رسم نبود که واسه کریسمس بچه ها دور هم جمع بشوند و جشن بگیرند. یه روز که من داشتم می گفتم واسه همکارام که امروز تو گروه پوآن اینها جشن و هر کسی غذا درست کرده برده و ما آش رشته دادیم و... همکار هندی ام پیشنهاد داد که ما هم همچین کاری بکنیم واسه گروه. گروه ما خیلی تنوع ملیتی داره. و فکر کردیم خیلی جالب خواهد بود به این بهانه بخور بخور بین المللی کنیم.  من و همکار پرتغالی ام و همکار هندی این تصمیم را قطعی کردیم و یه ایمیل زدیم به همه گروه و بچه هام همه استقبال و خلاصه یه چیزی حدود دوازده سیزده نفر داوطلب شدند که غذا بیاورند و گفتیم ترجیح اینه که کسایی که تو کشورشون کریسمس رو جشن می گیرند یه خوراکی ای که تو این دوره متداول هست رو بیاورند.

حالا من دوست دارم تعدادی از این خوراکی ها رو تو این پست معرفی کنم.

 


چند تا از خوراکی ها رو ازشون عکس نگرفتم. که الآن احساس می کنم دلم می سوزه...

١.اولی اش سمبوسه هایی بود که همکار فرانسوی ام(آ. ر) درست کرده بود در دو نوع گیاهی و گوشتی. کلی طرفدار پیداکرد. تو عکس بالا سمت راست و از لحاظ طولی وسط میز. (رویش رو با نایلون بهداشتی (سلفون) پوشانده.

٢. Cola Chicken Wings که بال مرغ بود که با کولا (نوشابه سیاه) و مقداری ادویه های چینی درست شده بود و به سبک چینی درست شده بود توسط همکار چینی ام(ش. ی).

٣. چه جور سالاد میوه که که گلوله های ژلاتینی داشت که با سالاد میوه های دیگه متفاوتش کرده بود. اون گلوله ها هم از یه موجود چینی بود که همکار چینی ام نمی دونست چیه! خوشمزه بود نیشخند

۴. آش رشته ی همکار ایرانی ام (ن.ع). که ما یه afterparty باهاش گرفتیم و همسرانمون رو گفتیم بیان و حالش رو ببرند و خیلی چسبید.

۵. یک سری نوشیدنی ها که الکی بود یکی اش سنتی ه این استان هلند بود که ما تویش ساکن هستیم و همکار هلندی ام آورده بود. وسط میز اون بالای بالا هستش تو عکس.

۶. شله زرد که خودم درست کرده بودم.

 

٧. کیک هویج رو هم خودم درست کرده بودم.

 

٨. کیک جگر که همکار اکراینی ام (س. و) درست کرده بود. این جوری بود که چند لایه پنکیک مانند که لابه لاش رو پاته (یا چیز مشابه دیگری که خلاصه جگر بود)گذاشته بود. رویش رو تخم مرغ پخته رنده کرده بود و با گوجه فرنگی و جعفری تزیین کرده بود.

٩. Tronco de Natal یا تنه ی درخت کریسمس اسم کیکی ه که به طور سنتی تو پرتغال و کشورهای دیگه مثل فرانسه درست میشه. اینکه کیک اش اسفنجی ساده و در قالب رولت باشه یا کیک هم شکلاتی باشه کرم وسطش خامه زده شده باشه یا گاناش باشه یا کرم های شکلاتی دیگه بستگی به سلیقه و ذائقه داره. این کیک رو همکار پرتغالی ام (ل. ب) درست کرده بود که خیلی هم پر طرفدار بود (فکر می کنم اولین غذایی بود که تموم شد).

 

١٠. دوقلا یا Dhokla یه جور نون (یا کیک) هندی ه که همکار هندی ام (ش. گ) که اصالتاً از استان گجرات ه آورده بود. گفت این کیک نمکی و تند به طور سنتی مال استان اونهاست. آرد نخودچی و نوشابه گازدار (سون آپ مثلاً) رو با هم مخلوط می کنند و بخار می دهند. تخم خردل و زردچوبه هم داره. مزه ی جدید و جالبی می داد دوست داشتم.

 

١١.غذای گیاهی دیگه ای که همکار هندی گیاهخوارم درست کرده بود شله چانا بود که تویش گوجه فرنگی نخود سیر و پیاز و ادویه جات هندی داشت. این شله به عنوان عصرانه یا برای افطار در خانواده های مسلمون هندی رایج ه. رویش را با گشنیز تازه تزیین کرده بود.

 

١٢. کوفته برنجی یا Tangyuan رو همکار تایوانی ام (ک. چ) آماده کرده بود. کوفته برنجی ها رو که تویش مغزهای مختلفی بود از مغازه ی چینی خریده بود. مغزها کنجد، لوبیا قرمز و بادام زمینی بودند. بعد این کوفته ها رو توی آب و شکر چند دقیقه جوشاند و بعد سرو کرد.  یه لزجی خاصی داشت ولی من بدم نیومد. جالب و عجیب بود. خیلی ها معتقد بودند که شکل کره ی چشم ه.

 

١٣. همکار بلژیکی چینی الاصلم (ه. ی. و) ملیت هلندی داره!!‌ واسه همین بچه ها به اش گفته بودند چون هلندی ها همه اش نون پنیر یا کره بادام زمینی می خورند تو هم یه تعدادی ساندویچ هلندی درست کن!‌و ساندویچ ها درسته که توی نان سنتی هلندی نبودند ولی محتویات متداول ساندویچ های هلندی رو داشتند. کره بادام زمینی، ترافل شکلات،‌ پنیر گودا،‌مربای توت فرنگی و چیزهایی از این دست.

 

١۴. نوبت چیزی ه که من از همه بیشتر اون رو خوردم. عالی بود و خوشمزه. تو برنامه ام گذاشتم حتمآٌ به زودی درست کنم. الاطریه یا Aletria یه دسر پرتغالی که باز همکار پرتغالی ام درست کرده بود. از شیر  وشکر و ورمیشل (یا رشته یا همون به عربی الاطریه ) درست شده. چیزی شبیه شیربرنج که به جای برنج تویش رشته بریزند. البته تخم مرغ هم داره. و رویش دارچین می ریزند و سرد یا گرم سرو می کنند. چیزی شبیه این رو با پودر نارگیل و بادام و هل و ... خونه یکی از دوستان پاکستانی خورده بودیم به اسم سیمیان که اون هم خیلی خیلی خوشمزه بود. ولی این بدون ادویه جات به گونه ی ساده ای خوشمزه بود.

 

١۵. همکار اکراینی دیگرم (م. گ) سالاد خرچنگ درست کرده بود که تویش برنج، ذرت،‌خرچنگ ،‌ گوجه فرنگی، خیار و سس مایونز داشت. من نخوردم ... نمی دونم چه طور بود.

 

١۶.  همکار ایرانی دیگرم (آ. د) کشک بادمجون درست کرده بود که خیلی خوب بود و کلی طرفدار پیدا کرد و تا تهش رو همه خوردند. یکی از همکارهای هلندی ام گفت بین همه ی غذاها این از همه بهتر بوده!

 

١٧. همکار هلندی گیاهخوارم (و. ر) گفته بود یه غذای هلندی گیاهی درست می کنه ولی آخر یه غذای فرانسوی الاصل درست کرده بود! کیش قارچ و پنیر که پنیرش پنیر دودی بود. خوب بود.

 

١٨. آخرین چیزی که عکسش رو دارم پیرینکه یا چیزی تو این مایه بود که شیرینی های ترد روسی بود که یکی از همکارهای روسی ام از مغازه ی روسی خریده بود در دو طعم شکلاتی و وانیلی. این شیرینی ها ظاهر سفتی دارند ولی ترد و خوشمزه بودند.

١٩. یه دسر مجارستانی هم همکار مجارستانی ام درست کرده بود که من نخوردم ازش چون الکل داشت ولی رویش کرنبری چیده بود و مخلوطی از خرده بیسکوییت و توت های جنگلی و ... انگار داشت و دسر یخچالی بود یعنی نیازی به پختن نداشت.

دو تا دیگه از همکارهای روسی ام گفته بودند سالاد الویه درست می کنند و من منتظر بودم یه سالاد الویه ی اصل روسی پز ببینم و بخورم ولی نتونسته بودند واسه اون روز این کار رو بکنند. و خلاصه من هنوز سالاد الویه ی اصل اصل نخورده باقی مونده ام.

نویسنده : کویریات ; ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱٠/۳
تگ ها: معرفی غذا
    پيام هاي ديگران()   لینک