>

+ نان تخم مرغی یا فرنچ تست

بعضی از غذاها و خوراکی ها هست که اینقدر دستورش مکررتوی اینترنت تکرار شده که آدم فکر می کنه دیگه لازم نیست تو وبلاگش بنویسه مثل شله زرد و نان خامه ای و فالوده. همه هم کمابیش یه چیزگفتند. من هم باوجودی که اینها رو درست می کنم و گاهی ازشون عکس هم می گیرم ولی فکر نمی کنم باید اینجا بنویسمشون. فرنچ تست یا همین نان تخم مرغی هم یکی از همین چیزها است. مکرر با کمی بالا و پایین خیلی ها فرنچ تست رو نوشتن و چیز خاصی هم نیست که آدم فکر کنه چقدر تویش میشه تغییرات داد و ابتکار به خرج داد. ولی این دفعه وقتی داشتم توی آخر هفته فرنچ تست درست می کردم یا یه خاطره ای افتادم و به خاطر اون خاطره دلم خواست فرنچ تست رو اینجا بذارم.

قبل از اینکه بریم امریکا دو سال پیش من اینجا هیچ وقت فرنچ تست نخورده بودم. یه روزی توی سن دیگو، صبح زود بلند شدیم برویم لس آنجلس. جایی که باید سوار می شدیم و می رفتیم رو خوب بلد نبودیم واسه همین صبح خیلی زودتر از هتل راه افتادیم که جا رو پیدا کنیم. زود جایی که باید رو پیدا کردیم و حالا کلی وقت داشتیم و خیلی گرسنه بودیم. منتظر بودیم نانوایی ای جایی باز کنه که بریم صبحانه بخوریم. اولین جایی که نزدیک بود و دیدم باز کرد رفتیم تویش و فرنچ تست سفارش دادیم کلی بهمون مزه داد و دوباره چون وقت داشتیم سفارش دادیم و صبحانه مفصلی خوردیم. من هر بار بعد از اون فرنچ تست خوردم یا دیدم یاد اون روز می افتم. سفر خوبی بود... یادش بخیر.

This is the one we had in SD

یه همکار فرانسوی هم دارم که آشپز خیلی خوبیه. حتی تو رستوران کار نیمه وقت می کنه که مقام سرآشپزی بگیره و بعداً بتونه رستوران باز کنه. اونم وقت هایی که می ریم مأموریت توی اردوگاه همیشه با نان های مونده ی اضافه فرنچ تست درست می کنه و به هم ویلایی هاش کلی حال میده.


برای صبحانه مفصل(brunch) ٢ نفر:

نان تست بیات* ________________________________ ۴ برش

تخم مرغ ______________________________________ ٢عدد

شیر__________________________________________نصف پیمانه

وانیل _________________________________________ ١ قاشق چایخوری

دارچین _______________________________________ نصف قاشق چایخوری

هل __________________________________________ یک چهارم قاشق چایخوری

نمک __________________________________________ یه ذره

کره _________________________________________به میزان لازم

*: بستگی به اندازه و بافت نون داره. بهتره نان تست فرانسوی باشه ولی اگه نبود هرچی که دارین حتماً خوبه. اینی هم که من اینجا دارم نان معمولی ه تست ه. اگه نان دو سه روز مانده باشه بهتر مایه رو به خودش می گیره.

طرزتهیه:

تخم مرغ و شیر رو باهم می زنیم

بعد دارچین و هل و نمک و وانیل رو اضافه می کنیم.

 بعضی ها توی مخلوط شکر هم می ریزند که من ترجیح می دم نریزم. چون هم یه کم زودتر می سوزه همین هم که اگه با maple syrup بخواهید بخورید تست ها رو خیلی شیرین می شه.

 

در این مرحله من ترجیح می دم نان ها رو کمی خرد کنم که خیلی بزرگ نباشه وقتی توی مایه می خیسونمش. اینش سلیقه ای ه.

خلاصه همه مواد رو که مخلوط کردید نان ها تویش بریزید و بگذارید که مایه رو جذب کنه.

در این فاصله ماهیتابه روی حرارت متوسط مایل به زیاد بگذارید و تویش کره بریزید. بعد نان ها رو از توی مخلوط تخم مرغ در بیاورید و توی کره هر دو طرفش رو سرخ کنید.

بعضی ها همین طوری سرو می کنند نان رو بعضی ها هم مثل وقتی هایی که من حوصله داشته باشم نان ها رو توی سینی فر‌(ترجیحاً کف آن رو کاغذ بذارید که کمی از کره اش هم جذب کاغذ بشه) بچینید. و توی فری که از قبل گرم شده با حرارت ٢٠٠ درجه سانتی گراد هر طرفش رو حدود ١٠ تا ١۵ دقیقه ی دیگر می پزیم.

بعد فرنچ تست را با maple syrup یا اگه نداشتید با عسل سرو می کنیم.

منبع اصلی

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۸/٢۳
    پيام هاي ديگران()   لینک