>

+ شیرینی خرما و شکلات یخچالی

حوصله آپ کردن اینجا رو نداشتم گرچه دو روز بود که بیکار تو خونه می گشتم. وقت داشتم ولی حس آشپزی نوشتن نبود. گرچه فالوده درست کرده بودم به سبک هندی- پاکستانی و فکر کردم شایدنوشتنش جالب باشه ولی باز حسش نیومد. امروز زود از سر کار اومدم و گفتم حالا که زود شام خوردیم و فردا هم مسافریم یه سری به این وبلاگ بیچاره بزنم. هوارتا نظر جدید داشتم که همه رو خوندم و جواب دادم و کلی شاد شدم که هنوز وبلاگم یاد مردم هست. شاید شدم و تو یکی از نظرها سحرجان گفته بودند که شیرینی نمی ذاری گفتم یکی از شیرینی های آپ نکرده ام رو بنویسم.

این شیرینی رو یکی از افطارهای ماه رمضون گذشته درست کردم. گرچه خیلی خاص نیست ولی شیرینی خوشمزه ای ه و با چای خوب میشه.

 

 


مواد لازم برای حدود ٢٠ شیرینی

بیسکوییت ساده _____________________ ٢٢۵ گرم

خرمای هسته گرفته (خرد شده) ________ ٧۵ گرم

کره _______________________________ ٧۵ گرم

maple syrup*_______________________٢ قاشق غذاخوری

شکلات پختنی**_____________________١۵٠ گرم

کشمش ___________________________ ٧۵ گرم

*: در دستور اصلی به جای maple syrup شربت (بار)‌بود که من چون maple syrup داشتم و شربت بار نداشتم و فکر کردم شربت ساده شربت ه دیگه ! و چه اهمیتی داره maple syrup استفاده کردم. شما هم هرچی دم دستتون بود بریزید هیچ اتفاق بدی نمی افته!!

**: همون cooking chocolate همیشگی. شکلات تخته ای. (بازهم هرچی گیردستتون اومد!).

طرزتهیه:

یک ظرف مربع یا مستطیل بردارید اگر ظرفتون کمربندی ه یا سیلیکونی ه که هیچی اگه نیست تویش رو فویل بذارید که موقع بریدن شیرینی راحت تر باشید.

حالا بیسکوییت ها رو توی نایلون با وردنه یا توی خردکن (با دکمه؟!)‌خرد کنید.

 

شربت و کره رو روی حرارت می گذاریم تا کره آب بشه و بعد خرما و کشمش با بیسکوییت مخلوطش می کنیم.

 

مخلوط رو داخل ظرفی که کف آن رو با فویل پوشانده ایم می ریزیم و با پشت قاشق یا لیسک رویش رو صاف می کنیم و فشار می دهیم تایکنواخت بشه.

 

من یکم موادم زیاد آمد و توی کاسه های کوچک ریختمشون چون کاغذ آلمینیوممون هم خیلی نازک بود کفش رو با نایلون بهداشتی (سلفون) پوشاندم.

 

مواد رو می گذاریم تو یخچال تا کمی خودش رو بگیره.

حالا شکلات رو توی میکرو یا به روش بن ماری روی بخار آب جوش آب می کنیم.  و شکلات آب شده رو روی بیسکویت ها می دهیم و رویش رو صاف می کنیم.

 

حالا کیک (شیرینی ) رو می گذاریم تو یخچال تا شکلاتش خنک بشه و خودش رو بگیره.

به نظر من قبل از سرو ١۵ دقیقه شیرینی رو بگذارین بیرون یخچال این جوری خارج کردنش از قالب راحت تره و بریدنش نیز هم. برای اینکه بریدنش حتی راحت تر هم بشه می تونید چاقو تون رو گرم کنید. ولی ممکن ه در این صورت کمی لبه های شیرینی هاتون شکلاتش آب بشه که خوب مهم نیست بهتر از اینه که کلاً شیرینی خرد بشه‌(مگه نه؟).

حالا شیرینی ها رو توی ظرف می چینیم و با چای یا قهوه پذیرایی می کنیم.

 

!:‌شیرینی های من اونقدری که فکر می کردم خوشگل از آب در نیومدند. موقع بریدنشون کمی یک اندازه درآوردنش سخت بود. ولی خوب این مسئله چیزی از مزه اش کم نمی کنه و مزه اشون خوب بود.

منبع:‌ کتاب آشپزی سحر و افطار،‌مؤسسه نشر، چاپ سوم -١٣٨٧ شهر شابک: ٩٨٧-٩۶۴-٢۶۵٧-٧٢-٨ تحت عنوان کیک خرما (صفحه ۵٠)

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٢٦
    پيام هاي ديگران()   لینک