>

+ آش جو فوری

سلام. امیدوارم که خوب باشین و انشالله که نماز و طاعت همگی مقبول باشه و از ماه رمضون تا اینجاش تا اونجایی که می تونستید استفاده کرده باشین. شب های قدر نزدیک ه، التماس دعای زیاد از همگی دارم. می گن دعا در حق غیر می گیره، پس همدیگر رو فراموش نکنیم.

حالا تو یه روزی از روزهای ماه رمضون، زبون روزه از سرکار می آیین،  تا افطار هم چیزی نمونده و خودتون (و/یا همسرگرامی ) هوس آش جو دارین واسه افطار،‌ حالا نه جو تو نیم ساعت می پزه نه نخود لوبیا‌ (با فرض اینکه زودپز هم نداریم) چه کار کنیم؟!! می خواهم همین رو بگم!. آش جو به شیوه ی تنبل خونه ای که با توجه به وقتی که آدم صرفش می کنه مزه اش از سر آدم هم زیاده!

 


مواد لازم برای ٣ تا ۴ نفر (گشنه که افطار بخورند و سیرشن):

کنسرو نخود ______________________ ١ قوطی بزرگ (۴٠٠ گرمی)*

کنسرو لوبیا چیتی _________________ ١ قوطی متوسط (٢۵٠ گرمی)*

کنسرو عدس _____________________١ قوطی متوسط (٢۵٠ گرمی)*،**

جو پرک _________________________ ١٢ قاشق غذاخوری پر

کشک جوشیده ___________________ ١ لیوان (بسته به ذائقه متغییر است)

سبزی آش خشک _________________ ۴ مشت پر

پیاز داغ _________________________ ٣ قاشق غذاخوری

سیرداغ و نعناع داغ ________________ به میزان لازم

*:‌ این وزن ها وزن حبوبات آبکش شده است.

**‌:‌در صورتی که کنسرو عدس نبود، غصه نخورید،‌عدس زود می پزه و لازم نیست از قبل خیس کرده باشیم.

طرزتهیه:

یک ونیم قاشق پیازداغ رو توی قابلمه مورد نظر برای پختن آش می ریزیم یه تفت کوچک می دهیم که گرم بشه. نخود و لوبیا رو می ریزیم تویش و یه کم زردچوبه می ریزیم و یه چرخش می دهیم. و آب اضافه می کنیم.

در این فاصله سبزی خشک مان رو توی آب (سرد) خیس می کنیم.

حالا عدس رو هم اضافه می کنیم. اگر عدس کنسرو بود که دیگه لازم نیست صبر کنیم. اگر نپخته بود شعله رو زیاد کنید که زود عدس هم بپزه.

وقتی پخت،‌ جو پرک رو بریزید. جو پرک حدود ٢ دقیقه طول می کشه که بپزه. من آش غلیظ دوست دارم. پس اگه یه کم جو پرک بیشتر بریزیم بازم چیزی نمیشه.

حالا همین طور که آش داره با حرارت ملایم می جوشه سبزی خشک ها رو از رو آب بگیرید و توی آش بریزید. ( تا اینجاش شده ١٠ دقیقه!!)

یه ١٠ دقیقه ،‌یک ربع هم می ذاریم با درب بسته سبزی تو آش بجوشه تا بپزه.  در این فاصله نعناع داغ و سیرداغتون رو درست کنید و اگه کشک نجوشیده است بجوشانید.آش رو گاهی گداری هم بزنید تا ته نگیره.

وقتی سبزی آش پخت و رنگش شکل آش شد،‌ نصفی از کشک رو تو آش بریزید و هم بزنید. (دیگه می تونید آش رو از روی حرارت بردارید)‌توی ظرف بکشید و رویش رو با کشک، سیر داغ و نعناع داغ و پیاز داغ تزیین کنید. ممکنه کمی از این چیزها رو توی آش هم بریزیم.

 

 

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ٢:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٦/٦
    پيام هاي ديگران()   لینک