>

+ نوع دیگر کیک پنیر شکلاتی با after eight

همون طوری که توی وبلاگ دیگرم توضیح دادم، خودم از این که بهتون سر نمی زنم و اینجا رو دیر به دیر آپ می کنم، خیلی ناراحتم. امیدوارم من رو ببخشید، مرسی که هنوز اینجا سر می زنید. و باز امیدوارم که برنامه ام مرتب تر بشه و روی غلطک زندگی بیفتم.

طبق معمول واسه کسایی که شیرینی دوست دارند و شکلات، یه کیک پنیر فوق العاده آسون. این نوع کیک پنیر، از نوع غیر پختنی ه . بنابراین باید در دسته کیک بستنی ها طبقه بندی بشه. و این دفعه برعکس اکثر کیک پنیر-بستنی ها پایه ی ژلاتینی نداره،‌ که به نظر من آسون ترش می کنه.

این کیک رو من چندین بار درست کردم، و همیشه خیلی ها دوست داشتند. آخرین بار دو هفته پیش توی مهمونی یکی از همکارهام درست کردم که از بیش از ١١ ملیت مختلف اونجا بودند و تقریباً همه خیلی خوششون اومد. (خواستم بگم اگه شیرینی خور هستین به امتحانش می ارزه).

 

 


مواد لازم:

برای پایه ی کیک:

بیسکوییت جو* __________________________ ١٢۵ گرم

کره ___________________________________ ۵٠ گرم

برای قسمت خامه ای :

پنیر خامه ای ____________________________ ٢۵٠ گرم

شکلات after eight________________________ ١ بسته (٢٠٠ گرم)

خامه ___________________________________٣٠٠ سی سی (٣ دسی لیتر)

تزیین :

به دلخواه:(گزینه:شکلات های تکه ای (به شکل قلب ،‌برگ...))

*: منظورم از بیسکوییت جو، بیسکوییت هایی هست که جوی پرک دارند، معمولاً عسل و بعضی غلات دیگه رو هم دارند و خیلی خوشمزه و مقوی هستند! این نمونه ای ه که من استفاده کردم:

 

طرزتهیه:

بیسکوییت ها رو توی خرد کن خرد می کنیم،‌ کره رو آب می کنیم و باهاش مخلوط می کنیم. یه بشقاب قشنگ انتخاب می کنیم، کمربند یه قالب کمربندی ٢۴ سانتی رو وسط بشقاب می ذاریم، و مخلوط بیسکوییت و کره رو کف بشقاب داخل کمربند پهن می کنیم.

!: دقت کنید که کاملاً کف ظرف رو بپوشانه،‌ اگر از کمربند بزرگتری استفاده می کنید، مواد رو به نسبت بیشتر کنید، اگر زیره کیک کاملاً بیسکوییت نباشه، وقتی کیک رو از قالب در می آوریم از ریخت می افته سریع.

حالا قالب رو توی یخچال می ذاریم، و می رویم سراغ قسمت پنیری.

after eightها رو توی میکرو ، یا به روش حمام آب (بن ماری‌) آب می کنیم و میگذاریم کمی خنک بشه.

 

در این فاصله پنیر خامه رو با همزن می زنیم تا یکدست بشه.

جداگانه خامه ی سرد رو با تیغه ی همزن خشک،تمیز و سرد می زنیم تا فرم بگیره.

 

شکلات رو با پنیر مخلوط می کنیم، و بعد خامه رو، خوب به هم می زنیم تا کاملاً مخلوط یکدستی بدست بیاد (در این مرحله لازم نیست از همزن برقی استفاده کنیم می شه با لیسک مخلوط کرد مواد رو).

حالا کرم آماده شده رو روی پایه ی کیک (پایه ی بیسکوییتی) می ریزیم و رویش رو صاف می کنیم،‌ توی یخچال می گذاریم. با حداقل برای ۴ ساعت توی یخچال بمونه.

 

قبل از سرو، کمربند کیک رو از دورش جدا می کنیم،‌ روی کیک رو با شکلات تلخ ، یا شیرینی های مارزپانی یا هر چی دوست داریم (یا حتی هیچی )‌تزیین می کنیم، و نوش جان.

منبع

نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢
    پيام هاي ديگران()   لینک