>

+ خوراکی های ایتالیایی

یه توضیح قبل از پست بدم، من ١٠ روز دسترسی به اینترنت نداشتم و بعد ٣ روز هم رفتم مسافرت،‌ و باید به همه تون سر بزنم. حتماً سر می زنم به زودی. از تبریکهای عید فطر همگی خیلی ممنون. می دونم الآن دیگه خیلی دیره... پس دیگه چیزی نمیگم...خجالت

یه وقت هایی فکر می کردم خوراکی های ایتالیایی از خود ایتالیا معروف تره! توی دهات کوره های ایران هم همه بستنی فروشی ها نوشتند بستنی ایتالیایی و عکس یه بستنی قیفی باگلوله های رنگی رنگی کشیده اند. یا همه می دونیم پیتزا و ماکارونی چیه! ولی خوب به سبک خودمون درستشون می کنیم و خوشحالم هستیم!

هفته ی گذشته عازم رم بودم. و این اولین سفرم به ایتالیا بود. از همکلاسی های ایتالیایی و همکارای ایتالیایی پوآن همیشه شنیده بودم که از غذاهای اسماً‌ایتالیایی که اینجاها فروخته میشه همیشه کم و بیش شکایت دارند. این قضیه موضوع رو جالب تر می کرد که برم خودم ببینم چه فرقی هست بین این غذاها و چیزی که تو خود ایتالیا می فروشند.

توی این پست نمی خوام غذای جدید بذارم می خوام فقط چندتا از غذاهایی که اونجا خوردیم توصیف کنم.

 


من خیلی دنبال پدینا بودم،‌ جالب بود واسم که بخورم از دوست ایتالیایی ام شنیده بودم غذای فقیر فقراست! ولی هرچی دقت کردم پدینریا ندیدم. ایشالله دفعه بعد.

پس اول از همه پیتزا! پیتزریا (pizzeria) ها (پیتزافروشی ها) ی زیادی توی خیابون بود. و بعضی جاهایی که توریست زیاد بود کانتینرهایی چیزی به اسم پیتزا می فروخت که بیشتر شبیه ساندویچ نون پنیر بود. جاهایی که شبیه فست فود بود بیشتر،‌ پیتزاهای بزرگی داشتند به طول نون بربری و عرض ٢ برابر نون بربری و معمولاً مواد ساده ای رویشون بود. خمیر این پیتزاها اغلب خیلی نازک بود شبیه نان لواش یا "لحم جون ترک ها"‌ (پیتزای ترکی). نکته ی جالب توجه من این بود که پیتزا ها رو وزنی می فروختند. مثلاً هر ١٠٠ گرم پیتزا بین ١.٢٠ تا ٢ یورو. و از هر کدوم که می خواستی می بریدند وزن می کردند و گرم می کردند و توی دیس سرو می کردند. پیتزاهایی که ما خوردیم از این مواد تشکیل شده بودند و بقیه هم از اینهایی که ما خوردیم پر ملاط تر نبودند!

پیتزا ماگاریتا: نان، گوجه فرنگی میکس شده،‌ پنیر موزارلا

پیتزا قارچ:‌ نان، گونه ای قارچ (ما دو سه نوعش رو خوردیم) و پنیر موزارلا ( گاهی گوجه فرنگی هم داشت)

پیتزا باanchovy: anchovyهای درسته روی نان با پنیر موزارلا

پیتزای کدو سبز: نان،‌ کدو سبز حلقه شده و پنیر موزارلا

پیتزای شاهی:‌ نان،‌ پنیر،‌ گوجه فرنگی ۴ قاچ شده ،‌ پرهای شاهی تازه (rucola)

...

خلاصه بگم که همه پیتزا ها حداکثر ٢ تا ٣ نوع ماده رویشون بود و مواد هم بدون ادویه و خیلی ساده و معمولی و البته خوشمزه.

توی پیتزا فروشی ها می تونسیتن سفارش پیتزای گرد هم بدید که یه دونه کامل براتون می آوردند. (pizza tonde) مثلاً عکس پایین یه پیتزا قارچ ه کامل ه!

 

اما پاستا. به عنوان غذای اول(primi piatti) پاستا سرو میشه. که با سس های مختلفی می تونه باشه. مثلاً ما دو بار راویولی خوردیم (یک بار با سس گوجه فرنگی و پنیر پارمزان یه بار دیگه هم با ماهی سامون (ماهی آزاد) و پنیر پارمزان).

 

عکس بالا با سس گوجه فرنگی و خامه و پنیر ه. ولی اون یکی که سامون دودی هم داشت شبیه همین بود! فکر می کنم گوجه و سامون رو باهم میکس کرده بودند و باخامه جوشانده بودند. و رویش پنیر پارمزان پاشیده بودن. خوشمزه بود جاتون خالی.

پاستای دیگه ای که خوردیم تالیاتلی با قارچ بود. که اونم خوشمزه بود. فکر کنم تالیاتلی رو جوشانده و آبکش کرده بودند. با روغن زیتون سبزیجات خشک (گمانم ریحون بود) مخلوط کرده بودند و قارچ نگینی تفت داده شده. رویش هم دوباره پنیر پارمزان. اینم عکسش.

 

اما از غذاهای اصلی دور دوم (second piatti) ما فکر کردیم بیشتر غذای دریایی بخوریم. (فکر کردیم یه خرده حلال تره). یه بار میگوی سرخ شده سفارش دادم که با ماهی مرکب حلقه ای سرخ شده (squid) سرو کرد که من این پاهاشو می دیدم حالم بد می شد و خلاصه نخوردم! ولی این عکسش :

 

یه بار دیگه هم اسکامپی سفارش دادیم که اون خوب بود و شبیه گونه ی نروژی اش بود و البته توی مارسی (فرانسه) هم همین طوری اسکامپی رو سرو می کردند.

 

اما هیجان انگیز ترین قسمتش بستنی بود! بستنی هاشون شاید خیلی خاص نبود از بس آدم همه جا بستنی ایتالیایی دیده، ولی کاملاً خوشمزه بود. مدل قیف هاشون همونهایی بودکه تو ایرانم هست و مثل نروژ، بستنی قیفی رو با قاشق می دادند.

 

کلاً‌ اگه بخوام راجع به پذیرایی غذاشون بگم، می تونم بگم خیلی تشریفاتی نیستند. مثلاً گاهی برای آب و شراب یه جور لیوان می آوردند. و اصلاً‌در این زمینه با فرانسوی ها قابل مقایسه نبودند. ولی برخورد گارسون ها خوب بود و تلاش می کردند چیزی که می خوای واست به بهترین شکل بیاورند.

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۱٥
    پيام هاي ديگران()   لینک