>

+ لازانیای لوله شده (لازانیای دلمه ای)

دوباره من اومدم ایران هی وقت نمی کنم بیام اینترنت بازی. دیگه عروسی خواهر آدمم که باشه که دیگه آدم اصلاً وقت نمی کنه سر فرصت بیاد.  ولی بین این کارها سعی می کنم یه فرصت کوچکی پیدا کنم و اینجا یه چیزکی بنویسم.

این غذا ه که می خوام بنویسم اینجا فکر می کنم از اون غذاهاس که ایتالیایی ها اگه ببینند موهاشونو بکنند!! مثل اینه که یه غیرایرانی کوفته دست به گردن رو با سس قارچ و پنیر درست کنه!! ولی خوب خیلی با گونه ایرانی لازانیا فرقی نمی کنه و من اولین بار عمه ام رو دیدم که اینجوری درست کردند. و نمی دونم ابتکار خودشون بوده یا واقعاً گونه ی ثبت شده ای از لازانیاست.

اماااا!! حسن هایی که این لازانیا داره راحت خورده شدنش هست و نرم بودنش. واسه کسانی که معتقدند لازانیا خشک ه و دوست ندارند من پیشنهاد می کنم حتماً  یک بار این مدلی امتحان کنند.

من خودم به خاطر خواص تنبل خونه ای م هی نشده بود این مدلی درست کنم و خواهر کوچکم هی درست می کرد  و می گفت اینجوری بپز. تا اینکه چند شب پیش ها به اتفاق پختیم.

 


مواد لازم برای ۴ نفر:

برای مایه داخل لازانیا:

مایه لازانیا رو به طور دلخواه آماده کنید. می تونه گوشتی مرغی یا گیاهی باشه با قارچ یا کدو و بادمجون. این دیگه به خودتون بستگی داره. مایه ما:

گوشت چرخکرده _______________________________٣٠٠ گرم

پیاز متوسط‌___________________________________ ١ عدد

قارچ ________________________________________ ٢٠٠ گرم

فلفل دلمه ای ________________________________ ١ عدد نگینی شده

رب گوجه فرنگی ______________________________ ٢ قاشق غذاخوری (٧٠ گرم)

برای لازانیا:

برگه های لازانیای خشک _______________________ حدود ۴٠٠ گرم (یک بسته)

روغن زیتون _________________________________ ٣ قاشق غذاخوری

سس سفید ________________________________ حدود ١ پیمانه

پنیر پیتزا ___________________________________٣٠٠گرم

طرزتهیه:

برای مایه لازانیا اول پیاز داغ درست می کنیم زردچوبه می زنیم، گوشت رو سرخ می کنیم. رب رو گوشه ماهیتابه توی روغن تفت می دهیم و با گوشت مخلوط می کنیم. فلفل دلمه ای نگینی شده و قارچ خرد شده رو اضافه می کنیم. می تونیم کمی از پنیر پیتزا رو داخل مایه بریزیم می تونیم هم نریزیم.

برای سس سفید حدود ۴٠ گرم کره رو آب می کنیم و ٣ قاشق آرد رو تویش تفت می دهیم که بوی خامی آن گرفته شود. کم کم شیر اضافه می کنیم تا کاملاً آرد داخل شیر حل شود. اون قدر شیر می ریزیم که مثل ماست شل بشه غلظتش بعد می گذاریم غلیظ بشه (به غلظت ماست غلیظ برسه) و در این فاصله مدام هم می زنیم. نمک و فلفل و ادویه اش رو اندازه می کنیم.

برگه های لازانیا رو توی حدود ٣ لیتر آب نمک رقیق در حال جوش دانه دانه می اندازیم و حدود ٨ دقیقه زمان می دهیم که کاملاً‌ نرم بشوند. بعد آبکش می کنیم.

هر برگه لازانیا رو نصف می کنیم.

 

با قلمو رویش روغن زیتون می مالیم. یه قاشق از مایه گوشتی روی یک لبه به صورت عرضی می ریزیم.

 

در صورت تمایل مقداری پنیر پیتزا رویش می ریزیم. و از طول لوله می کنیم.

 

لوله ها رو توی ظرف مناسب فر که کف آن کاغذ قنادی قرار داده ایم یا چرب کردیمش می چینیم.( دقت کنید که ظرف پخت همان ظرف سرو غذا خواهد بود)

 

همه برگه های لوله شده رو کیپ هم می چینیم.تا کف تابه پر بشه.

 

روی همه مواد سس سفید می ریزیم

 

وپنیر می پاشیم. اگر باز برگه لازانیا باقی مونده ،‌ یک ردیف دیگه می چینیم و دوباره رویش سس می دهیم و بعد هم پنیر. ( قبل از شروع چیدن لوله ها سرانگشتی حساب کنید که چه ظرفی مناسب ه) برای این مواد حدوداً یک ظرف مربعی ٢۵×٢۵ مناسب ه که ١ ردیف چیده شود. ولی خوب می تونید مساحت کف ظرف رو تخمین بزنید و دقیق بچینید.

 

لازانیا رو برای مدت حدود ٣٠ تا ۴٠ دقیقه با حرارت ١٨٠ درجه سانتی گراد روی پنجره وسط فر می پزیم تا رویش طلایی بشه.

لازانیا رو در همون ظرف سرو می کنیم.

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱٠
    پيام هاي ديگران()   لینک