>

+ قایق موز (بنانا اسپلیت)banana split

بنانا اسپلیت یا بنانابوت*(banana split or banana boat) یکی از گزینه هایی بود که من تو کافی شاپ های تو ایران زیاد می خوردم. اینجا خیلی کافی شاپ نمی ریم به اون معنا!! به معنای خود اینجا هم کافی شاپ اصلاً معنی خوبی نمی ده. واسه اطلاعات عمومی بگم که تو هلند کافی شاپ به جایی گفته میشه که می شه ازش مواد مخدر خرید. چون اینجا با یه تبصره هایی توی مقدار، مواد مخدر آزاد هستش. خلاصه کسی که سراغ کافی شاپ می گیره اینجا معمولاً خیلی مثبت نیست!!

خوب واسه همین من اینجا قایق موز زیاد درست می کنم تو خونه،‌ چیز خاصی هم نیست،‌ ولی گفتم اینجا بنویسم که نوشته باشم!

 

* این قایق در واقع به ظرفش گفته می شه که تو منوی بعضی کافی شاپ ها تو ایران به همون اسم دسر رو می نامند. نمونه اش تا اونجایی که یادم ه کافی شاپ غروب روبروی پارک ملت تهران نبش سایه .


مواد لازم برای یک نفر:

موز ___________________________ یک عدد

بستنی* _______________________ ٣ تا گلوله (اسکوپ به یاد نروژ کول!!)

در صورت تمایل:

اسپری خامه بستنی _____________ به مقدار لازم

سس شکلات یا سس توت فرنگی ___ به میزان لازم

توت فرنگی تازه __________________ یک تا دو عدد

کمپوت آناناس ___________________ چند قطعه آناناس

*:‌به طور سنتی بستنی بنانا اسپلیت یک اسکوپ وانیلی،‌ یک اسکوپ توت فرنگی و یک اسکوپ شکلاتی است. ولی به نظر من هرچی آدم دوست داره میشه!!

طرزتهیه:

موز رو پوست می کنیم و از مقطع طولی برش می دهیم. (از وسط به طور طولی دو نیم می کنیم). دو قطعه موز رو با فاصله داخل ظرف مخصوص بنانا اسپلیت که به آن قایق boat گفته می شود قرار می دهیم (اگر boat نداشتین ظرف بیضی کم عمقی اندازه موز مناسب است)،  جوری که دو قطعه موز به موازات طول ظرف باشند و میان ظرف خالی باشد. حالا سه اسکوپ بستنی رو بین دو قطعه موز قرار می دهیم روی آن رو با توت فرنگی ورقه شده و آناناس تزیین می کنیم. روی آنها مقداری خامه اسپری می کنیم، و با سس شکلات و سس توت فرنگی تزیین می کنیم.

 

من توت فرنگی و آناناس نداشتم این دفعه و سس شکلات، خرده شکلات و خرده های فندوق ریختم. کلاً دسر ه وحی منزل که نیست!

 

همون جوری که تا  الآن همه تون من رو شناختید من خیلی دربند تزیین نیستم مطمئناً مال شما از مال من خوشگل تر خواهد شد،‌ توی تابستونی بخورین و حالش رو ببرین!

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱
    پيام هاي ديگران()   لینک