>

+ پاستا با ماهی آزاد

من از وقتی از ایران اومدم بخاطر همین مسئله خوردن غذای حلال به شدت ماهی خور تر شدم نسبت به زمانی که ایران بودم. و این قضیه خوردن ماهی خام و دودی و پخته و... واسم معمولی تر کرده. تو ایران ماهی رو فقط سوخاری شده و با نارنج و آبلیمو و... می خوردم ولی الآن یه جورهایی می خورم و کلی دوست دارم که خودمم فکرش رو نمی کنم!‌

همسرم هم چون جنوبی ه اصولاً بنظر می رسه که باید خیلی ماهی خور باشه. اون روزی که به اش گفتم پاستا داریم باماهی گفت من دوست ندارم. ولی وقتی خورد به اش گفتم دوست داشتی؟ گفت آره خیلی خوب بود!‌

همه رو گفتم که بگم گرچه پاستا با ماهی اصلاً عجیب نیست ولی واسه خیلی ها روتین نیست تو ایران که پاستا رو اینجوری بخورند،‌ من می خوام بگم سنت شکنی ها همیشه هم بد نیست. امتحان کنید شاید دوست بدارین.

 


مواد لازم برای دونفر:

فیله ماهی آزاد ___________________________ ٢۵٠ گرم

خامه ___________________________________ ١۵٠ گرم

شیر ___________________________________ نصف لیوان

آرد_____________________________________ ٢ قاشق غذاخوری

کره ____________________________________ ٢۵ گرم

روغن ___________________________________ مقداری

زنجفیل،‌تخم گشنیز،‌پودر سیر _________________ به میزان لازم

شوید خشک______________________________ حدود ١ قاشق غذاخوری

پاستا دلخواه_______________________________ ٢۵٠ گرم

قارچ ____________________________________١۵٠ گرم

فلفل دلمه ای _____________________________ ١ عدد

طرزتهیه:

ماهی رو مکعبی خرد می کنیم. (مکعب های به ضلع حدود ٢ سانت)

روغن و پودر سیر و زنجفیل و تخم گشنیز آسیاب شده رو توی ماهی تابه می ریزیم. وقتی روغن داغ شده ماهی رو توی اون سرخ می کنیم. (حدود ٢ دقیقه).

 

مواد رو توی بشقابی می ریزیم و کنار می گذاریم.

قارچ ها رو ورقه می کنیم و تفت می دهیم. توی بشقاب می ریزیم. فلفل دلمه ای رو نگینی خرد می کنیم و توی تابه تفت می دهیم. لازم نیست خیلی پخته بشه. کمی حرارت ببینه کافیه. و اون رو هم توی بشقاب می ریزیم.

توی شیرجوشی بزرگی کره رو آب می کنیم. آرد رو تویش سرخ می کنیم و شیر رو کم کم اضافه می کنیم. خامه رو حدود ١٠ دقیقه از یخچال بیرون می گذاریم تا به دمای اتاق برسه. خامه رو به سس اضافه می کنیم. شوید رو هم همین طور. حالا ماهی و قارچ و فلفل دلمه ای رو به سس اضافه می کنیم. می گذاریم گرم بمانه.

در این فاصله پاستا رو با توجه به زمانی که روی بسته نوشته در آب می جوشانیم و آبکش می کنیم (آب روی ماکارونی نریزید). وقتی آبش رفت. با موجودی شبیه نمک پاش مقداری شویدرویش بپاشیدو به هم بزنید. تا پاستا به شوید آغشته شود.

پاستا رو توی بشقاب یا دیس می کشیم سس رو روی آن می دهیم. و نوش جان.

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ۳:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٤/٢۸
    پيام هاي ديگران()   لینک