>

+ کیک بستنی شکلاتی

تابستون ه و کیک بستنی به نظر من خیلی مناسبت داره. دیگه اگه شکلاتی باشه چه بهتر. وقتی هم که موقع درست کردنش به آدم کلی خوش بگذره چه بهتر تر!! دوستم اومده بود خونه مون و باهم آشپزی می کردیم. واسه دسر هم کیک بستنی درست کردیم کلی خوش گذشت و کلی تفریح کردیم و آخرش خودمون و همسرامون رو با خوردنش به فیض اکبر رسوندیم... اینقدره خوب بود... جای همگی اونهایی که کیک بستنی خورند خالی.

 


مواد لازم:

برای پایه کیک:

تخم مرغ درشت _____________________ ٢ عدد

شکر ______________________________ ١ دسی لیتر (معادل ٨۵ گرم)

فندوق _____________________________٢٠٠ گرم

پودر کاکائو __________________________ ١ قاشق غذاخوری

برای قسمت کرم (بستنی) کیک:

تخم مرغ ___________________________ ٣ عدد

شکر ______________________________ ٢ قاشق غذاخوری

پودر قهوه سیاه ______________________ ١ قاشق غذاخوری*

شکلات تخته ای بدون مغز پختنی**_______ ١۵٠ گرم

خامه ______________________________ ٣ دسی لیتر معادل ٣٠٠ سی سی

*: به نظر من این قهوه قابل حذف کردن یا با ١ قاشق پودر کاکائو قابل جایگزین شدن است.

**: منظورcooking chocolate است.

طرزتهیه:

اول پایه کیک رو آماده می کنیم. برای این کار تخم مرغ ها رو با شکر خوب می زنیم تا کرم مانند شود. بعد فندوق رو آسیاب می کنیم یا خیلی ریز خرد می کنیم.  فندوق و کاکائو رو با تخم مرغ مخلوط می کنیم.

 

مایه رو در قالب کمربندی شماره ٢٢ که کف آن رو کاغذ قنادی گذاشته ایم می ریزیم.درپنجره وسط فر حدود ٣٠ دقیقه با حرارت ١٧۵ درجه سانتی گراد می پزیم. بعد اجازه می دهیم که کیک در قالب کاملاً خنک بشه.

با چاقو کناره های کیک رو از قالب جدا می کنیم. کیک رو از قالب بیرون می آوریم و کاغذ قنادی رو از اون جدا می کنیم. کیک رو در وسط بشقابی که می خواهیم کیک رو در داخل اون سرو کنیم قرار می دهیم.

 

کمر بند قالب رو می شوییم و خشک می کنیم. و دوباره کمر بند رو دور کیک می بندیم.

 

کیک رو داخل یخچال قرار می دهیم.

حالا کرم روی کیک رو درست می کنیم. برای این کار تخم مرغ و شکر رو باهم خوب می زنیم. تا سبک و حباب دار بشه. بعد شکلات بدون مغز رو به روش حمام آب یا داخل میکرو آب می کنیم. می گذاریم کمی خنک بشه،‌ و به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم. یک قاشق قهوه رو اضافه می کنیم. خامه رو جداگانه می زنیم تا فرم بگیرد. بعد به مخلوط تخم مرغ و شکلات اضافه می کنیم.

مایه رو خوب مخلوط می کنیم تا یکدست و بدون گلوله های خامه و کاکائو شود.

کرم رو روی پایه کیک می ریزیم. رو رویش رو صاف می کنیم. کیک بستنی رو توی فریزر می گذاریم حداقل ٢ ساعت بمونه تا خوب خودش رو بگیره.

حدود ٢٠ دقیقه قبل از سرو کیک بستنی رو از فریزر بیرون می آوریم،‌ رویش رو با شکلات سفید یا هر شکلاتی تزیین می کنیم و قالب رو از دورش در می آوریم و سرو می کنیم.

 

منبع با تغییرات نسبتاً‌ زیاد

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٤/٢٢
    پيام هاي ديگران()   لینک