>

+ ته چین قالبی مرغ

من و ته چین همدیگر رو خیلی دوست داریم!!‌وقتی خونه بابام بودم که هر روزی مامان می پرسیدند که ناهار چی دوست دارین من سفارش ته چین می دادم! مامانم هم بنده خدا نه نمی گفتند!‌حتی اگه کلی کار داشتند و بیرون می بودند،‌ دیگه سریع درست می کردند و می ذاشتند تو فر. ته چین های مامانی خیلی خوب میشد. من اینجا چند بار درست کردم به اون خوبی نشد. همه اش هم غر می زدم که مشکل ه فر هستش و اونجوری که باید ته دیگ نمی بنده. تا بالاخره در سفر ایران وردست مامان نشستم و فوت های کاسه گری اش رو یاد گرفتم و اینم نتیجه اش.

 

راستی بحثی بود بین من و برخی افراد که ته چین باید قالبی باشه یا برنجش دون باشه!‌خلاصه من به این نتیجه رسیدم که ما تو تهران ته چین رو قالبی درست می کنیم و شاید در شهرهای دیگه ایران به چیز دیگه ای بگویند ته چین.


مواد لازم برای سه نفر:

برنج آبکش شده (کمی زنده تر) ___________________٣ پیمانه

زرده تخم مرغ _________________________________٣ +٢ عدد

زعفران دم کرده _______________________________ ١ استکان

فیله مرغ ____________________________________ ۵٠٠ گرم

ماست* ______________________________________ ۵٠٠ تا ٧۵٠ گرم

پیاز _________________________________________١ عدد

روغن _______________________________________ به میزان لازم

نمک و فلفل و ... ______________________________ به میزان لازم

*: ماست اگه بی نمک نباشه بهتره. و هرچی ترش تر شده باشه خوشمزه تر.

طرزتهیه:

مرغ رو با پیاز و دو لیوان می گذاریم بپزد. جوری که در انتها اندازه یک نصف استکان آب داشته باشه. توی آبش ادویه های دلخواه می ریزیم (پیشنهاد من:‌ زردچوبه مقداری کاری و پودرسیر). آب باقی مونده رو صاف می کنیم و کنار می گذاریم. پیازها رو دور می ریزیم و مرغ رو ریش ریش می کنیم.

 

٣ عدد زرده تخم مرغ رو (اگه تخم مرغتون درشت بود ٢ تا کافی ه) کمی می زنیم؛‌ ماست رو داخلش می ریزیم؛ مرغ ها رو باهاش مخلوط می کنیم و نصف زعفرانمون رو به اش اضافه می کنیم. نمک و فلفل مخلوط رو اندازه می کنیم و توی یخچال می گذاریم حدود ۴۵ تا ۶٠ دقیقه بمونه تا مزه دار بشه.

 

برنج خیس کرده رو آبکش می کنیم جوری که از حد معمول کمی زنده تر باشه. اگه از ماست چکیده و سفت استفاده می کنید لازم نیست زنده بردارید ولی اگه ماست خیلی سفت نیست زنده تر بردارید برنج رو.

برنج آبکش شده رو که خیلی داغ  نیست با مخلوط ماست و مرغ قاطی می کنیم و کنار می گذاریم. توی قابلمه ای که می خواهیم ته چین رو درست کنیم آب روغن درست می کنیم، و می گذاریم جوش بیاد (کمی کمتر از حد معمول آب روغن درست می کنیم). مقداری از آب روغن رو کنار می گذاریم،‌ قابلمه رو از روی حرارت برمیداریم. کمی زغفران دم کرده کف قابلمه با آب روغن مخلوط می کنیم،‌ دو زرده تخم مرغ باقی مانده رو کمی می زنیم و کف قابلمه می ریزیم با قاشق توی تمام کف قابلمه پخشش می کنیم.

این عکس از مراحل درست کردن ته چین مامانی است.

مقداری از برنج سفید کف قابلمه می ریزیم. حالا ١ کفگیر از مخلوط برنج و مرغ ماست می ریزیم و رویش رو صاف می کنیم،‌ دوباره مقداری از برنج سفید، و این کار رو ادامه می دهیم جوری که مرحله آخر برنج سفید باشه. سطح برنج رو کاملاً‌ صاف می کنیم و کمی فشار می دهیم. باقی مانده آب روغن رو با باقی مانده زعفران و آب مرغ مخلوط می کنیم و روی برنج می دهیم،‌

 

اگر می خواهید ته چین رو روی اجاق گاز دم کنید قابلمه رو روی حرارت بالابه مدت خیلی کوتاهی قرار می دهیم بعد حرارت رو سریع پایین می بریم و دم کنی می گذاریم و به اش حدود ١ ساعت یا حتی بیشتر زمان می دهیم تا دم بکشه.

درصورتی که توی فر می پزید،‌ فر رو با ٢٠٠ درجه سانتی گراد از قبل گرم می کنیم. روی ظرف رو اگر درب نداره، با فویل می پوشانیم. به مدت حدود ۵٠ دقیقه حرارت از بالاو پایین روی پنجره وسط می پزیم جوری که وقتی فویل رو کنار می زنیم بخار کرده باشه و دم کشیده باشه،‌ بعد برای خوشرنگ تر شدن ته دیگ حدود ١٠ تا ١۵ دقیقه باز روی پنجره وسط،‌ حرارت از پایین می دهیم.

 

وقتی مرحله دم کشیدن ته چین به پایان رسید،‌ و ظرف رو از روی حرارت برداشتید،‌ حدود ١٠ تا ١۵ دقیقه زمان بدید تا کمی خنک بشه،

 

این عکس از مراحل درست کردن ته چین مامانی است.

‌ حالا زمان مناسب برای برگراندن ته چین رسیده،‌تو ظرف مناسب ته چین رو برمیگردونیم، به شکل دلخواه برش می زنیم و در صورت تمایل رویش رو با زرشک، خلال بادام و پسته ... تزیین می کنیم.

 

این عکس از  ته چین مامانی است.


این هم داخل ته چین خودم.

ته دیگ ته چین من رنگش روشن تراز مال مامانم شده چون اینجا کلاً اجاق گاز من شعله اش نفس نداره!خلاصه زمین کج ه و اینها

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٤/۱٦
    پيام هاي ديگران()   لینک