>

+ بیسکویت (شیرینی) ترد با خرده شکلات

تلاشم رو کردم که ترجمه ی خوبی از این عنوان بکنمCrispy Chocolate Chunk Cookies ولی خوب شما بدونید و آگاه باشید که منظورم همین Crispy Chocolate Chunk Cookies بوده.

راستش قضیه این بود که یکی از خوانندگان خوب اینجا از من دستور یه سری کیک و شیرینی خواسته بود که توی سایت زندگی شیرین که به نروژی هست دیده بود. من گفتم واسش بنویسم ولی یوهو دیدم این خیلی چشمک می زنه که درستش کنم. گرچه تاحالا بیسکویتی با همچین محتویاتی خودم نپخته بودم ولی مشابه اش رو خورده بودم!‌نمی دونم چه جوری ه که وقتی آدم داره می خوره همچین موجودی رو احساس مس کنه داره چیزهای مفید و خوبی می خوره! بعد هی می خوره و می خوره و می خوره! خلاصه از دست ندید خیلی خوشمزه و کرانچی ه!!! من از سحر جان بخاطر پیشنهادش واسه پختن این شیرینی واقعاً تشکر می کنم!

 


مواد لازم برای حدود ۴٠ تا ۵٠ عدد بیسکویت:

کره __________________________ ٢٠٠گرم

شکر قهوه ای* __________________ ١.۵ دسی لیتر

شکر _________________________ ١ دسی لیتر

اسانس وانیل* ___________________ ١ قاشق چایخوری

تخم مرغ درشت _________________ ١عدد

جوش شیرین ___________________ ١ قاشق چایخوری

آرد سفید ______________________ ٣ دسی لیتر

کورن فلکس (برشتوک) ____________ ٣.۵ دسی لیتر

جوپرک ________________________ ٢.۵ دسی لیتر

گردو __________________________ ١٠٠ گرم

شکلات تخته ای بدون مغز _________ ٣٠٠ گرم ( شکلات قابل پختن منظورم ه)

*: اگر شکر قهوه ای ندارین می تونید از شکر معمولی استفاده کنید، چون شکر قهوه ای شیرینی اش کمتره پیشنهاد من اینه که به جای ١.۵ دسی لیتر شکر قهوه ای از ١ دسی لیتر شکر معمولی استفاده کنید. می تونید برای گرفتن رنگ قهوه ای مقداری کاکائو یا دارچین توی شکر بریزید. اگر هم نریزید چیزی نمیشه فقط رنگ شیرینی کمی روشن تر میشه.

**: در مورد اسانس وانیل که مایعی نسبتاً غلیظ هستش میشه با اسانس دیگه ای که دوست دارین جایگزینش کنید،‌ اگر خواستین به جایش وانیل (وانیل شکری)‌بریزید دقیق نمی دونم ولی پیشنهاد من حدود٢ قاشق چایخوری وانیل هستش.

طرزتهیه:

یه مدتی کره رو از توی یخچال بیرون می گذاریم تا به دمای اتاق برسه.

 

کره و شکر و شکر قهوه ای و اسانس وانیل و تخم مرغ رو باهم می زنیم تا یکدست بشه.

جوش شیرین رو اضافه می کنیم،‌

 

بعد آرد رو می ریزیم.

 

حالا گردو ها رو کمی خرد می کنیم،

 

همین طور شکلات رو و کورن فلکس رو هم با دست کمی خرد می کنیم،‌

 

حالا جوپرک،‌ گردو،‌ شکلات و کورن فلکس رو یه مایه اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم.

 

مایه احتمالاً خیلی سفت میشه و اگه از همزن دستی استفاده می کنین ممکنه نتونید با همزن کار رو ادامه بدهید، با قاشق یا... هم می زنیم که مایه یکنواخت بشه.

کف سینی فر کاغذ قنادی می گذاریم، فر رو از قبل روی حدود ٢٠٠ گرم می کنیم (١۵ دقیقه برای گرم کردن فر کافیست).

گلوله هایی اندازه یک گردو از مایه برمی داریم و با فاصله از هم روی کاغذ شیرینی می چینیم. با کف دست یا با ته استکان گلوله ها رو فشار می دهیم تا تخت بشوند. دقت کنید که شیرینی ها هنگام پخت پهن می شوند،‌ بنابراین فاصله لازم رو بین شیرینی ها در نظر بگیرید. حدود ١.۵ سانتی متر فاصله حداقل.

 

شیرینی ها رو با حرارت ١٩٠ درجه سانتی گراد، به مدت ١٢ تا ١۵ دقیقه می پزیم. تا کناره های شیرینی طلایی بشه. بعد حدود ١٠ دقیقه بیسکویت ها داخل سینی می گذاریم بمانند تا خنک شوند، بعد هم از کاغذ جدامی کنیم و توی ظرف مورد نظر می چینیم تا خنک بشه و بعد هم نوش جان می کنیم!

 

 

منبع

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٢/٢٤
    پيام هاي ديگران()   لینک