>

+ نوعی سوپ با کلم بروکلی

کلم بروکلی داشتیم و نمی خواستم کرم سوپ تکراری باهاش بپزم. پوآن گفته بود دیگه سس سفید،‌ بشامل و امثال اون تو سوپ نریز. علیرغم اینکه خودم دوست دارم،‌ تصمیم داشتم به حرفش گوش بدم. پس پایه ی نشاسته ای سوپ به جای آرد می تونست ورمیشل باشه یا سیب زمینی... من سیب زمینی انتخاب کردم... و هرچی تو خونه داشتیم ریختم تویش! همین شد سوپ ما!

 


مواد لازم برای ٢ تا ٣ نفر:

کلم بروکلی ______________________________ ٣۵٠ گرم

هویج متوسط ____________________________ ٢ تا ٣ عدد

سیب زمینی متوسط_______________________ ٢ عدد

شیر ___________________________________ ٣ قاشق غذاخوری

آب مرغ/گوشت ___________________________ ۴ لیوان*

قارچ ____________________________________ ١٠٠ گرم

کره ____________________________________ ٢۵ گرم

آبلیمو __________________________________ مقداری

جعفری _________________________________ ٣ قاشق غذاخوری

تخم مرغ ________________________________ ١ عدد ( درصورت تمایل)

*: اگر از قرص سوپ استفاده می کنید ٢ قرص کوچک رو مطابق دستور روی بسته تهیه می کنیم (معمولاً‌ توی دو لیوان آب جوش حل می کنیم.) مراقب نمک غذا باشین.

طرزتهیه:

کلم بروکلی ها رو با مقدار کمی آب می پزیم یا بخار پز می کنیم. بعد آبکش می کنیم و می گذاریم کمی خنک بشه.

هویج رو توی خرد کن خیلی ریز خرد می کنیم. توی آب مرغ می ریزیم می گذاریم تا خوب بپزه. نیمه های زمان پخت، سیب زمینی خام رو پوست می کنیم، توی خرد کن خیلی ریز خرد می کنیم (‌ میشه ریز رنده کرد). و داخل آب مرغ می ریزیم. می گذاریم بپزد. بروکلی رو که کمی خنک شده، با شیر توی میکسر می ریزیم تا مخلوط یکدستی حاصل بشه،‌ مخلوط رو به داخل قابلمه سوپ می ریزیم حرارت ملایم باشه و سوپ رو گاهی به هم می زنیم و تا ته نگیره.

قارچ ها رو ورقه ورقه می کنیم، توی کره کمی تفت می دهیم و آبلیمو و نمک اضافه می کنیم. (آبلیمو باعث میشه قارچ ها سیاه نشه).جعفری رو خرد می کنیم و یک سومش رو کنار می گذاریم، بقیه رو توی سوپ می ریزیم. قارچ رو به سوپ اضافه می کنیم. یه تخم مرغ رو توی کاسه کوچکی می زنیم و توی سوپی که داره می جوشه می ریزیم و به هم می زنیم، سوپ چند جوش بزنه،‌ آماده سرو کردن ه. نمک و فلفل و آبلیموش رو اندازه می کنیم،‌ رویش رو با جعفری تزیین می کنیم. (من اسلایس مرغ سرخ شده هم داشتم که چند تا روی سوپ چیدم.)

 

 

نویسنده : کویریات ; ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٢/٢٢
    پيام هاي ديگران()   لینک