>

+ رشته پلو

رشته پلو هم از جمله غذاهایی ه که من دوست دارم و از اون دسته غذاهایی ه که اتفاقاً خیلی ها اون مدلی که من دوست دارم، دوست ندارم. چون من وقتی داغ داغ ه موقع خوردن رویش شکر می ریزم و تنها کسی که اینجوری دوست داره و من دیدم خودم ام!! فکر کنم قدیم ندیم ها مردم این جوری دوست داشتند. مثلاً من شنیدم که مرحوم مادر بزرگم باشکر می خورده، یا پدربزرگ یکی از اقوام! ولی حیرت همگان برانگیخته میشه نمی دونم چرا وقتی من قاشق قاشق روی برنجم شکر می ریزم.

یادم می آد بچه که بودم، اینقدر زیاد شکر می ریختم و این شکر ه آب میشد که یه جوری انگار پلوم آب انداخته بود. من عاشق این حالتش بودم!! فکر کنم حال همه تون حسابی بدشده باشه از تصور یه پلوی این همه شیرین!

 

از این حرفها که بگذریم رشته پلو می تونه یه غذای کاملاً رسمی و مجلسی محسوب بشه، که با گوشت ران یا حتی ماهیچه، یا گاهی با مرغ درست میشه. یا گاهی نیمه مجلسی با گوشت قلقلی. ولی میشه واسه خودمون به روش تنبل خونه ای درست کنیم به این شرح:


مواد لازم برای حدود ٣ نفر:

گوشت چرخکرده ___________________________٢٠٠ گرم

پیازمتوسط _______________________________ ١ عدد

رشته پلویی _____________________________ ٢٠٠ گرم

برنج ___________________________________ ٣ پیمانه

کشمش پلویی ___________________________١۵٠ گرم

خرما (درصورت تمایل برای تزیین) _____________ ۵ تا ۶ عدد

طرز تهیه:

برنج رو با یه مقدارنمک خیس می کنیم.

پیاز رو ریز خرد می کنیم،‌ یه کم زردچوبه می ریزیم گوشت رو تویش سرخ می کنیم. کشمش رو اضافه می کنیم و تفت می دهیم.

توی قابلمه مقداری آب می ریزیم و می گذاریم جوش بیاد. برنجی رو که خیس کرده ایم آبش رو خالی می کنیم و توی آب درحال جوش می ریزیم. ٣،۴ دقیقه قبل از زمان آبکش کردن برنج،‌ رشته رو توی برنج می ریزیم و می گذاریم دو سه جوش بزنه. و بعد آبکش می کنیم.

توی قابلمه مقداری آب روغن درست می کنیم و میگذاریم جوش بیاد. نیمی از آب روغن رو کنار می گذاریم،‌ ته دیگ مورد نظرمون رو کف دیگ می گذاریم،‌مقداری از مخلوط برنج و رشته توی قابلمه می ریزیم،‌ مقداری از مایه گوشت و کشمش. دوباره مقداری برنج،‌مقداری از مایه... تا خلاصه برنج  تموم بشه (مقداری از مایع گوشتی برای تزیین کناربگذارید). دقت کنید مثل همه برنج های آبکش کردنی برنج و مایه رو به صورت کوت بریزید. یعنی مثل تپه دیواره های قابلمه رو خالی کنید و مواد رو وسط جمع کنید که دیواره ها ته دیگ نبندد.

بقیه آب روغن رو روی برنج می دهیم و با دم کف گیر یا موجود مشابهی سوراخهایی عمیق توی برنج ایجاد می کنیم. درب قابلمه رو می گذاریم و روی حرارت بالا می گذاریم تا برنج بخار کند.

 

وقتی بخار برنج بالا آمد،‌ دم کنی می گذاریم،‌ درب قابلمه رو کیپ می بندیم،‌و حرارت را ملایم می کنیم و اجازه می دهیم برنج دم بکشه. هسته خرما ها رو در می آوریم، حدود ٢٠ دقیقه روی برنج که در حال دم کشیدن است می گذاریم تا کمی حالت پخته بشه.

برنج رو می کشیم،‌ میشه مقداری از برنج رو زعفرانی کرد و روی دیس داد و وسط دیس رو با مایه گوشتی تزیین می کنیم. و خرما ها رو روی آن می چینیم.

عکس از من،‌ دستپخت مامانی

*: ممکن ه عکس ها باز نشه،‌ علت اسبابکشی گوگل هستش. من منتظرم ببینم می خواد چی کار کنه گوگل تا ببینم من با عکس هام چی کار کنم. واسه همین موقتاً ببخشید!

نویسنده : کویریات ; ساعت ٤:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٢/۱٥
    پيام هاي ديگران()   لینک