>

+ ادویه ها

چیز زیادی در مورد ادویه ها نمی دونم ولی فکر کردم هرکدام رو که شناختم یا معمولاً مصرف می کنم معرفی کنم. هدفم گفتن خواصشون نیست. فقط معرفی و طعمشون.

  • توضیح در مورد ماسالا:توی کشورهای هندوپاکستان(به اردو :مصاله) به مخلوط ادویه ها ماسالا گفته میشه. مثلاً فیش ماسالا مخلوط ادویه ایست که برای ماهی بکار می ره. و ماسالا به طور خاص خودش چیز خاصی نیست. چیز جالبی که وجود داره اینه که فرمول هر ماسالایی از نسلی به نسل دیگه منتقل میشه،‌و ممکن ه توی یه خانواده یگانه باشه! به نقل از ویکی پدیا پودر کاری و گرام ماسالا گونه هایی از ماسالا هستند که به صورت صنعتی تولید می شوند.به نقل از اینجا،‌ کلمه ماسالا در لغت به معنی مخلوط هست،‌ و یکی از مواد اساسی لازم برای هر "کاری" می باشد. ماسالا ها می تونند از ترکیبات خشک و بوداده درست شوند‌، و نوعی ادویه مخلوط باشند مثل گرام ماسالا ، یا ممکن هست به صورت خمیر(سس غلیظ باشند) مثل ویندالوماسالا یاGinger garlic paste (ترکیبی از مخلوط سیر و زنجفیل کوبیده شده).

__________________________________________________________

کاری:

به هر سس یا غذای آبدار (نمی دونم خورشت یا شاید خورراک آبدار بشه ترجمه اش کرد) هندی گفته میشه. پودر کاری یا روغن کاری یا... به  پودر یا روغنی اتلاق می شود که در پختن کاری (سس) بکار می رود.(منابع: ویکی پدیا و اینجا)

پودرکاری: ترکیبات:‌ زردچوبه+زیره+گشنیز+شنبلیله+‌فلفل قرمز

!: توجه من ممکن است در صفحات وبلاگ برای راحتی به جای پودرکاری از واژه کاری استفاده کرده باشم که فکر می کنم اغلب منظورم روشن بوده است.

گرام ماسالا:

توی تعریفی که گوگل از گرام ماسالا می آره نوشته که در لغت به معنی ادویه تند هست. در حالی که توی ویکی پدیا گفته اینجا واژه گرام به معنی "داغ" بخاطر تبع گرم این ادویه است نه بخاطر تندی آن.( اینجوری که من می فهمم)*

*:Garam refers to the term 'hot' as applied to temperature.

ترکیبات گرام ماسالا در مناطق مختلف هند متفاوت است. و از ترکیب حدود ٢٠ مواد گوناگون درست میشه. و هرترکیب کاملاً شخصی است. (منبع)

گرام ماسالا:‌ ترکیبات: فلفل سفید+فلفل سیاه+میخک+زیره سیاه+زیره سبز+ دارچین+هل (سبز-سیاه- قهوه ای)+جوزهندی+تخم گشنیز +... ( یه چیزهایی که من معادل فارسی اش رو نمی دونم یکی اش رو هم نمی شناختم)

چات ماسالا:

Chaat masala: ترکیبات:پودر مانگو+زیره+نمک سیاه+گشنیز+زنجفیل+نمک+ فلفل سیاه+؟+فلفل(؟)*

*: منبع: ویکی پدیا