>

+ رولت گوشت

رولت گوشت از اون غذاهایی ه که نسل مامان های ما هم واسه مهمونی ها درست می کردن. یه سری غذاهای غیر ایرانی هست که خیلی راحت جا افتاده بین نسل قبلی ما، از نمونه هاش میشه به سالاد الویه، پیراشکی، بیف استروگانف (غذاهای روسی) و همین رولت گوشت اشاره کرد. 

من یادم می آد وقتی بچه بودم مثلاً 10-12 سالم بود می نشستم این کتاب های آشپزی خصوصاً رزا منتظمــ ــی رو ورق می زدم و یه اسم هایی که اون موقع واسم عجیب غریب بود پیدا می کردم و هی به مامانم می گفتم اینها رو درست کنید... ولی مامانم خیلی اهل این چیزها نبود. ولی این رولت گوشت و بیف استروگانف و در بعضی مواد پنکیک و موساکا و... خیلی راحت براشون جا افتاده بودو بقیه ی خانواده و دوستان هم کمابیش همین طوری بودن و وقتی می رفتیم مهمونی یکی دو تا از این غذاها به جز غذاهای روتین سفره ها شامل زرشک پلو و باقالی پلو و حلیم بادمجون ... ، تو سفره بود.

بعد این جور غذاهای غیرایرانی، که وارد روتین پخت و پز خانواده های ایرانی شده، یه تغییراتی هم بسته به ذائقه ی اون خانواده تویشون ایجاد شده. و اکثراً هم خوشمزه ان. مثلاً اضافه کردن قارچ و فلفل دلمه ای و امثالهم به هر کدوم از غذاها... 

بنابراین ممکن ه که خیلی از شماها رولت گوشت های خوشمزه تری رو تجربه کرده باشید یا اینکه این خیلی ساده بنظرتون بیاد. ولی هدف من اینجا گفتن یه کلیتی ه ساده ای ه. بدیهی ه که میشه هر جوری آدم بخواد تغییرش بده. 

بنظرم من تا زمانی که یه چیز بریده شده رولت مانند از گوشت داشته باشیم می تونیم رولت گوشت صداش کنیم.

پس بریم برای رولت گوشت به یاد همه ی مهمونی های بزرگ بچگی ...

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۳:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٦/٤
    پيام هاي ديگران()   لینک