>

+ کیک شکلاتی با کولاو پرتقال

واسه تولد پوآن طبق معمول دنبال یه کیک شکلاتی بودم. این همسر من هیچ که اهل کیک و شیرینی نیست ولی اگه هم بخواد کیکی بخوره شکلاتی دوست تر داره. واسه تولدش دنبال یه کیک خوبی بودم که هم شکلاتی باشه هم بیشتر از نیم ساعت طول نکشه درست کردنش!

این کیک شکلاتی یه کیک ساده و راحت ه و واسم از حیث داشتن کوکاکولا خیلی جالب بود. خیلی مزه ی پرتقال نمیده. من هم یه تغییراتی دادم که مزه ی شکلاتش زیادتر باشه. 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۳۱
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خوشمزه ترین مافین هلند! (مافین جو دوسر)de lekkerste muffins van Nederland

این بسته های جوی دوسر پرک (rolled oats) ِ کواکر(Quaker) که من همیشه مشتری اش هستم پشت هاش هر بار یه دستورهای خوشمزه ای داره.

یکی از کارهایی که من دوست دارم بکنم اینه که دستورهای پشت بسته رو امتحان کنم. یکی از این دستورها همین خوشمزه ترین مافین هلند بود! به اعتراف اونها!

حالا خوشمزه ترین بودنش رو نمی دونم ولی واقعاً هم خوشمزه بود. حس خوبی هم به آدم می داد، جوری که انگار آدم داره یه چیز مفیدی می خوره :)

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٠۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ فالوده شیرازی (؟)

من خیلی خیلی فالوده دوست دارم! اونم با آبلیموی اضافه* تو بعداز ظهر گرمی که رفتی سینما... یا وقتی داری از کلاس زبان تو تابستون برمیگردی و یه لحظه جلو در بابارحیم نگه می داری و فالوده می خوری به عرش می رسی! :دی یادش بخیر... اینجا از این هوس ها موقوف ه! فالوده شیرازی فروش نداریم که! :دی! مجبوری خودت درست کنی! شکر خدا فالوده آسون ه و با مبانی تنبل خونه ای من سازگاره و می شه آدم خودش رو به این صورت به لذت اکبر برسونه!

سر شیرازی بودن این فالوده... من دقیق نمی دونم با نشاسته ی ذرت تو ایران درست می کنند فالوده رو یا چی.... می دونم فالوده های یزد مثلاً گردالی گردالی ریز بود و ما دو سه باری که یزد رفتیم جلو مسجد جامع تو کاسه استیل یا یه تیکه یخ بزرگ از اون فالوده ها خوردیم! که با شربت (قرمز) سرو می شد... یا کرمان یادمه فالوده شل تر از اینی بود که ما تو تهران به اسم فالوده شیرازی به اش عادت داشتیم. بهر حال من همیشه دوست دارم برم شهرهای مختلف و خوراکی هاشونو بخورم و تفاوت هاشو ببینیم ولی فالوده ای که از همه بیشتر دوست دارم همین فالوده ای ه که به شیراز نسبت می دهند.

یه چیزی که به نظرم جالب ه و قبلاً قولش رو دادم که اینجا بنویسم، فالوده ی هندی ه. هندی ها هم همین نودل های ما رو با شیر و گلاب و هل و تخم شربتی می جوشانند (شکر هم هست) و با اسانس های مختلف و مغزهای مختلف (مثل مغزبادام و پسته و ...) مخلوط می کنند و سرد خالی یا با بستنی سرو می کنند و به اش می گن فالوده. من اونم دوست دارم. ولی اون به سبکی و خنکی فالوده شیرازی ما نیست... خصوصاً با آبلیموی اضافه. اونم درست کردم عکس هاش هست ان شالله به زودی می ذارمشون.

*: این آبلیموی اضافه خیلی مهم ه هااا! اون بستنی فروش روبرو عصر جدید فهمید که اگه به من آبلیموی اضافه نده می رم از اون سوپر بغلی یه شیشه گنده آبلیموی یک و یک می خرم می آرم با خودم تو مغازه اش می ریزیم رو فالوده و می خورم! :دی یادش بخیر... چه زورم می گرفت بعضی جاها آب قاطی آبلیموشون می کردند!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۳:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۱٥
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کوفته هویج

امروز سحر، منتظر اذان صبح بودیم، من نشسته بودم هارد قدیمی ام رو نگاه می کردم و نگاه می کردم چه عکس هایی دارم که اینجا آپ نکردم و یه سرهاشون رو کپی کردم روی هارد لپ تاپ که اینقدر تنبلی نکنم... نگاه می کردم که کلاً شاید نوع آشپزی ام عوض شده، هرچی هست تنبل خونه ای تر شده... نوع عکس گرفتن هام، و کلاً نوع زندگی مون. اون موقع شاید شیرینی جات بیشتر می پختم و خیلی به اینکه چیزی مفید باشه کمتر فکر می کردم، الآن شاید بیشتر... خلاصه این تغییر کلی تو خورد و خوراکمون و قیافه هامون و پذیرایی کردن هامون تو عکس ها پیدا بود و دیدن این تغییرات جالب بود.

حالا تصمیم گرفتم با همون کیفیتی که عکس ها هست، اگه وقت کردم این غذاهای قدیمی که بعضی هاشون تو برنامه روزانه امون کاملاً جا باز کرده و بعضی ها محدود به هوسی و مهمون داشتنی و... رو اینجا بذارم...

اما راجع به این کوفته بگم که من این کوفته رو به اسم کوفته ی هویج شنیدم، و درست کردم، خیلی ساده و سبک و بی دردسر بود. خطر وا رفتن هم نداشت. بنابراین می شد هم واسه خودمون درست کنم و هم واسه مهمون های فوری!  بعداً ها تو اینترنت کوفته ی هلو ی شیرازی رو دیدم و از دوستان شیرازیمون شنیدم.  شبیه همین کوفته است. حالا توضیح خواهم داد.

!!: تاریخ این عکس ها سی ام تیرماه 1388 بوده!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٢:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۱٥
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک