>

+ نان تخم مرغی یا فرنچ تست

بعضی از غذاها و خوراکی ها هست که اینقدر دستورش مکررتوی اینترنت تکرار شده که آدم فکر می کنه دیگه لازم نیست تو وبلاگش بنویسه مثل شله زرد و نان خامه ای و فالوده. همه هم کمابیش یه چیزگفتند. من هم باوجودی که اینها رو درست می کنم و گاهی ازشون عکس هم می گیرم ولی فکر نمی کنم باید اینجا بنویسمشون. فرنچ تست یا همین نان تخم مرغی هم یکی از همین چیزها است. مکرر با کمی بالا و پایین خیلی ها فرنچ تست رو نوشتن و چیز خاصی هم نیست که آدم فکر کنه چقدر تویش میشه تغییرات داد و ابتکار به خرج داد. ولی این دفعه وقتی داشتم توی آخر هفته فرنچ تست درست می کردم یا یه خاطره ای افتادم و به خاطر اون خاطره دلم خواست فرنچ تست رو اینجا بذارم.

قبل از اینکه بریم امریکا دو سال پیش من اینجا هیچ وقت فرنچ تست نخورده بودم. یه روزی توی سن دیگو، صبح زود بلند شدیم برویم لس آنجلس. جایی که باید سوار می شدیم و می رفتیم رو خوب بلد نبودیم واسه همین صبح خیلی زودتر از هتل راه افتادیم که جا رو پیدا کنیم. زود جایی که باید رو پیدا کردیم و حالا کلی وقت داشتیم و خیلی گرسنه بودیم. منتظر بودیم نانوایی ای جایی باز کنه که بریم صبحانه بخوریم. اولین جایی که نزدیک بود و دیدم باز کرد رفتیم تویش و فرنچ تست سفارش دادیم کلی بهمون مزه داد و دوباره چون وقت داشتیم سفارش دادیم و صبحانه مفصلی خوردیم. من هر بار بعد از اون فرنچ تست خوردم یا دیدم یاد اون روز می افتم. سفر خوبی بود... یادش بخیر.

This is the one we had in SD

یه همکار فرانسوی هم دارم که آشپز خیلی خوبیه. حتی تو رستوران کار نیمه وقت می کنه که مقام سرآشپزی بگیره و بعداً بتونه رستوران باز کنه. اونم وقت هایی که می ریم مأموریت توی اردوگاه همیشه با نان های مونده ی اضافه فرنچ تست درست می کنه و به هم ویلایی هاش کلی حال میده.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۸/٢۳
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ bacalhau com natas ماهی cod با خامه

این یکی از غذاهای پرتغالی ه که از روی کتابی که همکارم برایم از پرتغال آورده درست کردم. این همکارم که اهل یک شهر بندری در پرتغال معتقد ه بهترین غذاهای پرتغالی با ماهی ه. و یکی از مهمترین ماهی هایی که غذاهای خیلی متنوعی باهاش درست می کنند همین cod یا به زبون پرتغالی Bacalhau ه. که ماهی بسیار متداولی هست فکر می کنم تو کل اروپا. از قول این همکارم باید بگم که خیلی متدوال ه در پرتغال که Bacalhau رو دودی می کنند و نمک سود می کنند به طور سنتی و هنوز مردم اونجوری دوست تر دارند. حتی تو همین دستور هم Bacalhau ی دودی رو استفاده باید کرد به طور سنتی که من اینجا ندیدم (راستش خیلی هم نگشتم)‌و همین جوری با نوع غیر دودی است درست کردم.

نکته ی دیگه ای که باید در مورد این غذایی که من درست کردم بگم اینه که من دو تا دستور رو قاطی کردم و کمی بر حسب مواد موجود در منزل تغییراتی دادم ولی سعی می کنم چیزی که متداول ه رو هم در کنار کاری که خودم کردم توضیح بدم.

عکس های غذا رو به همکار پرتغالی ام نشون دادم و تأیید کرد که شبیه چیزی که باید می شده شده! ولی این رو هم اضافه کنم که پوآن مزه ی غذا رو تأیید نکرد و گفت به ذائقه اش جور نیست و ترجیح میده قلیه ماهی یا سبزی پلو با ماهی بخوره. ولی من فکر می کنم تنوع خوبه و راستش رو بخواین من این رو به سبزی پلو با ماهی ترجیح میدم.

 

برای اطلاعات بیشتر و یک گونه ی دیگه طرزتهیه می تونین اینجا رو نگاه کنید. بامزه است.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۸/۱۳
    پيام هاي ديگران()   لینک